Rubeola: vissza az élre
2017.03.06 | 14:34
Rubeola: vissza az élre Női Futsal NB II, nyugati-csoport Rubeola: vissza az élre Az elmúlt heti szabadnap után ismét pályára lépett a női NB II. Nyugati-csoportjában szereplő Rubeola FC Csömör együttese. Tóth László alakulata hazai pályán fogadta az ELTE csapatát és nagy csatában sikerült is nyerniük 2-1-re, ezzel az ideiglenesen átadott első helyet visszavette a Rubi. A két csapat mindig küzdelmes párharcot vív egymással, ami ezúttal sem alakult másképpen, ugyanis Sajben Marcell „lányai” kiválóan védekeztek, valamint a kontratámadásaik mindvégig veszélyt jelentettek, míg a házigazda Rubeola játékán érződött a szabadnap miatti két hét kihagyás, ami majdnem meg is bosszulta magát. A vendégek szereztek vezetést a 10. percben egy lepattanó utáni átlövésből Nagy Noémi révén és nagyon úgy nézett ki, hogy előnnyel is vonulnak pihenőre, de Mátyás Noémi erőszakossága gólt és egyenlítést eredményezett az utolsó percben. Ezzel 1-1-re álltak a csapatok az első 20 percet követően. A második félidőben a hazaiak léptek fel támadóbban, míg a vendég ELTE várt a hibákra és bízott a kontrákban, amelyek továbbra is nagyon veszélyesek voltak. Mindkét oldal javára eldőlhetett volna a három pont sorsa, ugyanis egymás hibáiból élve mindkét csapat számos gólhelyzetet alakított ki, de mivel mindegyik kimaradt, nem dőlt el a meccs, egészen az utolsó másodpercekig. Amikor már úgy nézett ki, hogy marad az iksz, 10 másodperccel a találkozó vége előtt ismét Mátyás Noémi szerzett labdát a térfél közepén, majd az ebből induló villámgyors kontratámadás végén Kakuk Anikó passzát gólra is váltotta a hazaiak tízese, négy másodperccel a vége előtt 2-1-re alakítva az eredményt. A hátralévő kis időben már nem történt semmi érdemleges, így a szokásoknak megfelelően egy inkább küzdelmes, mint látványos meccset követően végül a listavezető Rubeola FC csapata örülhetett a három pontnak. unspecified   Tóth László, a Rubeola FC szakvezetője így értékelt: – Tudtuk, hogy nem lesz könnyű dolgunk, ugyanis az ELTE talán az egyik legszervezettebb csapat a mezőnyben, ráadásul a mumusunknak is tekinthető, hiszen minden meccsünk, helyezéstől függetlenül nyílt szokott lenni. Nem volt ez másképpen ma sem, így Sajben Marcell kollégám remekül felkészített csapata elleni három pont duplán értékes. Nem szeretem amúgy a szabadnapokat, ugyanis ezúttal is beigazolódott, hogy kizökkennek játékosaim a ritmusból. Ezúttal az egyéni jó teljesítményeknek köszönhetjük a sikert, de ez semmit sem von le az érdemeinkből. A győzelmet ugyanis nem kell magyarázni, főleg egy ilyen hosszú sorozatban, amikor akarva akaratlanul vannak jobb és kevésbé jó napok. Ami pozitívum és a csapat tartását mutatja, hogy átlagos játékkal is nyerni tudunk rangadót, ez remélem a folytatásban is igaz lesz ránk. Sajben Marcell, az ELTE edzője így látta a párharcot: – Úgy gondolom méltó ellenfelei voltunk a listavezető Rubeolának. Az első félidőben inkább mi domináltunk, a második pedig a hazai csapaté volt, és mi szívvel-lélekkel védekeztünk. Sajnos négy másodperccel a vége előtt megszerezték a „tigrisek” a győztes gólt, de a mérkőzést a félidő közepén vesztettük el, amikor 3-1-es szituációban egymás után három alkalommal is rossz döntést hoztunk. Sajnálom ezt a vereséget, ám büszke vagyok a lányaimra! Női NB II. nyugati-csoport, 18. forduló Rubeola FC Csömör – ELTE 2-1 (1-1) Rubeola FC Csömör: Király Julietta, Dohány Rita, Mátyás Noémi, Molnár Judit, Nagy Szabina. Cserék: Orbán Csilla, Hajdú Orsolya, Botka Bernadett, Kakuk Anikó, Lengyel Zsanett. Edző: Tóth László ELTE-BEAC: Szabó Annamária, Blayer Zsófia, Baksai Éva, Vida Orsolya, Lovas Nikoletta. Cserék: Móczik Alexandra, Pfundtner Vivien, Tihanyi Tímea, Nagy Noémi, Horváth Eszter, Horváth Bors Bettina, Helly Annamária, Nyéki Eszter. Edző: Sajben Marcell. Gólszerzők: Mátyás Noémi (2), illetve Nagy Noémi. További eredmények a csoportból: KRSE – PAFC-Mitre 6-0 (0-0) Góllövők: Horváth Dóra 3’, Tóth Csilla 5’, Viczai Katalin 7’, Dura Mercédesz 3’, 13’, 13’ PTE-ÁOK Petőfi SE – Kalafa Futsal 2-3 (1-2) Góllövők: Kett Veronika 10’, Maláti Dalma 27’ illetve Kiss Patrícia 14’, Pap Eszter 17’, Botos Regina 29’  A Tabella állása a 18. forduló után: hhhh