Rubeola FC Csömör - RÁBA ETO 3:8
2015.01.20 | 16:54
Rubeola FC Csömör - RÁBA ETO 3:8 Az első félidőben ráijesztettek a hazaiak az ETO-ra, azonban a szünet után sokkal jobb lett a Győr játéka, a hazai csapat már nem tudott lépést tartani velük. A második félidőben nyújtott jobb futsallal végül is ötgólos ETO siker született Csömörön. Rubeola FC Csömör - RÁBA ETO 3:8 (2:2) Csömör, Játékvezetők: Viczián-Flinta-Petrikovszki Rubeola: Varsányi Á. - Józsa T., Érsek R., Jenei O., Varga Cs. Csere: Szűcs A., Tősér G., Smeló D., Husz A., Takó Cs., Tihanyi Á., Maruzsi M., Vadászi E., Gyárfás T. Vezetőedző: Takó Csaba ETO: Tóth Gy. - Lódi T., Juanra, Solano, Dróth Z. Csere: Püspök P., Harnisch Á., Palomeque, Bognár B., Sáhó K., Matkovics G. Vezetőedző: Jordi Illa Solé Gólszerzők: Tősér G. (20'), Tihanyi Á. (20'), Jenei O. (34'), illetve Solano (2'), Lódi T. (2'), Juanra (21', 26', 34), Püspök P. (29'), Sáhó K. (32', 37') Sárgalap: Dróth Z. (38') Az első félidő gólokban kiegyenlített küzdelmet hozott, a Győr a 2. percben, a Rubeola az utolsó percben volt kétszer eredményes, így 2-2-es döntetlennel fordultak a csapatok. A szünet után beindultak az ETO támadásai, amihez már eredményesség is párosult, a kicsit elfáradó csömöriek ellen végül ötgólos győri siker született. Juanra ismét igazolta klasszisát, amikor bajban volt a csapat megrázta magát, és a 21 és 26 percben lőtt góljaival szinte eldöntötte a találkozót.

A meccs érdekessége, hogy Lódi visszatért anyaegyesületéhez, igaz csak vendégként. Ennek örömére gólt lőtt a Rubeolának, mondhatnánk „hálátlan módon".

A találkozó egyik pozitívuma, hogy az ETO végre merte játszatni a fiataljait is. Volt olyan időszak, hogy egyszerre hárman is a pályán lehettek, lásd a képen.

Szintén pozitívum, a fiatal, még csak 16 és fél éves Sáhó Kristóf gólerős játéka. Rajta kívül a 20 éves Püspök is betalált. Talán jobban kéne bízni bennük, de mindenképpen több játéklehetőséget adni nekik.

Takó Csaba: Nem voltak különösebb elvárásaink a mérkőzéssel kapcsolatban, mindössze annyi, hogy csapatként, egységesen, alázattal és bátran játsszunk. Az ETO nyilván más szintet képvisel, mint a mi fiatal csapatunk, ezért egy felkészülési állomásként tekintettünk a meccsre. Igyekeztünk felvállalni a játékot, nem álltunk be a saját kapunk elé, és amíg bírtuk erővel és koncentrációval egy élvezetes mérkőzést játszottunk. Az utolsó 10 percre kissé elkoptunk, így bedaráltak minket, de nincs szégyenkezni valónk. Csapatunk kissé átalakult, a keret nagy része 20 alatti játékos, így az ilyen mérkőzések nagyon sok hasznos tapasztalattal szolgálhatnak számukra is. Élményként élték meg az összecsapást, különösen az első félidőt, ami motivációt adhat az előttünk álló időszakra. Sok sikert kívánok a Győrnek!

Jordi Illa Solé: Mindenképpen elégedett vagyok a csapatom szünet után nyújtott hozzáállásával. Ugyanakkor nagyon nagyon nagyon nem tetszett, hogy voltak olyan időszakok, mozzanatok, amin ismételten bebizonyosodott, hogy nem vagyunk képesek megfelelőképpen koncentrálni, küzdeni. Ahhoz, hogy bajnokok legyünk, muszáj megtanulni azt, hogy harcolni tudjunk megfelelő  hőfokon és sebességen 40 percen keresztül, amit ismételten hiányoltam csapatomból. Amikor elhisszük magunkról, hogy mi vagyunk a legjobbak, abban a pillanatban el vagyunk veszve. A fiatalok kellemes benyomást keltettek, hajlandóak voltak hajtani, a hozzáállásuk mindenképpen dicséretes. Folytatjuk a munkát.

Fotók: etofutsal.hu

2024.04.26 | 12:24
2024.04.25 | 13:11

2024.04.16 | 20:00
2024.04.15 | 07:15
2024.04.13 | 20:15
2024.04.10 | 09:45
2024.03.18 | 22:30