Rába ETO-Ugra Yugorsk 2-5
2015.11.12 | 00:28

A nyitófordulóban elért döntetlen után a Rába ETO szerdán bár nagyszerűen futsalozott, háromgólos vereséget szenvedett az UEFA Futsal Cup győri elitkörében az orosz bajnoktól, amely már biztos finalista. A sportág Bajnokok Ligája elitkörének első napján a két legerősebbnek tartott együttes összecsapását a címvédő kazah Kairatot legyőző orosz bajnok nyerte. A házigazda Rába ETO nagy csatában döntetlent ért el a cseh Chrudimmal szemben. Bár a különbség nem lett nagy, szerdán a második forduló első mérkőzésén a láthatóan csalódott Kairat könnyedén győzte le a cseh aranyérmest. Ezt követően lépett pályára a magyar bajnok, melynek ellenfele a sokak szerint végső győzelemre is esélyes orosz együttes volt. Rába ETO-Ugra Yugorsk  2-5 (0-2) Győr, UEFA Futsal Cup elitkör, C csoport, 2. forduló, 1600 néző. V.: Pesko (szlovák), Coelho (portugál). ETO: Matkovics - Lódi, Dróth, Juanra, Drahovsky. Csere: Alex, Harnisch, Amrani, Seidler. Edző: Jordi Illa. Ugra: Kupatadze - Eder Lima, Robinho, Katata, Davydov. Csere: Shayakhmetov, Lyskov, Eder, Marcenio, Niiazov, Signev. Edző: Kaká. Gólszerzők: Drahovsky (21., 40.), ill. Katata (8.), Eder Lima (12.), Davydov (34.), Lyskov (39.), Robinho (39.). Hatalmas győri helyzettel kezdődött a meccs, Dróth amúgy jól helyezett, közeli emelését ütötte ki hihetetlen mozdulattal az orosz kapus. Bátran játszott az ETO, de egyre többször kellett Matkovicsnak közbeavatkoznia. Főleg átlövésekből veszélyeztetett, ám a 8. percben mégis egy közeli találattal jutott vezetéshez az Ugra. Nagyszerű volt az iram, a győriek ebben is partnerei voltak a brazil sztárokkal teletűzdelt együttesnek, igaz volt amikor Amraninak a gólvonalról kellett mentenie. A 12. percben azonban már ő is tehetetlen volt, Eder Lima klasszis megmozdulása után kétgólosra nőtt az orosz csapat előnye. Hat perccel a játékrész vége előtt vészkapus játékra váltott a győriek mestere, de szünetig nem sikerült az ETO-nak riválisához közelebb kerülnie. Remekül, győri góllal kezdődött viszont a második félidő. Egy oldalberúgás után Drahovsky emelt a léc alá. Még izgalmasabb lett a meccs, s továbbra is jól, bátran futsalozott az ETO, többször felvállalva az öt a négy elleni játékot. Újabb találatot azonban mégis az orosz gárda ért el, s megint két gól lett a győri hátrány. A hajrában két hibát kíméletlenül aztán gólra váltott az Ugra, s bár szépített az ETO, az orosz csapat győzelme így magabiztossá vált. Veresége ellenére a magyar bajnok nagyszerűen helytállt sokkal nevesebb ellenfelével szemben. Jordi Illa: - Le a kalappal a a fiúk előtt, bebizonyítottuk, hogy mekkora tartása van a csapatunknak. Megpróbáltunk szoros mérkőzést játszani az orosz együttessel, de sajnos az utolsó öt perc nem úgy sikerült, ahogy terveztük. A mai teljesítményért elismerés illeti az összes játékosunkat. A csoport másik mérkőzésén: FK EP Chrudim (cseh)-Kairat Almaty (kazah) 1-4 (0-3) Gsz.: Szlovacsek (35.), ill. Igor (9.), Divanei (9., 11.), Joan (37.). A csoport állása: 1. (már továbbjutott) Ugra 6 pont, 2. Kairat 3, 3. Rába ETO 1 (5-8), 4. Chrudim 1 (4-7). A csoportból az első jut a jövőáprilisi négyes fináléba. A további program, november 13., péntek, 15.30: Ugra Yugorsk-FK EP Chrudim. 18.00: Kairat Almaty-Rába ETO.  - Szeitz Tibor -

2024.03.27 | 20:40
2024.03.22 | 11:00

2024.03.18 | 22:30
2024.03.17 | 10:00
2024.03.16 | 08:15
2024.03.15 | 07:45
2024.03.10 | 09:30
2024.03.07 | 12:15