Rába ETO: Balázs - Lódi, Harnisch, Dróth, Juanra.
Csere: Fabio, Alvarito, Carlitos, Peczár, Carlinhos.

MVFC: Tihanyi - Trencsényi, Lovas, Szabó P., Rábl.
Csere: Dávid R., Nagy T., Komáromi, Gál I.
Edzõ: Turzó József.

Gólszerzõk: Dróth (3), Carlinhos (3.), Alvarito (32.), Carlitos (39.), ill. Rábl (3., 9., 13., 36.), Trencsényi (12., 36.).

Eltiltása miatt - az elõdöntõben vizespalackot dobott a földre - a hazai edzõ, David Madrid csak a lelátóról figyelhette játékosait, helyette az egyik spanyol légiós, Juanra „meccselt" a finálé elsõ összecsapásán.

Gyõri lehetõséggel kezdõdött a találkozó, Harnisch majd Lódi lövését védte egymás után Tihanyi bravúrral. Aztán egy percen belül háromszor is megrezdültek a hálók: elõbb Dróth szerzett vezetést az ETO-nak, a középkezdés után aztán Rábl közelrõl egyenlített, a következõ gyõri támadás végén pedig Carlinhos használt ki egy gyõri lehetõséget. (2-1). A 9. percben Rábl fordult le Fabióról és egyenlített. Ez meghozta a vendégek kedvét, s a 12. percben egy kontra végén Trencsényi helyezett a gyõri kapuba. Egy perc múlva Juanra hibáját kihasználva megint Rábl volt eredményes, a szünetben így két góllal vezetett a vendégcsapat. Ilyenre is rég volt példa Gyõrben.

A fordulás után felpörgött végre az ETO, ám sokáig nem sikerült feltörni a jól záró vendégvédelmet. A 32. percben aztán Carlitos lepattanó lövése után Alvarito talált a kapuba (3-4), ám mielõtt egyenlíthetett volna az ETO, Trencsényi állította vissza a kétgólos különbséget. Vészkapusra váltott az ETO, de ez sem jött be, labdavesztés után félpályáról a remek napot kifogó Rábl növelte a vendégelõnyt (3-6). Carlitos révén még szépítettek a gyõriek, másra viszont már nem maradt idõ.

Bár nem lesz könnyû, minden bizonnyal telt ház elõtt, pénteken, Berettyóújfalun lehet javítani. A három gyõzelemig tartó párharc állása 1-0 a Berettyóújfalu javára.

David Madrid: - Ilyen hibákat egy ilyen jó csapat ellen nem szabad elkövetni. Játékosaink nem futottak eleget, fõleg az elsõ félidõben. Bízom benne, hogy ezután elhiszik, hogy száz százalékot kell a következõ mérkõzéseken nyújtani.