RÁBA ETO-ARAMIS SE 4-2
2015.02.17 | 09:49
RÁBA ETO-ARAMIS SE 4-2 RÁBA ETO-ARAMIS SE 4-2 (1-1) Győr, Magvassy Sportcsarnok Játékvezetők: Farkas B. – Wittner J. – Gál P. RÁBA ETO: Tóth Gy. - Mimi, Püspök P., Palomeque, Vevé Csere: Takács Z. G., Dróth Z., Harnisch Á., Lódi T., Juanra, Solano, Noe, Bognár B., Sáhó K. Vezetőedző: Jordi Illa Solé Aramis: Boldizsár M. - Frank T., Horváth Sz., Hosszú Á., Csopaki I. Csere: Horváth N., Kovács I., Farkas B., Jovánczai Z., Klacsák B., Sebestény R., Roni, Sárközi Sz., Madarász V. Vezetőedző: Frank Tamás Gólszerzők: Csopaki I. (öngól) (19'), Mimi (22'), Juanra 24', Harnisch Á. (40'), illetve Horváth Sz. (15', 36') Sárgalap: Noe 9', Vevé 30', illetve Csopaki I. (28'), Horváth Sz. (38') Az első félidőben az ETO magához ragadta a kezdeményezést, az első két percben Püspök Péternek és Miminek voltak lehetőségei a gólszerzésre. Az 5. perc után kezdett kiegyenlítetté válni a mérkőzés, az Aramisnak is volt már helyzete, de a hazaiak jó védekezése rendre megakadályozta a befejezést. Talán a legnagyobb helyzetük az első 10 percben Csopaki váratlan lövése volt, de Tóth Gy. lábbal menteni tudott. A két rivális egy jó iramú meccset játszott, mindkét fél a biztonságra törekedett elsősorban, emellett a kontrajátékot erőltette, de a játéknak a fő szervezője az ETO maradt végig, a hazaiak irányítottak. Váratlanul – egy győri labdavesztést követően – megszerezte a vezetést az Aramis a 15. percben, mikor Csopaki passzából a jobb szélen érkező Horváth Sz. továbbított győri kapuba. (0-1). Az ETO még nagyobb sebességre kapcsolt, aminek négy perccel később meg is lett az eredménye, egy szép kombináció után, Harnisch Á. átadásába Csopaki ért bele, aki szerencsétlenül az üresen érkező Dróth Z. elől kétségbeesetten próbált menteni, így a hazai csapat megérdemelt egyenlítő gólja a lábáról vágódott az Aramis hálójába. (1-1). A szünet után egy más felfogásban játszó Győr jött ki a parkettre, fokozni tudta támadásait, majd a 22. percben Juanra-Lódi játék után a jobb kapufához pontosan érkező Mimi közelről pöckölte a labdát Boldizsár kapujába. (2-1). Lendületbe jöttek Dróthék, két perccel később Juanra szokásos „fű alatti” távoli lövése találta meg az utat a vendégek kapujába. (3-1). Ezután az Aramis próbálkozott a szépítéssel, de a Győr kapusa Horváth N. és Jovánczai lövésénél mindkétszer a helyén volt. Ebben a játékrészben az ETO veszélyes kontrajátékra rendezkedett be, de a befejezésnél mindig hiba csúszott, azonban a közönség jól szórakozott a szépszámú akciók láttán. Dróth lövése, majd Palomeque látványos emelése is a kapufán csattant egy percen belül, majd a 35. percre összegyűlt a hazaiak 5. faultja. Ezután meglepetésre, ismét visszajött a meccsbe az Aramis a 36. percben, amikor kontra kontrát követett, Horváth Sz-ot nem tudták szerelni a hazaiak, aki külsővel védhetetlen gólt lőtt a győri kapu bal alsó sarkába. (3-2). Érdekessé vált a mérkőzés, 3 perccel a vége előtt 5 a 4 játékra váltott az ETO, ebből újabb lehetőségei maradtak ki, talán a legnagyobb, amikor Noé lábát eltalálta Boldizsár, mikor elhúzta a győri játékos mellette a labdát, de a játékvezető sípja néma végül néma maradt. Időkérés után az Aramis kezdett vészkapus játékot, bízva abban, hogy sikerül kiegyenlíteniük, de maximális koncentrációval az ETO levédekezte a budaörs játékát. Ezután jött a fekete leves, az utolsó pillanatokban egy hazai kontra végén Dróth Z. passzából Harnisch Á. volt erdményes, aki dudaszós találattal megszerezte az ETO negyedik találatát. (4-2). Összességében a magabiztosan játszó ETO megérdemelten tartotta otthon a győzelemért járó 3 pontot. Biztosra vehető, hogy a Győr kerete ennél gyorsabb játékra is képes lesz a Rájátszásban, miként az is érezhető volt, hogy a hazaiak pont annyit adtak ki magukból, ami elég volt győzelmükhöz. Az alapszakaszt már korábban megnyerte az ETO, a második helyet végül a tavalyi bajnok szerezte meg, a harmadik az Aramis, a negyedik a Haladástól vereséget szenvedő Veszprém lett, mellettük a Haladás maradt ötödik. Érdekesség, hogy a Vasas botlását csak nagy nehezen tudta kihasználni a Dunaferr, akik háromgólos hátrányból végül 5-4-re megfordították a csabai Pioneers elleni meccset, így ők jutottak a Felsőházba a hatodik helyen. Jordi Illa Solé: Gratulálok a csapatnak a mai győzelemhez, főleg a második félidőben mutattuk azt az arcunkat, amit szeretnék mindig látni, a versenyzést, a küzdeni tudást és a szép futsal ötvözetét. Egy jó Aramist győztünk le, főleg a 2. félidőben mutatott játékunknak köszönhetően megérdemelten. Frank Tamás: Az Eto ellen csak akkor van esély ha előrefelé gyorsan és tudatosan játszik egy caapat. Mi ezt csak helyenként valósítottuk meg, ezért, megint csak egy szoros meccsre voltunk jók.. www.etofutsal.hu Fotók: Nagy Henriett