Reálisnak mondható döntetlen
2018.09.09 | 07:52
Óriásit harcolt az RFC Csömör futsalcsapata az NB I idei szezonjának első hazai bajnoki mérkőzésén a Nyírgyulaj KSE ellen.
 1db0f152-2175-4d50-8812-aacd2ac2122bTelt ház fogadta a csapatokat a Csömöri Sportcsarnokban, amely kiemelt érdeklődés a megszokottnál is indokoltabb volt, hiszen két év szünet után ismét élvonalbeli bajnokit rendeztek a sok csatát megélt parkettán. Az első félidőben hamar vezetéshez jutott a vendégegyüttes, de a folytatásban nem igazán forogtak veszélyben a kapuk. Lövésekig eljutottak a csapatok, de a kapusoknak nem adtak komoly munkát.  A második félidőre aztán egy teljesen másik csömöri gárda futott a pályára: szinte másodpercre pontosan annyi idő alatt egyenlítettek a kezdő sípszó után Nehéz Krisztián közeli góljával, mint ahogy hátrányba kerültünk a meccs elején. Döntésre akarták vinni a dolgot Takó Csaba játékosai, Tősér és Husz is eltalálta a kapufát, majd ahogy az a szombathelyi rajton is történt, Fischer is betalált, így sikerült a fordítás. Rögtön jött azonban az egyenlítés, így négygólos döntetlennel ért véget a csata. RFC Csömör – Nyírgyulaj KSE 2–2 (0–1) Csömöri Sportcsarnok Vezette: Zimonyi - Deme - Bátori Rubeola: Varsányi – Nehéz, Maruzsi, Jenei, Husz Csere: Németh M, Tősér, Beke, Víz, Várkonyi, Varsányi, Miletics, Fischer, Józsa Edző: Takó Csaba Nyírgyulaj: Pallai – Klushyn, Sánta, Siska, Vass Csere: Opre, Szabó Á, Tóth B, Kántor, Gömze, Szabó P, Pazonyi Edző: Lovas Norbert Gólszerzők: Nehéz (22.), Fischer (35.) ill. Sisak (2., 36.) Takó Cs.Takó Csaba: - Jó mérkőzést játszottunk, mindkét csapat előtt megvolt a lehetőség, hogy nyerjen, így reálisnak mondható a döntetlen. Szinte lemásoltuk a szombathelyi mérkőzésünket, ám az első félidőben látottakkal nem voltam elégedett. Sokkal nagyobb nyomást szerettünk volna gyakorolni az ellenfélre, de nem volt meg az éle a csapatunknak. A második félidőben már sokkal inkább kontrolláltuk a játékot, fordítottunk és le is zárhattuk volna a meccset. Nem tettük meg és az ellenfél meg is büntetett! Az első két mérkőzést veretlenül hoztuk le, ami mindenképp pozitívum, de látjuk, hogy rengeteg munka vár még ránk. 0471 Lovas Norbert: - Aki kilátogatott erre a mérkőzésre érzésem szerint nem csalódott. Nagyon jó játék volt. Rengeteg helyzet mindkét kapu előtt. Sajnos amit kertem a meccs előtt hogy 40 percig koncentráljunk az nem jött össze. Reális eredmény született. További sok sikert a Csömörnek!   forrásalap: csömörsport.hu -