REMEK JÁTÉKKAL NYERT A MADARÁSZ-CSAPAT
2015.11.03 | 09:00

Az idény eddigi legjobb játékát nyújtva, a triplázó Németh Péter vezetésével 6-3-ra nyert az 1. FC Veszprém a Göcsej ellen az NB I-ben.
Három hét alatt a harmadik hazai bajnokijukat játszották az első osztályban a veszprémiek, akik hétfő este az újonc Göcsejt látták vendégül. Nem kezdődött jól a találkozó a mieink számára, hiszen a tabella ötödik helyét elfoglaló zalaegerszegiek már a 2. percben vezetéshez jutottak. Egy baloldali beadást követően Borsi elé pattant a játékszer, aki közvetlen közelről a hálóba juttatta azt. A folytatásban a Veszprém átvette a mérkőzés irányítását, de a rivális szervezett védekezését sokáig nem sikerült feltörni. Előbb Püspök lapos lövése kerülte el a kapufát, majd Boromisza Gábor előtt adódott két hatalmas gólszerzési lehetőség. A 9. percben aztán már nem hibázott a bakonyiak gólvágója, aki végre bevette Balikó portáját (1-1). A zalaiak váratlanul visszavették a vezetést, a játékrész derekánál Szőke bombázott Schmidmajer hálójába. Továbbra is a veszprémiek rohamoztak nagyobb elánnal, de nem sikerült egyenlíteniük. Öttel a szünet előtt Boromisza Dániel fejét találta meg a játékszer a hatoson belül, aki kapura is tudott bólintani, de Borsi hatástalanította a próbálkozást. A 17. percben Gulyást buktatták a vendégek a hatoson belül, amiért büntetőt adott a játékvezető, Boromisza Gábor azonban Balikóba lőtte a labdát. Mivel a bíró szerint a hálóőr elmozdult a gólvonalról, újabb hatméteres jöhetett, Boromisza ezúttal pedig a felső lécet bombázta telibe. Úgy tűnt, hogy a rivális fordulhat előnnyel a szünetre, de Boromisza Dániel tizenegy másodperccel a sípszó előtt betalált (2-2). Három perc sem telt el a második felvonásból, amikor végre megszerezte a vezetést az 1. FCV. Gulyás elviharzott a balszélen, majd jól tálalt az érkező Németh elé, aki közelről nem hibázott. Nem sokkal később – Bognár egyéni alakítását követően – már kettő volt közte (4-2). Úgy tűnt, hogy a veszprémieknél átszakadtak a gátak, az együttes magabiztosan, látványosan futsalozott. A 34. minutumban Finta vitte le a játékszert a baloldali sarokba, ahonnan a jó ütemben érkező Németh elé passzolt. A válogatott kiválóság pedig a bal alsó sarokba lőtt a rosszul kimozduló kapus mellett. Kisvártatva még nagyobb bajba került a vendégcsapat, egy rossz csere miatt ugyanis Balikó kapus megkapta a második sárga lapját, így kiállt. A hajrában vészkapussal támadott a Zalaegerszeg, de a bakonyiak könnyű szerrel kivédekezték ezeket az akciókat is. Sőt, az utolsó percben egy kontra végén Németh Péter belőtte önmaga harmadik, csapata hatodik gólját. A szurkolók kiváló hangulatát az sem rontotta el, hogy Borsi az utolsó percben hatalmas gólt lőtt a csereként beállt Sárdi kapujába (6-3). Győzelmének köszönhetően a Veszprém a tabella ötödik helyére ugrott. Jövő hétfőn (18:30) igazi rangadóra van kilátás, amikor is a második helyen álló Szombathelyi Haladás érkezik a Március 15. utcai csarnokba. Férfi futsal NB I, 7. forduló: 1. FC Veszprém–Göcsej SK 6-3 (2-2) Március 15. utcai sportcsarnok, 500 néző. Vezette: Futó (Baghy, Faragó). Veszprém: Schmidmajer – Finta, Boromisza G., Sándor, Gulyás. Csere: Sárdi (kapus), Bognár, Boromisza D., Tar, Püspök, Németh P., László. Vezetőedző: Madarász János. Göcsej: Balikó – Halmos, Kottán, Borsi, Sámson. Csere: Schmidt (kapus) Papp, Bogyó, Nagy G., Gerencsér, Szőke, Szabó B., Horváth E Edző: Bagó Gábor. Gólszerzők: Boromisza G. (9.), Boromisza D. (20.), Németh P. (23., 34., 40.), Bognár (26.), ill. Borsi (2., 40.), Szőke (11.) Piros lap: Balikó (35.). Köszönöm a játékosaimnak a mai teljesítményüket. Végre visszatért az az akarat, hit és alázat, ami korábban jellemzett bennünket – nyilatkozta a vehirsport.hu-nak Madarász János a lefújás után. – Nem állítom, hogy mostantól minden meccsünket megnyerjük, azt azonban bebizonyítottuk, hogy visszatértünk a helyes útra, s mindenkinek meg tudjuk nehezíteni a dolgát. A félidőben elmondtam a fiúknak, hogy övék a jobb csapat, s ha végre megszerzik a vezetést, könnyebb dolgunk lesz. Pontosan így történt, hiszen a gól után felszakadtak a gátak, s folyamatosan kontrolláltuk a meccset. Nagyon sok munka vár még ránk, mert továbbra is sok a hiba, de ígérem, hogy a rájátszásra jobbak leszünk. Köszönöm a szurkolóknak, hogy a nehéz időszakban is kitartottak mellettünk, ami nagyon sokat jelentett nekünk.  - forrás: vehirsport.hu -