RÁBA ETO-ARAMIS SE 4:2
2015.04.21 | 06:38
RÁBA ETO-ARAMIS SE 4:2 Remek hangulatú színvonalas rangadón, az ETO Dróth Z. duplájával biztosította be győzelmét az ARAMIS ellen a második húsz percben. Az ETO 4-2-re nyert, az Aramis hiába dolgozta le két gólos hátrányát a 10. percig, onnantól a Győr nem adta ki a három pontot a kezéből. Gyorsan két gólos előnyhöz jutott az ETO Juanra és Lódi meseszép emelésével, azonban az Aramis is megtalálta a játékát és viszonylag könnyedén egyenlítettek, Hosszú Á. és Horváth Sz. találatával kihasználva a győri hátsó alakzat kilengéseit. Szinte azonnal ismét megszerezte a vezetést a Győr. Dróth Z. bombája a forduló góljára is pályázhat. (3-2). A hajrában majdnem szépített az Aramis, két óriási lehetőségük is volt erre, de végül egy gólos előnnyel mentek pihenni a csapatok. A szünet után folytatódott a nagy iram, az ETO egyre hevesebb támadásait végül siker koronázta. Dróth Z. duplázott a 29. percben, óriási gólt vágott SIKUR kapujába (4-2). Ugyan 5 a 4 játékra váltottak a vendégek, de nagyon jól védekezett a Győr, nem volt lehetőségük kozmetikázni már az eredményt. A Rába ETO magabiztos győzött egy rendkívül élvezetes és sportszerű meccsen a nagyon jól felkészült Aramis ellen. Jordi Illa Solé: Kicsit érdekes mérkőzés volt, elég jól kezdtük, jó intenzitással, de nem igazából az a mérkőzés volt amire számítottunk. Nem a szokásos meccset adták, nem az agresszív Aramis mutatkozott, ahogy vártuk. Kicsit emiatt lenyugodunk, és ebből veszélyes helyzetek alakultak ki. Nem a legszebb mérkőzést játszottuk, de a pozitívum, hogy megszereztük a 3 pontot és egy mérkőzéssel ismét közelebb jutottunk a bajnokság megnyeréséhez. Győri helyzetekkel kezdődött a mérkőzés, majd a 3. percben szép Dróth Z. mesteri átadását Juanra emelte a bal alsó sarokba. Csaknem kiegyenlítettek a vendégek a 4. percben, Horváth Sz. nagy helyzetben Matkovicsba lőtt. Az ötödik perc elején Lódi T. vette észre, hogy Sikur kint áll kapujából, hibátlanul emelt az üresen tátongó vendég kapuba (2-0). Jön a válasz, Kovács I. majdnem szépített, a jobb szélről alig lőtt mellé. Lódi bombáját Sikur tolta ki parádésan. A 8. percben nagyon szép góllal szépít az Aramis, Horváth lövését Csopaki I. húzta sarokkal a győri kapuba (2-1). Egyenlít az Aramis a 10. percben, a középen bemozduló Horváth Sz. maradt üresen, aki a kivetődő Matkovics felett elegánsan emelt a hálóba. (2-2). Hatalmas góllal válaszol a Rába! Egy perccel később 3 védő között találta meg a rést és bődületes lövéssel kilőtte a jobb felső sarkot. (3-2). Nagy iramot diktált mind a két csapat, a győri közönség is remek hangulatot varázsolt a rangadóra. A 18. percben Dróth távoli lövése az oldalhálót találta el, a kontrából 3 a 2-ben Matkovicsról felperdült labdát Farsang B. lőtte az megüresedett győri kapu fölé. Az utolsó percben Kovács közeli lövése a kapufáról vágódott a mezőnybe. Nagy elánnal folytatták a csapatok a mérkőzést a szünet után. Az első helyzet Noe előtt adódott, Juanra passzát Sikurba lőtt egy csel után. Nagyon jó a meccs, gyorsan pörög az idő. Palomeque tüzelhetett a jobb szélről, Sikur oldalra tenyerelte, Lódi T. pedig az oldalhálóba vágta a kipattanót. Ismét Lódi veszélyeztetett, majd Juanra, de Sikur most nagyon érzi a kaput. Most az Aramis támad, Hosszú lövését Matkovicsnak kellett kitornásznia. Megérdemelten növelte előnyét a Győr a 29. percben. A nagy kedvvel játszó Dróth Z. végig száguldott a pályán, majd lendületből elemi erővel lőtt a felső léc alá. (4-2). 5 a 4 játékra váltott az Aramis, de hosszú percekig nem tudtak helyzetet kialakítani, az ETO játékosai extázisban védekeztek és remekül tartották a labdát. Maradt a kétgólos ETO előny, nyert a Győr 4-2-re és továbbra is 5 ponttal vezeti a tabellát. Férfi futsal NBI Felső-ág bajnoki mérkőzés 4. forduló 2015.04.20. - Hétfő 18:15 Győr, Magvassy Mihál Sportcsarnok Játékvezetők: Baghy Csaba, Czene-Joó Ádám, Puskás Gabriella RÁBA ETO-ARAMIS SE 4:2 (3:2) ETO: Matkovics G. - Palomeque, Mimi, Juanra, Dróth Z. Csere: Noe, Vevé, Jakatics Á., Lódi T., Tóth Gy. Vezetőedző: Jordi Illa Solé Aramis: Sikur L. - Kovács I., Hosszú Á., Horváth Sz., Csopaki I. Csere: Frank T., Farsang B., Jovánczai Z., Horváth N., Sebestény R., Klacsák B., Soós A., Boldizsár M. Vezetőedző: Frank Tamás Gólszerzők: Juanra (3'), Lódi T. (5'), Dróth Z. (11', 29'), illetve Csopaki I. (8'), Horváth Sz. (10')
  • forrás: etofutsal.hu -