U19
Portugália nyerte az U19-es EB-t
2023.09.11 | 17:45

Harmadik alkalommal játszották az U19 korosztály UEFA EB döntőjét, melyet nyolc csapat részvételével a horvátországi Porecsben rendeztek meg az elmúlt héten. Négy-négy fős csoportba osztották őket, amelyekben körmérkőzések után az első két helyezett játszhatta az elődöntőt, majd a győztesek a döntőt.
A döntő a két évvel ezelőttinek a visszavágója volt tulajdonképpen a spanyol és a portugál csapat között. Úgy tűnt, hogy ismét a spanyolok szerzik meg a trófeát, hiszen az ötödik percben már 2-0 arányban vezettek. Ám ezután a portugálok megtáltosodtak, és 6 gólt szereztek a teljesen lebénult spanyolok ellen. Ezzel ugyanolyan arányban nyertek, mint két évvel előbb a spanyolok tették.

Emlékeztetőül a spanyolok a mi csoportunkból jutottak a nyolcas döntőbe, ám csak jobb gólkülönbséggel, mivel 7-7 pontot szereztünk, és az egymás elleni meccsen csak az utolsó percekben tudtak egyenlíteni ellenünk.

Fotó: uefa.com