Portugália a világbajnok
2021.10.05 | 13:00

A VB 3.helyéért

Brazília-Kazahsztán 4-2 (match highlights)
Világbajnokságon még nem, de a Bajnokok Ligájában és az Európa-bajnokságokon már volt tapasztalata Kakának és a legtöbb kazah játékosnak, hogy milyen egy torna végjátéka, így nem tapasztalatlanul csöppentek ebbe a helyzetbe. A brazilok csalódásként élték meg, hogy nem kerültek döntőbe, főleg úgy, hogy az örök rivális Argentína ellen nem sikerült ez. Sok fordulatot és izgalmat hozott ez a találkozó. Kezdődött egy szerencsés kazah góllal, hiszen Guittáról pattant be a labda és ezt az előnyt meg is tudta tartani a szünetig Kazahsztán. Ahogy az egész mérkőzésen, a 25. percben is kapujától messze helyezkedve segítette a támadást Higuita, ám Taynan rosszul passzolt haza, így a kint álló kapus mellett a saját kapujába gurított. Majd ismét jött egy kazah öngól, amit azonban a videózás után szabálytalanság miatt nem adtak meg. Taynan vezetéshez juttatta Kazahsztánt, de Rodrigo egyenlített, majd Ferrao szerezte meg a vezetést a braziloknak és Lé állította be a végeredményt. A brazil egyenlítés után már magabiztosabban játszott a dél-amerikai csapat és ezzel a győzelemmel ők a világbajnoki bronzérmesek.

VB Döntő

Argentína-Portugália (match highlights)
1-2 Argentína másodszor vagy Portugália először? Ez volt a kérdés a meccs előtt, amelyen az aktuális világ- és Európa-bajnok mérkőzött egymással. A portugál játékosok rendkívül nagy rutinnal rendelkeznek a döntők tekintetében, hiszen Eb-ken, a Bajnokok Ligájában is folyamatosan elérnek csapataik a végső fázisba. Argentína egy rendkívül egységes, stabil csapat, ahol nincs kimondott világklasszis, de szinte a keret összes tagja az átlagnál jóval kiemelkedőbb képességekkel és taktikai tudással rendelkeznek. Ezen a világbajnokságon is tulajdonképpen csak egyszer kerültek hullámvölgybe, a Paraguay elleni mérkőzés első félidejében, egyébként a torna teljes egészében nagyon kiegyensúlyozottan és jól játszottak. Az első félidőben a portugálok vették kezükbe az irányítást, remekül játszottak, a nagyobb lehetőségek is előttük adódtak és Borruto kiállítása után már épp nem emberelőnyből Pany megszerezte a vezetést. A második félidőben Pany újabb gólja egy szögletet követően már komoly előnyt jelentett, ám rákapcsolt Argentína és átvette az irányítást, folyamatosan nyomás alatt tartották ellenfelüket, Bebének és a portugál védelemnek igen sok dolga akadt. Claudino bombájával szépített is Argentína és az egyenlítésre is nagy esélyük volt, hiszen Joao Matos büntetőterületen belüli kezezésénél (a földre támaszkodó kezét találta el a labda) kikérték a videózást, ám nem ítéltek büntetőt és a lefújás előtti pillanatokban is gólt szerezhettek volna Cuzzolinoék. Csodálatos döntő volt, amit a két csapat bemutatott, azt jó volt nézni. A portugálok az első félidőben, Argentína a másodikban nyújtott jobb teljesítményt. Portugália ezzel megszerezte első világbajnoki címét. A torna legjobb játékosának Ricardinhot választották, a legjobb kapus Sarmiento lett, míg a gólkirály Ferrao lett.