Remek játék, magabiztos győzelem
2021.09.14 | 11:58

Az NB I-es futsalbajnokság 3. fordulójában a Haladás VSE remek játékkal, magabiztosan győzte le 3-0-ra a vendég Nyírgyulajt.

Hosszú idő után lépett ismét pályára hazai közönség előtt a Haladás – az eltiltott Hajmási kénytelen volt kihagyni a meccset. A találkozót ünnepi mozzanat nyitotta. A klubvezetés elköszönt két volt Haladás-játékostól, a profi futsaltól visszavonuló Horváth Pétertől és Vidák Balázstól – előbbi 11 évet töltött el zöld-fehér mezben, utóbbi 2013-ban igazolt Szombathelyre. Majd Calvo Rodriguez Juan Ramon vehette át az év edzőjének, Nagy Kevin pedig az év felfedezettjének járó elismerést – mindkettőjüket az előző szezon végén díjazta a Maggar Labdarúgó Szövetség.

Haladás VSE – Nyírgyulaj Futsal 3-0 (1-0).
Szombathely, 450 néző,
Vezette: Wittner - Ibriksz - Kubicsek

HVSE: Gyimesi – Luiggi, Sipos, Dávid, Vas.
Csere: Alasztics, Homlok (kapusok), Kovács M., Szalmás, Nagy K., Dróth, Vatamaniuc-Bartha, Gerencsér, Henrique.
Edző: Calvo Rodriguez Juan Ramon.

Nyírgyulaj: Opre – Szöcs, Vlasovych, Orosz, Matheus.
Csere: Petró, Dobó (kapusok), Szabó Á., Krajnyik, Borbíró, Tóth E., Domokos, Tamás.
 Edző: Lovas Norbert.

Gólszerzők: Dróth (13.), Vas 2 (22., 37.).

Óriási lendülettel nyitott a Haladás, kapujához szegezte ellenfelét. A Nyírgyulaj szervezetten védekezett, próbált kontrázni, igyekezett lassítani a játékot. Több komoly helyzetet kialakított a házigazda, érett a gól – ami csak nem akart megszületni. Dróth bombájánál például a felső léc segítette ki a vendéget. Majd Dróth ismét lőtt, ezúttal a jobb kapufán csattant a lökete. Igaz, jól küzdött a Nyírgyulaj. Ráadásul a Haladás már a 10. percben elérte az öt csapatfaultot.

Képgaléria: Haladás-Nyírgyulaj futsalmeccs

Komoly fölényben futballozott a Haladás – ami viszont nem párosult eredménnyel. Nagy Kevin, majd Henrique is kapufát rúgott… Végül Dróth törte fel a reteszt, parádés gólt ragasztott jobbról a jobb felső sarokba – a fél Nyírgyulaj lefeküdt a földre a cselére. Aztán egy könnyű síppal befújt fault után kisbüntetőhöz jutott a vendég. Gyimesi azonban védte a lövést, sőt, az ismétlést is. A félidő hajrája izgalmasan alakult, mindkét kapu előtt adódott helyzet. De gól már nem esett.

Fordulás után újult erővel vetette bele magát a csatába a Haladás. És most nem kellett olyan sokat várni a hazai találatra: Nagy okos passzát váltotta szép gólra Vas (22. perc: 2-0). Aztán érkezett egy újabb Dróth-kapufa. Nagyon szorult a Nyírgyulaj, alig-alig birtokolta a labdát. Kénytelen volt korán megpróbálkozni a vészkapus játékkal a vendég. De nem változott a mérkőzés képe.

Kitámadott, letámadott, rengeteg labdát szerzett a Haladás – és sok helyzetet hagyott ki. Úgy tűnt, hogy fárad a Nyírgyulaj. Végül Vas tett pontot a mérkőzés végére, amikor góllal zárt egy remek kontrát (37. perc: 3-0). A vendég rögtön időt kért, de nem tudott újítani. Dróth pedig közben tovább forgácsolta a kapufát. A végén még kitömhette volna ellenfelét a Haladás, de kimaradtak az ordító helyzetek – igaz, Opre kapus is nagy formában védett.

Forrás: vaol.hu

2024.04.16 | 11:08
2024.04.08 | 13:35

2024.04.16 | 20:00
2024.04.15 | 07:15
2024.04.13 | 20:15
2024.04.10 | 09:45
2024.03.18 | 22:30