Portugália, a trónkövetelő
2023.03.14 | 08:56

Harmadik Európa-bajnokságára készül a portugál válogatott. A spanyolokhoz hasonlóan ők is ott voltak az első és a második kontinens tornán, de hiába jutottak be a döntőbe mind a két alkalommal, elhódítani nem sikerült az EB serleget. A 2019-es fináléban nem volt esélyük, 4-0-ra veszítettek, de a tavalyi döntőben kézzelfogható közelségben volt a siker, hiszen mindössze büntetőkkel maradtak alul. Egyetlen hiba elegendő volt a hatmétereseknél, hogy “csak” az ezüstérem jusson nekik. Idén újra megpróbálhatják letaszítani a trónról a spanyolokat, csak most azzal a különbséggel, hogy már az elődöntőben találkoznak legnagyobb riválisukkal. Az egymás elleni statisztika nem a portugálok felé billenti a mérleget, hiszen mindössze ötször tudták legyőzni a spanyolokat közel 30 alkalomból, viszont az előző EB döntő megmutatta, hogy egy mérkőzésen bármi előfordulhat.

Az előző héten a portugál együttes páros mérkőzést játszott Ukrajnával és mind a két alkalommal fölényes győzelmet aratott. Az első nap 7-0 lett a vége, míg a másodikon 6-1. A keret nem sokat változott, így egy igen összeszokott együttesről van szó. A selejtező csoportjukat hazai pályán vívhatták meg és úgy tűnt, gyerekjáték lesz az elsőség. A fehéroroszokat 14-0-ra, a szlovénokat 12-0-ra ütötték ki, így jöhetett a csoportdöntő a szintén hibátlan olaszok ellen. Elsőre úgy tűnt, hogy sima mérkőzés lesz, de a második félidő közepén 1-1 volt az állás, így a levegőben lógott a meglepetés, de végül érvényesült a papírforma és a hajrában bebiztosította győzelmét és a továbbjutását a portugál együttes.

2024.04.16 | 11:08
2024.04.08 | 13:35

2024.04.16 | 20:00
2024.04.15 | 07:15
2024.04.13 | 20:15
2024.04.10 | 09:45
2024.03.18 | 22:30
2024.03.17 | 10:00