Shulha volt a mérleg nyelve Gyulán
2018.11.04 | 23:11
Shulha volt a mérleg nyelve Gyulán A Gyulai Amazonok együttese egy sokáig szoros mérkőzésen, 5 gólos vereséget szenvedett hazai pályán az Agenta-Girls Szekszárd ellen. Az ukrán játékosokra épülő vendégek hamar magukhoz ragadták a kezdeményezést, azonban a gyulaiak előtt is akadt lehetőség az első percekben. Az első gól Ganczer Hajnalka nevéhez fűződik, aki egy kipattanó lövést könyörtelenül vágott Palócz Mónika kapujába a mérkőzés percében, majd nem sokkal később Beke Adrienn érkezett jó ütemben a kapu előtt. Hamar jött a szépítő találat, Fülöp Diána egy látványos gyulai támadás végén vette be Hargas Annamária kapuját. Mindkét csapat nyílt sisakos játékot mutatott, a hazai csapat sokszor kemény belépőivel nem tudtak mit kezdeni Megyeri Boglárkáék, a vendégek pedig próbálták irányításuk alatt tartani a találkozót. IMG_8192 A második játékrészben egy perc leforgása alatt szerzet gólt Beke Adrienn a vendégek oldalán, majd Heidt Edina az Amazonoktól, így máris 2-3 állt az eredményjelzőn. A gólok után némileg óvatosabban játszottak a vendéglátók, Shulha Anna vezérletével a vendégek egyre több támadást vezettek Molnárné Irénke csapata ellen. Beke Adrienn találata után Megyeri Boglárka a 25. percben kétgólosra módosította az eredményt. A 4. gól szerzője azonban sportszerűtlen viselkedését, szövegelését és rossz csere miatt egyből piros lapot kapott a játékvezetőtől, így Beke Adrienn nélkül folytatták a küzdelmet a vendégek. Az utolsó 5 percben Shulha Anna percei következtek, aki mesterhármast szerezve beállította a 2-7-ees végeredményt. [gallery ids="105196,105197,105198"]   Női Futsal NB I. 6. forduló Gyulai Amazonok – Agenta-Girls Szekszárd 2-7 (1-2) Gyula, Városi Sportcsarnok Vezette: Szelezsán-Boda-Gyebrovszki Gyulai Amazonok: Palócz Mónika – Fülöp Diána, Bálint Rebeka, Erdélyi Angéla, Molnár Ágnes Cserék: Sovány Liza, Heidt Edina, Kurai Nikolett, Balogh Noémi Edző: Molnár Zoltánné Agenta-Girls Szekszárd: Hargas Annamária – Ganczer Hajnalka, Vaskovets Mariia,  Megyeri Boglárka, Beke Adrienn Cserék: Buchmüller Petra, Shulha Anna, Gősi Natália, Yarova Yuliia Edző: Micskó Márk Gólszerzők: Heidt Edina, Fülöp Diána illetve Shulha Anna (3), Beke Adrienn, Megyeri Boglárka, Ganczer Hajnalka Molnár ZoltánnéMolnár Zoltánné: - Maximálisan helytállt csapatunk a Szekszárd ellen, egyáltalán nem volt 5 gól a két csapat között. Véleményem szerint a vendégek csapatával az ukrán légiósok nélkül teljes mértékben partiban lennénk, a villámgyors légiósaik magasan kiemelkednek az első osztály iramából. Ettől függetlenül kár az utolsó 5 percért, hiszen a mérkőzés nagy részében méltó ellenfelei voltunk a bajnokesélyesnek. micsko_kozeli Micskó Márk: - Először is szeretném megköszönni a nagyszerű szurkolótáborunknak, hogy ilyen nehézségek mellett is ideértek a mérkőzésre! Le a kalappal előttük! Nagyon fontosak a számunkra! A mérkőzésről pedig...egy olyan csapat ellen sikerült magabiztos győzelmet aratnunk, ahol úgy gondolom sok csapat nem fog ponttal távozni! További sok sikert kívánok a Gyula csapatának!