Rendkívül fontos győzelmet aratott az 1. FCV
2019.04.20 | 10:49
A három gólig jutó Tatai vezetésével nagy csatában, 4-3-ra nyert az Aramis vendégeként a veszprémi futsalcsapat, amely pénteki sikerével megőrizte esélyét a bajnoki döntőre.
7a9d176c-885d-4ac5-8a7e-03f63c33d931A válogatott poreci felkészülési tornája miatt három hét szünet után játszottak újra az NB I-ben a futsalosok, akik a második fordulóból elhalasztott mérkőzésen a veszprémiek az Aramishoz látogattak. Mivel a bakonyiak a legutóbbi két találkozójukat egyaránt elvesztették – otthon a Nyírgyulaj ellen, majd Szombathelyen – égető szükségük volt a három pontra Budaörsön. Nagyszerűen indult az összecsapás a vendégek számára, hiszen Tatai már a 3. percben bevette Vámosi portáját. A hazaiak Harnisch révén egyenlítettek, ám a hátékrész derekánál Tatai ismét vezetéshez juttatta az övéit. Az Aramis mindent elkövetett az egyenlítésért, törekvéseiket pedig siker koronázta: öttel a pihenő előtt Fekete Márk talált be (2-2). Tatai háromszor villant, csapata nyert (archív fotó)
           Tatai háromszor villant, csapata nyert (archív fotó)  A második felvonás elején is a Veszprém szerzett vezetést, ezúttal Márkus lőtt a hálóba. Ám megint gyorsan jött a válasz Bognár Bence jóvoltából. A Madarász-csapat óriásit küzdött az újabb találatért. A 36. percben jött is Tatai, aki harmadszor is betalált, amivel nagyon fontos három ponthoz juttatta együttesét (3-4). A veszprémieknek ugyanis így továbbra is a saját kezükben van a sorsuk a csoport-elsőségért, s az azzal járó bajnoki döntőbe jutásért folytatott versengésben.
Folytatás május 6-án, amikor is éppen az Aramis látogat majd a Március 15. utcai csarnokba. Futsal NB I, B csoport, a 2. fordulóból elhalasztott mérkőzésen: Aramis SE–1. FC Veszprém 3-4 (2-2) Budaörs, Aramis Sportcsarnok Vezette: Czene-Joó, Leél-Őssy, Urgyán Aramis: Vámosi – Büki, Harnisch, Gál, Bozánszky. Csere: Soós, Németh M., Fekete M., Kulcsár, Sámson, Frankovszky, Fekete O., Juhász, Bognár B. Vezetőedző: Frank Tamás. Veszprém: Schmidmajer – Tatai, Komáromi, Dávid, Boromisza D. Csere: Spandler, Simon (kapusok), Márkus, Gyurcsányi, Bognár P., Bencsik Ádám, Bencsik R. Vezetőedző: Madarász János. Gólszerzők: Harnisch (10.), Fekete (14.), Bognár B. (25.), ill. Tatai (3., 10., 36.), Márkus (24.). Frank Tamás: - Sajnos nem sikerült a bravúr számunkra, nem úgy játszottunk, ahogy az előző mérkőzéseinken. A Veszprém sem játszott jól, de végig irányították a meccset és megérdemelten szerezték meg a három pontot. Van egy szint ami fölé sajnos nem tudunk menni, és ezért természetesen vállalom a felelősséget! Madrász János:A mai mérkőzésen csak az volt a cél, hogy nyerjünk. Meghajlok a játékosaim előtt, mert nagyon fegyelmezetten futsaloztak. Talán ez a győzelem felszakította a gátakat, és ezáltal elérhetjük a céljainkat. Készült a Vehírsport.hu cikke alapján