Remek meccsen a légiósok jelentették a különbséget
2017.10.20 | 21:04
Remek meccsen a légiósok jelentették a különbséget A meccsen a légiósokkal megtűzdelt Berettyó sokkal nagyobb iramban játszott, mint amihez korábban a DEAC hozzászokott, ám dicséretére legyen mondva állta a sarat az Elek-gárda. Férfi futsal NB1 3. forduló DEAC - Mezei Vill FC Berettyóújfalu 1-7 (1-3) 2017. okt. 20. Debrecen, DESOK Vezette: Zimonyi, Futó, Török DEAC: Faragó - Kasuba, Varga D, Buka, Esztergomi Csere: Dobi, Ekel, Bun, Kántor, Tóth A, Szentes Bíró, Szabó P, Sándor, Győrfi Edző: Elek Gergő Berettyóújfalu: Tihanyi – Magyar, Rábl, Amilcar, Trencsényi Csere: László, Barrena, Gál, Harmati, Nagy D, Takács, Rafael, Szabó P, Kondás Edző: Mullor Cabrera Sergio Góllövők: Varga illetve Rafael 2, Barrena, Gál, Takács, Amilcar 2, Trencsényi 22728987_1663417610359544_8209878549368138587_n ELEK GERGŐ (DEAC): - Büszke vagyok a fiúkra, mert küzdöttek, igazából a különbséget a külföldiek jelentették, gyakorlatilag ők rúgták a gólokat, adták a gólpasszokat ellenfelünknél. Nélkülük is lehet, hogy kikapunk, de biztos, hogy szoros mérkőzést vívunk. A magyar játékosokkal, sőt, a magyar válogatott játékosokkal is felvették a versenyt a mieink, emiatt is mondtam, hogy büszke vagyok a srácokra. Az eredmény talán túlzó, még így is, hiszen voltak lehetőségeink, kétszer is a gólvonalon állították meg a helyzetünket, még az se ment be. Ettől függetlenül nem ezt a mérkőzést kell megnyernünk, győzöl vagy tanulsz. Mi most tanultunk. MULLOR CABRERA SERGIO (MVFC): - Amit elterveztünk a meccs előtt, csak a második félidőben tudtuk megvalósítani, nem rúgtuk be a helyzeteket, s nem úgy játszottunk, ahogy szerettem volna. Utána ez a folytatásban pozitívan változott. Akkor már az történt, amit elvártam, amire készültünk. Főleg a vendégek akarata érvényesült eleinte, és az 5. percben egy szöglet után az érkező Da Silva Gomes kapásból felrúgta a belőtt labdát az egyébként jól védő Faragó feje fölé (0-1). Nem sokkal később egy megpattanó lövéssel növelte előnyét a Mezei Vill, a másik Da Silva, Henrique révén (védő kifordult, így hátáról védhetetlenül csapódott a másik irányba mozduló Faragó mellett a labda a hálóba (0-2). A hazai válasz sem késlekedett sokat, Varga Dani lemásolta az előző találatot, jól megeresztett lövése megpattanva tréfálta meg az ellenfél kapusát (1-2). Remek iram volt a találkozón, és a DEAC bizony nem megszeppent nebulóként védekezett foggal-körömmel, hanem amikor tudott ellentámadásokat vezetett. Ezzel együtt azért érezhető volt, hogy ha kihagynak egy pillanatra, a Mezei Vill rögtön lecsap. A félidő vége előtt 17 másodperccel ismét betaláltak a látogatók (1-3), egy szépen kipasszolt akció végén Trencsényi helyezett a félig üres kapuba. 22528210_1663418437026128_3301465520710034287_n A második félidőben megrázta magát a Berettyóújfalu. Igaz, a DEAC-nak még nagyobb lehetőségei voltak, mint az első játékrészben, de ezek sorra kimaradtak. A nagy szívvel küzdő debreceniek többször is áthámozták magukat (olykor szó szerint) a vendégeken, ám vagy kapusuk kotort bele a legvégén a már a gólvonalon áthaladni készülő labdába vagy valamelyik védő piszkálta ki. A látogatók, amikor sikerült helyzetbe kerülniük, nagyon jól használták ki azokat. A bal oldalon többször jól húzták meg a labdát a vendégek, és vagy átlöbbölték a kapus fölött, vagy belepöckölve rúgták ki a hosszút. Akadt olyan is, amikor a jobbról középre húzó légiós ziccerből talált be, vagyis a futsal szép támadásaiból sok mindent megmutatott a bajnokesélyes Mezei Vill. A DEAC-nak szerencséje sem volt, de nem kérdés, az erősebb alakulat nyert. Ám a DEAC emelt fővel vonulhatott az öltözőbe, mert a csupa fiatal magyarra épülő csapata nem csupán szaladt ellenfele után, de amikor tudta megkeserítette annak életét. A vége 1-7 lett, amihez gratulálunk a Berettyóújfalunak, ahogyan a DEAC sem szégyenkezhet. Sőt, a tudósító szerint ez jobb játék volt, mint a jóval szorosabb Nyírgyulaj elleni az első fordulóban. Fotó, szöveg: Koppányi Szabolcs