1991-re három fõ feladatot tûzött maga elé az akkor még Kispályás Bizottság:
1. Egységes kispályás szabályzat elkészítése.
2. Az I. Országos Kispályás Bajnokság megrendezése.
3. Nemzetközi kapcsolatok bõvítése.

A terveknek megfelelõen Bodor Ferenc vezetésével el is készült egy egységes szerkezetbe foglalt még 5+1-es játékszabály, melyet a bizottság javasol elterjesztésre. Ekkor még a 4+1-es, futsal szabályokkal nem sokan akartak játszani.

A Budapesti Kispályás Labdarúgó Bizottság szervezésében 1991. júniusában Budapesten 12 vidéki és 6 budapesti csapat részvételével a FIFA szabályokkal, 4+1-es csapatokkal megrendezésre került az I. Országos Kispályás Bajnokság jelentõs érdeklõdés kíséretében.
Végeredmény:
1. Külker SC Budapest
2. Hargita SC Budapest
3. DIMAG RT Miskolc
4. Salgótarján válogatottja.

Gólkirály: Kis Károly (Szolnok megye)
Legjobb kapus: Pendrik István (Külker SC)
Legjobb mezõnyjátékos: Herbály János (Hargita SC)

1991-ben kispályás labdarúgó csapataink korábban soha nem tapasztalt számban, szervezett formában szerepeltek rangos nemzetközi tornákon.
A válogatott Olaszországban 4. helyet ért el egy tornán, Belgiumban Genkben 2. helyezés az eredmény. Tudni kell ekkor még a négyes tornák voltak a jellemzõek.
Klub szinten a Lõrinc FC Olaszországban szerzett tornagyõzelmet, a Mezõgazdaság FC a Bajnokcsapatok nem hivatalos Európa Kupáján 4. helyen végzett, Salgótarján válogatottja pedig szintén Olaszországban lett negyedik.