Schrancz góljai döntöttek Debrecenben
2018.04.14 | 08:13
Schrancz góljai döntöttek Debrecenben Nagy csatában, a véghajrában szerzett két góljának is köszönhetően aratott 4-2-es győzelmet Debrecenben a Dunaferr DUE Renalpin FC futsal csapata. DEAC – Dunaferr DUE Renalpin FC 2-4 (0-2) Debreceni Egyetemi Sportcsarnok Vezette: Zimonyi Páter – Apkó Tamás – Nyekita Benjamin DEAC: Dobi – Kasuba, Esztergomi, Pallai, Varga D Csere: Faragó, Dukát, Pázmándi, Szentes Bíró, Tóth A, Sándor, Buka, Kondás, Szabó Edző: Elek Gergő Dunaferr: Reveland – Németh P, Pál, Varga Cs, Hosszú Csere: Cseresnyés, Horváth N, Schrancz, Szeghy, Szabó T, Csányi Edző: Takó Csaba Góllövők: Pallai 23’, Tóth A 26’ illetve Hosszú 3’, Pál 20’, Schrancz 31’ és 37’ 28459161_10213569600573290_1094341929_nTakó Csaba: - Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés vár ránk, Debrecenben nem könnyű nyerni. A mérkőzés első harmadában minden úgy történt, ahogy szerettük volna, domináltunk és magabiztos játékkal vezettünk. A második félidő elején aztán kissé visszaesett a koncentráció és a futásteljesítmény is, így megérdemelten egyenlített az ellenfél. Ezt követően sikerült “újraindítani a motort”, ennek köszönhetően sikerült megszereznünk a három pontot. Nem mondhatom, hogy elégedett vagyok, hiszen hullámzó volt teljesítményünk, de ebben a szakaszban kizárólag a szerzett pontok számítanak, így nincs okunk bánkódni sem. A vendégek nélkülözték első számú centerüket, Fekete Róbertet, ám hosszú Ádám egy remek egyéni megoldás végén már a 3. percben megszerezte a vezetést a dunaújvárosiaknak, így a megfelelő alap megvolt a jó folytatáshoz (0-1). A gyors találatot követően azonban sokáig csak helyzetekig jutottak a felek, ám a Dunaferr kapujában Reveland Zoltán, míg a házigazdákéban Dobi Attila parádézott, így hiába kerültek többször is ziccerbe a csapatok, az eredmény sokáig nem változott. 30688260_1848273355207301_6606528466276027083_n A 11. percben Tóth Attila, majd nem sokkal később Schrancz Balázsa lőtt kapufát, közben Dobi és Reveland is bemutatott egy-egy bravúrt. A félidő hajrája előtt nagyon feljött a házigazda, ám egy gyors időkéréssel rendezte sorait a Dunaferr, mely az utolsó percekben több nagy helyzetet is kialakított, s erőfeszítéseit a 20. percben végre siker is koronázta. Pál Patrik bombája ellen nem volt ellenszere a hazai kapusnak, így a szünetre már kétgólos vezetéssel vonulhattak a vendégek (0-2). 30698540_1848273488540621_7703897079162901349_n Amilyen jól alakult az első felvonás a Dunaferr számára, olyan rosszul kezdődött a második. A fordulás után ugyanis egy rendkívül elszánt debreceni csapat érkezett ki a pályára, mely a 23. percben Tóth Attila révén megfelezte hátrányát, majd újabb három perc elteltével ismét Tóth mattolta Reveland Zoltánt, vagyis kezdődhetett minden elölről (2-2). Rövid pauzát követően felváltva forogtak veszélyben a kapuk, de a 32. percben újra megszerezte a vezetést a Dunaferr, miután Schrancz pöckölt be közelről a hálóba egy kipattanót (2-3). 30705857_1848273628540607_3707649045514454755_n A véghajrá ezzel együtt komoly izgalmat ígért, s a házigazdák mindent el is követtek azért, hogy egyenlítsenek, ám Reveland rendre megakadályozta őket ebben. A 37. percben végleg eldőlni látszott a mérkőzés, mivel Schrancz Balázs megszerezte második találatát is, és bár a debreceniek gyorsan átváltottak az öt a négy elleni játékra, a hajrában remekül védekezett a Dunaferr, és nem engedte feljebb zárkózni vetélytársát, így 4-2-es, nagyon értékes győzelmet aratott, amivel négy pontra csökkentette hátrányát az első helyezett Berettyóújfalu mögött. [gallery ids="98997,98998,98999"] A csoport másik mérkőzésén: FTC - Nyírgyulaj 0-2 A Berettyóújfalu szabadnapos volt a fordulóban.  - Fotó: Papp Attila -