Rutai mesterhármassal megvan az első hazai siker
2019.11.05 | 13:22
A válogatott világbajnoki selejtezőtornája miatt háromhetes pihenő után folytatódott a férfi futsal NBI hétfőn az SG Kecskemét számára. Az eddig lendületben lévő DEAC érkezett a Messzi István sportcsarnokba, és végül a hajdúságiak pont nélkül távoztak, ugyanis Rutai mesterhármasával megszerezte első hazai sikerét a kecskeméti csapat! 10Az első játékrész elején a Debrecen birtokolta többet a játékszert, veszélyesebbnek is bizonyultak, de a kecskemétiek gyors megindulásaiban is sok potenciál volt. Így volt ez a 9. percben is, mikor Móra lövése jött ki a kapusról, Kovács fejese pedig a kapufáról kifelé perdült. Tombáczot rendesen megdolgoztatták a vendégek, de mint az előző fordulókban, ezúttal is helyén volt az SG Kecskemét futsal hálóőre. Koós Károly érezte a nyomást, időkéréssel próbálta megtörni a DEAC lendületét kisebb-nagyobb sikerrel. Az első húsz perc végén még Rutainak és Nagy Rolandnak is volt nagy lehetősége, de kimaradtak, így gól nélkül ért véget az első felvonás. A fordulás után Móra előtt adódott nagy lehetőség, de nem tudott túljárni a kapus eszén. A 25. percben viszont góllá érett a kecskeméti fölény: Csamangó szólója után Rutai közelről kotort a kapuba, 1-0. Nem sokat váratott magára a válasz, Kántor révén két minutummal később már 1-1 volt az eredmény.  Felélénkült ebben a periódusban a meccs, és újra Tombácznak kellett meccsben tartania csapatát. Egy szabadrúgást követően viszont már ő is tehetetlen volt, a róla kipattanót Szentes Bíró Tamás lőtte a hálóba, 1-2. Nem törtek meg Koós Károly fiai, rendre dolgozták ki a helyzeteiket, és a 34. percben már újra egál volt az állás, miután Récsei passzát vágta a DEAC kapujába Rutai, 2-2. Két támadással később aztán már Rutai mesterhármasának tapsolhatott a hírös városi publikum, 3-2! Három és fél perccel a vége előtt időt kért Elek Gergő vezetőedző, majd létszámfölényes játékkal igyekeztek egyenlíteni, de a SG Kecskemét Futsal védelme kiválóan állta a sarat, és behúzták a nagyon fontos három pontot!

DSC_5405Koós Károly: – Elmondhatatlanul boldogok vagyunk, büszke vagyok a srácokra. Vártuk már ezt a pillanatot, szeretnénk kiélvezni. Szerdán már a kupában lépünk pályára, utána pedig Veszprémbe látogatunk a bajnokságban, szóval nincs sok időnk az ünneplésre. Sikerült elhitetni magunkkal, hogy képesek vagyunk éles szituációkban is megcsinálni azokat, amiket edzésen, edzőmeccsen. Már az első félidőben is veszélyes támadásokat vezettünk, de a második felvonásban jött ki igazán számunkra a lépés, és úgy gondolom, megérdemelten nyertünk. Egy nagyon jó csapatot tudtunk megverni, értékes ez a három pont! SG Kecskemét Futsal – DEAC 3-2 (0-0) férfi Futsal, NB I. 8. forduló 2019.11.04., hétfő 19:00 Kecskemét, Messzi István Sportcsarnok Gólszerzők: Rutai (25., 34., 35.), illetve Kántor (27.), Szentes Bíró (32.)