Répcelaki győzelem az NB III nyugati rangadóján
2020.01.15 | 06:59
Répcelaki győzelem az NB III nyugati rangadóján Rendhagyó tudósítás a harmadik vonal nyugati rangadójáról. Magabiztos hazai győzelem a közvetlen rivális ellen, így továbbra is vereség nélkül vezeti a tabellát a Regionális Futsal Bajnokságban a Répcelak! Komoly csatának ígérkezett a Baráti elleni mérkőzés, hiszen talán egyetlen csapatként jelölték meg a szezon elején, hogy egyértelműen a feljutás a céljuk! Az első mérkőzés alkalmával, a harmadik fordulóban egy rendkívül fordulatos meccsen 4:3-ra sikerült elhozniuk Győrújbarátból a három pontot. Az időközben lejátszott fordulók alkalmával hat pont volt a különbség a két együttes között, így ez a mérkőzés végeredménye vízválasztó lehetett a bajnokság végelszámolásánál... Nagy volt hát a tét, de hazai pályán elképzelhetetlennek tűnt, hogy ne nyerjenek! Halmos Máté (Répcelaki Futsal - Játékos-edző) "Remek mérkőzések vannak a hátunk mögött, a csapatunk ki vannak éhezve a sikerre! Nem szeretek számolgatni, de aki szemmel követi a tabellát az tisztában van azzal, hogy győzelmünk esetén hihetetlen lépést tennénk a bajnoki győzelem felé. A Győrújbarát csapata remek játékosokból áll csak úgy, mint a miénk! Igazi taktikai csata várható, melyről akár a pillanatnyi forma is dönthet! Kitűnő baráti társaság a miénk és ígérhetem, hogy mindent el fogunk követni a győzelemért! Kérjük a szurkolóinkat, hogy álljanak mellénk és hétfőn őrizzük meg veretlenségünket együtt! Hajrá Répcelaki Futsal" Molnár Attila (Baráti Futsal- Edző) "Nagyon fontos mérkőzés vár ránk, mert nem hibázhatunk, míg a Répcelak nyugodtan játszhat, akár egy vereség is belefér ha úgy alakul. Két kiváló futsal csapat játszik hétfőn, már az előző mérkőzés is igazi presztízs csata volt, sok néző előtt. Most is erre számítunk. Szeretnénk dominálni hétfőn, helyzeteket kialakítani, de sokkal jobb helyzetkihasználással. Remélem mi örülhetünk a végén, mert így életben tartjuk bajnoki álmainkat." A mérkőzés már rendhagyó módon hazai és sárvári utánpótlás csapatok bevezetésével és a mérkőzés főszereplőinek bemutatásával kezdődött. És innen lássuk a hazaiak honlapjának a tudósítását a mérkőzésről:

Számunkra kedvezően, mégis szokatlanul indult a találkozó, hiszen az eddigi mérkőzéseinkkel ellentétben a hetedik percben mi szereztük meg a vezetést!!! A taktikánk jól működött, hiszen biztos védekezésből igyekeztünk kontrákra építkezve, gyors támadásokkal veszélyt teremteni az ellenfél kapuja előtt. A Baráti csapata végezhetett el szögletet, melyre az edzésen is megbeszélt módon kilépett a pályán lévő sorunk és Benjamin Gugcsó labdaszerzése után remek ütemben ugratta ki Máté Halmost, aki a kimozduló kapus felett higgadtan a kapuba emelte a játékszert. (1-0)

