Ragyogóan kezdett a magyar válogatott
2015.12.10 | 21:27
Ragyogóan kezdett a magyar válogatott MAGYARORSZÁG – BELGIUM 5-2 (2-1) Győr, 400 néző Játékvezetők: Stawicki (POL), Lenting (NED), Nilholt (SWE) Magyarország: Tóth - Rábl, Trencsényi, Lovas, Dávid Cserék: Tihanyi, Klacsák, Németh, Horváth, Szeghy, Öreglaki, Dróth, Hosszú, Gál Szövetségi kapitány: Sito Rivera Belgium: Zemmour -  Dujacquier, Rahou, Lima Rosa, Chaibai Cserék: Claus, Canaris, Sababti, Adnane, Dahbi Reda, Trussart, Anik, Zaaf, Yachou Szövetségi kapitány: Dopchie Alain Gólszerzők: Rábl (2), Dróth, Németh illetve Rahou Sárga lap: Rábl illetve Dujacquier, Canaris   Az elmúlt időszak magyar futsal sikerei után méltánytalanul kevés szurkoló foglalt helyet a lelátón a mérkőzés kezdetekor, hiszen sajnos még fél ház sem volt. A mérkőzés közel sem kezdődött álomszerűen a magyar válogatott számára, ugyanis a belga középkezdést azonnal kapura lőtték, ami meglepte Tóth Gyulát, kipattant róla a labda, amit az érkező Rahou egy átvétel után a kapuba helyezett. (0:1) Nem sokáig örülhettek a vendégek a vezetésnek, mert az ötödik percben egy hosszúra átlöbbölt sarokrúgást Rábl ellentmondást nem tűrően, kapásból vágott a keresztléc alá (1:1). A találat nagyon jó eséllyel pályázik a selejtező Puskás-díjára… 2 perccel később Dávid került remek lövőhelyzetbe, azonban a felső lécről levágódó labda nem jutott át a gólvonalon. A magyar válogatott magabiztosan játszott, irányította a mérkőzést, ami a 9. percben újra góllá érett. Dróth végzett el szabadrúgást a belga kaputól 15 méterre, a felpasszolt labdát Öreglaki készítette le lövésre, amit Dróth hatalmas erővel küldött a felső sarokba (1:2). Természetesen a belga válogatott sem adta fel, több gólszerzési lehetőséget is kidolgoztak, azonban Tóth kapus kifejezetten magabiztosan védett, a csapat védekezése pedig szervezett volt. A második félidőben nem kellett sok a várva várt harmadik magyar gólhoz, másfél perc elteltével Dróth jobb szélről keresztbepasszolt labdájára Németh érkezett kiválóan, és a kimozduló kapus alatt a kapuba helyezett (3:1). A mérkőzés kifejezetten magas iramú volt, mind a két csapat dolgozott ki lehetőségeket, de vagy az önfeláldozó védekező játékosok, vagy a kapusok őrizték megfelelően a kapukat. A mérkőzésre kilátogató szurkolók egy rendkívül ritkán látható esemény szemtanúi is lettek, ugyanis a mérkőzés 29. percében Sababti és Hosszú rúgott össze úgy, hogy közöttük volt a labda, és olyan erővel, hogy a játékszer egy hatalmas durranás kíséretében használhatatlan lett. A mindkét oldalon kidolgozott gólhelyzetek végül a magyar válogatottnál értek góllá, a 33. percben Dróth lőtte balról keresztbe a labdát, amit az érkező Rábl passzolt a kapuba (4:1). A belga válogatott 5 perccel a mérkőzés vége előtt felvállalta a vészkapus játékot, azonban a magyar csapat védekezése kiválóan működött, és Tóth is bravúros védésekkel őrizte az előnyt. A hibátlan egység egészen a 37. percig tartott, amikor Dujacquier lőtt a felső léc alá, 2 gólra csökkentve a belga hátrányt. Másfél perccel a találkozó vége előtt Dávid szerzett labdát, amit azonnal az üresen tátongó belga kapu felé lőtt. Nem tévesztett célt, góljával visszaállt a 3 gólos különbség (5:2), ami a mérkőzés végeredménye is lett. A rossz kezdést követően, a találkozó összképe alapján megérdemelt győzelmet aratott a magyar válogatott, gyönyörű gólokat szerezve. Pénteken az első mérkőzésén vereséget szenvedő angol válogatott lesz a mieink ellenfele este 8 órától. [gallery ids="48911,48914,48915,48918,48919,48921,48922,48924,48927,48928,48931,48932,48933,48936,48937,48938,48941,48943,48944"]

2024.04.26 | 12:24
2024.04.25 | 13:11

2024.04.16 | 20:00
2024.04.15 | 07:15
2024.04.13 | 20:15
2024.04.10 | 09:45
2024.03.18 | 22:30
2024.03.17 | 10:00