Rangadót nyert az UTE, kiütötte a „kis” Hali a Dunaújvárost
2021.09.14 | 01:34

Az ELTE tihanyi győzelmével indult a férfi futsal NB II nyugati csoportjának 2021–2022-es szezonja. A PEAC simán nyert a Nagykanizsa ellen otthon, a Sárvár szoros meccsen nyerte meg az újoncok csatáját az MFA ellen. Ikszelt a BAK-Maximo és a REAC, míg a Haladás II a visszajátszóival nagyon simán nyert a Dunaújváros ellen.
A szezon első bajnokijának első félideje nem hozott gólt, egészen a 27. percig kellett várnunk az első találatra, akkor az ELTE került előnybe. Bár a Tihany egyenlíteni tudott, az utolsó percben Kovács Gergely győztes gólt szerzett, így a vendégek elvitték a három pontot.
Igencsak átalakult a PEAC, de elsőre úgy tűnik, megerősödött, mert nyolc gólt vágtak a pécsiek a Nagykanizsa kapujába. A vendégek új igazolása, Gergály Gyula a végén duplázott, de ez már csak a kozmetikázásra volt jó a hét gólszerzőt felvonultató, a három pontot otthon tartó hazaiakkal szemben.
Fordulatos meccset hozott a két újonc összecsapása Sárváron. Az MFA kétszer is előnybe tudott kerülni, egyszer egyenlített, ám a végén pont nélkül távozott. A hazaiak részéről Kuti András mesterhármassal, a Sárvár pedig győzelemmel indította a szezont.
A forduló rangadóján az UTE a szünetig háromgólos előnybe került a Szigetszentmiklós ellen. A vendégek azonban remekül kezdték a második félidőt, öt perc alatt visszajöttek egyre, ám Huszty Dániel duplájával a lilák eldöntötték a három pont sorsát.
Bár a REAC volt a BAK-Maximo elleni meccs esélyese, csupán hat mezőnyjátékossal utazott Budaörsre. Egészen 27 percig tartott mire a hazaiak feltörték a vendégek védelmét, de a rákospalotaiak fordítani tudtak. A végén így még a kék-feketék örültek az egy pontnak, gólfelelősük, Lőrinczy Soma egyenlített az utolsó percben.
Bár a Haladás II fiataljai – ahogy írtuk – valóban feljátszottak az NB I-es csapatba, ám a tartalékegyüttes így is élvonalbeli kezdővel állt fel, egy brazillal, a duplázó Leandro Pelegrinóval, valamint a szintén két-két gólig jutó rutinos Hajmási Milán, Vidák Balázs kettőssel. A Dunaújváros így hiába lépett egy osztállyal lejjebb, megint az élvonalban érezhette magát, nem volt esélye Szombathelyen, 8–1-re kikapott.

FÉRFI FUTSAL NB I, 1. FORDULÓ
NYUGATI CSOPORT

Tihany – ELTE 1-2 (László, ill. Szini, Kovács)
PEAC – Nagykanizsa 8-4 (Vénosz 2, Kovács, Bartal, Füzes, Farkas, Szaniszló, Kutor, ill. Takács, Millei, Gergály 2)
Sárvár – MFA 5-4 (Kuti 3, Tóth, Kovács, ill. Módly 2, Véghelyi, Tarpai)
UTE – Szigetszentmiklós 6-3 (Czerman, Genczler, Ilyés, Huszty 2, Milavecz, ill. Pászti 2, Nagy)
BAK-Maximo – REAC 2-2 (Frankovszky, Lőrinczy, ill. Kaszala, Fehértói)
Haladás II – Dunaújváros 8-1 (Leandro 2, Hajmási 2, Knizs, Kiss, Vidák 2, ill. Mézer (öngól))