82299752_2461798090615654_190020644644061184_o

Taktikusan játszottak a csapatok és bizony jócskán veszélyben forogtak a kapuk. Mindkét hálóőr ihletett formában védett, sokáig őrizve az egy gólos vezetésünket. A 16. percben azonban egy, a félpályánál szerzett labdát Máté Halmos lendületből vezette a vendék kapusára, majd a remek ütemben érkező Benjamin Gugcsó elé passzolt, viszonozva ezzel a korábbi gólpasszt! (2-0) Közeledett a félidő, mikor szintén egy labdaszerzés utáni gyors kontrából felpasszolt labdát fedezett kiválóan a játékosedzőnk, akit utolsó emberként az ellenfél játékosa hátulról faultolt. A játékvezető habozás nélkül kiállította, így 2 percig emberelőnybe került csapatunk. A szabadrúgás elvégzése után, még a félidő előtt két hatalmas bravúrt mutatott be vendégek kapusa, második félidőre is meccsben tartva csapatát. 82075461_2461798167282313_5544188010402152448_o   A szünetben a Répcelaki és a Sárvári Foci FC U11-es csapatai rúgták a bőrt, a közönség nagy örömére. A pihenő után a csapatunk további 1 percig emberelőnyben kezdhette a mérkőzést és bár megvolt   A szünetben a Répcelaki és a Sárvári Foci FC U11-es csapatai rúgták a bőrt, a közönség nagy örömére. A pihenő után a csapatunk további 1 percig emberelőnyben kezdhette a mérkőzést és bár megvoltak a lehetőségei sajnos nem sikerült betalálni ezekből. Mindkét csapat egyértelműen gólra törő játéka hatalmas izgalmakat tartogatott. Többször csattant a kapufán a labda, de olykor a gólvonalról mentett egy becsúszó láb, vagy a kapusok mutattak be bravúrt. A 25. percben aztán egy nem mindennapi jelenetsornak lehettek szemtanúi a nézők. Egy magas labdát Máté Halmos a levegőben vett át, majd maga mögött az induló Gergő Borsinak továbbított. Gergő a pattanó labdát a védő feje fölött a hosszúra érkező Hegyesi Zsoltnak továbbított, aki fejjel a középen érkező Máté Halmos elé tálalt, aki futtából a kapus mellett vágott a Baráti kapujába! (3-0) Extra teljesítmény három volt NB1-es játékostól! ak a lehetőségei sajnos nem sikerült betalálni ezekből. Mindkét csapat egyértelműen gólra törő játéka hatalmas izgalmakat tartogatott. Többször csattant a kapufán a labda, de olykor a gólvonalról mentett egy becsúszó láb, vagy a kapusok mutattak be bravúrt. A 25. percben aztán egy nem mindennapi jelenetsornak lehettek szemtanúi a nézők. Egy magas labdát Máté Halmos a levegőben vett át, majd maga mögött az induló Gergő Borsinak továbbított. Gergő a pattanó labdát a védő feje fölött a hosszúra érkező Hegyesi Zsoltnak továbbított, aki fejjel a középen érkező Máté Halmos elé tálalt, aki futtából a kapus mellett vágott a Baráti kapujába! (3-0) Extra teljesítmény három volt NB1-es játékostól!

81949239_2461795827282547_5173965467324252160_o

Sorcsere után támadásban maradtunk, míg a vendégek egyre kilátástalanabbul és nagyobbat kockáztatva igyekeztek szépíteni. Egy kontrát vezettünk végig, amiből Szilárd Ágoston a hosszúra passzolt labdájába a visszafutó hazai játékos szerencsétlenségére úgy ért bele, hogy az saját kapujában kötött ki. (4-0) A 29. percben jártunk, mikor 5a4-es taktikára váltott a Győrújbarát. (A futsalt kevésbé ismerő olvasóink számára taglalva, ez azt jelenti, hogy kapusuk helyett egy mezőnyjátékossal próbáltak labdát tartva gólt szerezni ellenünk) A heti edzés alkalmával csapatunk gyakorolta ennek védekezését, melyből labdaszerzés után Benjamin Gugcsó passzolt keresztbe a hosszún érkező Máté Halmosnak, aki sarokkal a visszafutó védő mellett a kapuba továbbított! (5-0) Egyre biztosabbnak látszott a mérkőzés, hiszen a gólok mellett a vendégek büntető pontjai is gyűltek. A hatodik fault után három 10 méteres büntetővel is kísérletezhettünk, amiből Gergő Borsi egyet higgadtan a kimozduló kapus mellett lőtt a kapuba! (6-0) A megnyugtató eredmény tudatában kicsit lazult a védekezésünk, aminek köszönhetően a Baráti csapata két góllal kozmetikázta a találkozót, beállítva ezzel a 6-2-es végeredményt!

82369646_2461798933948903_8775736492132663296_o

Hihetetlen este volt, a bajnokság egyik legjobban várt mérkőzésén sikerült tovább erősíteni első pozíciónkat a tabellán! Szeretnénk mindenek előtt megköszönni a kilátogató szurkolóinknak a remek hangulatot és a biztatást! Sokat jelent számunkra a támogatásotokat, igyekszünk meghálálni a bizalmat és a továbbiakban is egy sikeres és szerethető csapatként szerepelni a mérkőzéseken!
Répcelaki SE – Baráti Futsal CSE 6-2 (2-0) Répcelaki Sportcsarnok Vezette: Horváth P – Bedi – Tóth Cs. Répcelak: Soós – Borsi, Hegyesi, Gugcsó, Halmos Csere: Balikó, Manganelli, Biegner, Tóth D, Németh O, Manganelli Zs, Steiner, Ágoston Edző: Halmos Máté Baráti Futsal: Magyar – Lódi, Püspök, Schillinger, Kalló Csere: Tamási, Pál, Németh M, Jeremiás, Bartus, Varga B, Gyurácz, Pörgei, Végh Edző: Molnár Attila Góllövők: Halmos 3, Borsi, Gugcsó, Püspök öngól, illetve Pörgei 2 Piros lap: Németh M.