Portugália - Magyarország 6-1
2015.01.12 | 15:50

Futsalválogatottunk felkészülési mérkőzés keretében 6-1-re alulmaradt Portugália legjobbjaival szemben Nazaréban. A márciusi Eb-selejtezőkre készülő magyar csapat hétfőn érkezett meg Nazaréba, hogy kedden és szerdán is a világ öt legjobb csapata között számon tartott Portugál válogatott ellen lépjen pályára. Szépszámú nézőközönség gyűlt össze a tengerparti város sportcsarnokában, telt ház fogadta a válogatottakat. Az első játékrészben a hazaiak domináltak, a magyar csapat főként kontratámadásokból veszélyeztetett. Az első gólt mi szereztük: a 2. percben Lódi Tamás beadását a jobb oldalon érkező Harnisch Ákos lőtte a hálóba (0-1). Sajnos nem örülhettünk sokáig, ugyanis egy gyors hazai kontra végén Arnaldo érkezett jó ütemben, és kiegyenlített (1-1). A hazaiak többet birtokolták a labdát, gyors tempót diktáltak, míg mi inkább kontratámadások révén veszélyeztettünk. Több portugál helyzet adódott a kapunk előtt, de Balázs Zoltán hatalmas védéseivel tartotta a lelket a magyar csapatban. A 11. percben Horváth Norbert húzott befelé a bal oldalról, de hat méterről leadott lövését az utolsó pillanatban blokkolta a portugálok védője, Pedro Cary. A 15. percben nagy lehetőség maradt ki portugál oldalon: öt a négyes játékszituációt követően hét méterről Cardinal lőtt felső lécet. Nem sokkal ezután már betaláltak a portugálok, egy szépen kidolgozott akciót követően André Sousa lőtt nyolc méterről a kapunk jobb oldalába (2-1). A portugálok rögzített szituációkból is rendre veszélyeztettek, a 18. percben tizenkét méterről a kapunktól Arnaldo gurította le a szabadrúgást Marinhonak, aki középre tálalt, Cardinal pedig a kapu jobb oldalába lőtt (3-1). Röviddel ezután ismét portugál gól született, ezúttal Fábió Cecílio vette be a kapunkat (4-1). A második félidő nagy részében mezőnyfölényben játszottak a hazaiak, a magyar csapat védekezésre kényszerült. A 31. percben Harnisch Ákos játszott össze Dróth Zoltánnal, aki elgurította a labdát a kapus mellett, azonban Bruno Coelho a gólvonalon megállította a játékszert és menteni tudott, így kimaradt a helyzetünk. A 32. percben ismét beköszöntek a portugálok, a csapatkapitány, Arnaldo szerzett gólt (5-1). A 34. percben öt a négy ellen próbálkoztunk, azonban gólt nem sikerült szereznünk, sőt, ismét a hazaiak voltak eredményesek: egy támadás után nem értek vissza a mieink, André Sousa kapus hosszan előredobta a labdát, Bruno Coelho még belecsúsztatott, fejese pedig a kapunk közepében landolt (6-1). Bár válogatottunk vereséget szenvedett, mezőnyben végig tartotta magát, helyenként látványos megoldásokkal vívta ki a közönség tapsát. Sito Rivera, szövetségi edző szerint a fejlődés szempontjából elengedhetetlen, hogy nálunk erősebb, komoly ellenfelekkel mérkőzzünk meg. - Az első tíz percben nagyon jó ritmusban játszottunk, de amikor a portugálok lőttek két gólt, kissé elveszítettük a lelkesedésünket. Kaptunk elkerülhető gólokat, de sajnos jelenleg ez az európai futsal és a magyar futsal közötti különbség. Jól dolgoztak a játékosok, amit kértem tőlük, próbálták megcsinálni, de a portugál csapat a világ legjobbjai között van. Remélem, hogy holnap tudunk javítani, agresszívan és keményen szeretnénk védekezni, több szerepet kapnak azok a játékosok, akik ma kevesebbet játszottak - mondta Sito Rivera az mlsz.hu-nak. Portugália - Magyarország 6-1 (4-1) Portugália: André Sousa - Arnaldo, Cardinal, Djo, Marinho Cserék: Vitor Hugo, Paulinho, Fábio Cecílio, Pedro Cary, Tiago Brito, Joao Matos, Mario Freitas, Bruno Coelho, Ré Edző: Jorge Braz Magyarország: Balázs Zoltán - Szeghy Szabolcs, Lódi Tamás, Harnisch Ákos, Dróth Zoltán Cserék: Tóth Gyula, Horváth Norbert, Németh Péter, Hosszú Ádám, Lovas Norbert, Rábl János, Szabó Péter, Horváth Szabolcs, Dávid Richárd Edző: Sito Rivera A visszavágót szerdán, magyar idő szerint 21:30-kor rendezik Nazaréban.

2024.03.27 | 20:40
2024.03.22 | 11:00

2024.03.18 | 22:30
2024.03.17 | 10:00
2024.03.16 | 08:15
2024.03.15 | 07:45
2024.03.10 | 09:30
2024.03.07 | 12:15