Dunaújváros: Rigó - Szabó, Aradi, Ivacs, Huber,
Cserék: Juhász, Fekete, Schrancz, Nagy, Szente, Szauter, Czár

Vasas: Kovács - Sivák, Nagy, Veres, Szeghy,
Cserék: Gál - Farkas, Turnai, Mezõfalvi, Szalay, Gregus, Boznánszky,
Játékos-edzõ: Sivák Péter

Gólszerzõk: Schrancz (3), Szente illetv Sivák (2), Szeghy

Sárga lap: Szabó, Aradi, Czár, Szente illetve Szeghy, Turnai

Piros lap: Veres

Második NB I-es bajnoki mérkõzésére készült hétfõn este a Dunaújváros futsal csapata, mely az elsõ forduló mérkõzését elhalasztó Vasas Futsal ellen lépett pályára a Dunaújvárosi Sportcsarnokban. Baranyai Pál együttesébõl továbbra is többen hiányoztak sérülés, vagy éppen eltiltás miatt, így igazán nehéz csata elé nézett a fõvárosiak ellen.

Az elsõ félidõ nem is kezdõdött túl jól a hazaiak számára, hiszen a vendégek már a nyolcadik percben megszerezték a vezetést Sivák Péter találatával (0-1). A folytatásban próbálkozott a DF, s több lehetõsége is volt az egyenlítésre, ám egészen a játékrész hajrájáig nem tudta bevenni elsõ NBI-es meccsén védõ Kovács Áron kapuját. A 17. percben aztán megtört a jég, s nem is akárhogyan, hiszen Schrancz Balász elõbb egalizált, majd pár másodperccel késõbb már Renalpin gárdáját juttatta elõnyhöz, így a félidei szünetben 2-1-es hazai vezetést mutatott az eredményjelzõ.

A hazai vezetés egyáltalán nem ígérkezett életbiztosításnak, fõleg úgy nem, hogy Szeghy révén alig három perccel a második felvonás kezdete után egalizálni tudott a vendégcsapat (2-2). Túl sokáig nem örülhettek azonban ennek a fõvárosiak, mert egy minutummal késõbb ismét jött Schrancz, s megszerezte saját maga és csapata harmadik találatát (3-2). Az újabb hazai gólra sajnos hamar válaszoltak a vendégek is, akik közül a játékos-edzõként irányító Sivák is duplázni tudott egy ütemtelen, de remek lövéssel, így a véghajrá igen komoly izgalmakat ígért (3-3).

Az utolsó tíz percben mindkét gárda elõtt több lehetõség adódott a gyõztes gól megszerzésére, ám ez a vendéglátók számára sikerült, akik a 39. percben emberelõnybe kerültek egy véleményes kiállítás után és Szente Tamás találatával kicsikarták a rendkívül értékes gyõzelmet (4-3), s így összességében pozitív élményekkel a hátuk mögött készülhetnek a Berettyóújfalu elleni, jövõ heti találkozóra.

A mérkõzés színvonala eléggé idény eleji volt, ahogy a játékvezetésé is. Rengeteg véleményes döntésük volt, amellyel borzolták a csapatok kedélyeit, és a végén egy erõsen kérdõjeles kiállítással döntõen befolyásolták a mérkõzés végkimenetelét.

Fotó és forrás: dunaujvaros.com