DEAC: Pallai - Angyalos, Kiss A., Nagy I., Varga D.
Cserék: Fábri, Tar, Batári, Kerti, Juhász B., Fülep, Végsõ, Szalánczy (kapus)

UTC:
Tombácz - Dürgõ, Hegyesi, Puskás, Beretka.
Cserék: Bullás, Juhász I., Szentes-Bíró, Balogh, Bánóczki, Lázár, Béry (kapus).
Vezetõedzõ: Brinszky Adrián.

Gól: Nagy I. (8′, 20′, 22′), Varga D. (11′, 22′), Fábri (17′), Szalánczy (35′ - tízméteresbõl), ill. Balogh Á. (4′), Hegyesi (7′, 31′, 40′), Juhász I. (10′), Bullás (16′, 29′).

Sárga lap:
Angyalos (8′), Varga D. (39′), ill. Puskás (9′), Hegyesi (20′), Tombácz (35′).

Remekül kezdtek Brinszky Adrián tanítványai, rövid idõ alatt 2-0-ra húztak el a hajdúságiaktól, akiket ebben a szezonban még nem tudtak legyõzni. Balogh Ádám és Hegyesi Zsolt góljaira azonban gyorsan jött a válasz, majd rövidesen Juhász Imre találatára érkezett újabb debreceni gól, így a félidõ dreekán már 3-2 volt az állás a vendégeknek. Jobban muzsikált az UTC a házigazdánál az elsõ húsz percben, ugyanakkor helyt-helyt balszerencsésnek bizonyult, nem egyszer pedig Pallai Gábor bravúrjai mentették meg a DEAC-ot a több gólos hátrányba kerüléstõl. A 16. percben Bullás Imre szerzett gyönyörû gólt, gyönyörû akció végén, ám a hajrában kétszer villant Darányi Kálmán együttese, s 4-4-et mutatott az Oláh Gábor utcai sportcsarnok eredményjelzõje a szünetben. Sõt! A folytatásban ismét két villanás, Nagy Imre harmadik góljával, majd a remekül elõkészítõ Varga Dániel második találatával már 6-4-re a DEAC vezetett. Az öt játékperc alatt történt debreceni fordítás érezhetõen megfogta az UTC-t. A félidõ közepén aztán Bullás és Hegyesi brillírozott, két gyors góllal egyenlített az UTC 6-6-ra. A hajrához érve kigyûltek a szegediek faultjai, s rövidesen tízméteres büntetõhöz is jutottak a hazaiak, amit Szalánczy Zoltán kapus magabiztosan értékesített is. A vendégek óvatosabban játszottak, hogy elkerüljenek egy újabb kisbüntetõt, ugyanakkor képtelenek voltak egyenlíteni. Egészen a drámai utolsó percig, amikor egy eladott labda után a meccset végighajtó Hegyesi Zsolt parádés megoldással szerzett mesterhármast, s mentett pontot csapatának (7-7).

Brinszky Adrián: - Az a célunk a hátralévõ meccseken hogy a pozíciónkat tartsuk. Ez a DEAC-cal szemben sikerült, ám helyünket megerõsítenünk most nem tudtuk. A meccs összképét tekintve hullámzó teljesítménnyel nagy izgalmak közepette, utolsó pillanatokban szerzett találattal értékes döntetlent értünk el. A célunk a továbbiakban sem lehet más, mint, hogy a Csömör elleni hazai meccsen tovább erõsítsük pozíciónkat.

Darányi Antal: - Az elgondolás nem volt rossz, hiszen ha jól hazaadja [Varga] Dani, akkor nincs probléma... Jobb százalékban használtuk ki a helyzeteinket, mint egyébként, ezért tudtunk visszajönni a meccsbe az elsõ félidõben, de sajnos egy gyõztes mérkõzést engedtünk ki a kezünkbõl. Õszintén szólva a döntetlen igazságos, csak egyszer mi is nyerhettünk volna akkor, amikor nem biztos, hogy rászolgáltunk egyértelmûen, bár a második félidõben sokkal többet tettünk a három pont megszerzéséért, mint a Szeged.

forrás: szegedma.hu