Pontveszteség nélkül élen a válogatott
2018.10.29 | 22:13
Pontveszteség nélkül élen a válogatott Férfi futsal válogatottunk a bosnyákok és a görögök után a szlovénokat is legyőzte a poreci nemzetközi tornán. Turzó József csapata Bosznia-Hercegovinát szombaton 5-3-ra, a görögöket vasárnap 1-0-ra győzte le, hétfőn pedig a nálunk magasabban jegyzett szlovén együttessel mérte össze erejét.  A magyar válogatott ezúttal is hatékony védekezéssel kezdett, már az ellenfél kilencesénél nyomást gyakorolt a szlovén játékosokra. A mieink támadásaiban jóval több volt a veszély, és Dróth Zoltán révén már a 2. percben megszereztük a vezetést. A gól után is a magyar válogatott akarata érvényesült, ennek eredményeképpen Rábl János találatával a 11. percben megdupláztuk előnyünket. Kétgólos vezetésünk után becsúszott egy-egy rövidzárlat, és egyéni hibáinkból felhoztuk ellenfelünket, a szlovénok ezekből kétszer is betaláltak, így rövidesen 2-2-re változott az állást, ez volt a félidei eredmény is.  DSC_8586 A második játékrészben nem adtunk ajándék gólokat a szlovénoknak, az ellenfél kapuja előtt viszont aktívak voltunk, a 23. percben Dróth góljával visszavettük az előnyt, majd a 28. percben Harnisch Ákos, néhány perccel később Nagy Imre vette be a szlovén kaput, 5-2-re alakítva az állást. Ellenfelünk nem tudott felzárkózni, az utolsó másodpercben lőtt ugyan egy gólt, ezzel alakult ki az 5-3-as végeredmény. – Sokkal jobb ritmusban, koncentráltabban játszottunk, mint az előző mérkőzésen, néhány egyéni hiba becsúszott ugyan, de dolgozunk azon, hogy minél előbb kiküszöböljük ezeket. Ez volt a nyolcadik mérkőzése a válogatottnak, mióta együtt dolgozunk, és most játszottuk a legdinamikusabb, legszervezettebb futsalt. Kidolgozott helyzetből kevés gólt kapunk, és vannak ugyan hibáink, a következő időszakban igyekszünk kijavítani ezeket. Külön örülök, hogy a fiataljaink éltek a lehetőséggel, ezúttal is igyekeztünk minél több játékpercet adni nekik, és nagyszerűen helytálltak – nyilatkozta az mlsz.hu-nak Turzó József szövetségi kapitány. A magyar válogatott a keddi szünnap után szerdán, Kuvait ellen fejezi be szereplését a viadalon, pontszerzés esetén biztosan megnyeri a tornát. DSC_8631-1080x675 Magyarország-Szlovénia 5-3 (2-2) Magyarország: Varsányi Áron - Komáromi Péter, Harnish Ákos, Hadnagy István, Dróth Zoltán Cserék: Miklós Tamás, Klacsák Bence, Siska Gergő, Tatai József, Dávid Richárd, Harmati Tamás, Rábl János, Pál Patrik, Nagy Imre, Józsa Tamás, Alasztics Marcell. Góllövők: 1:0 Dróth (2.), 2:0 Rábl (11.), 2:1 Jelić (14.), 2:2 Zajc (14.), 3:2 Dróth (22.), 4:2 Harnisch (28.), 5:2 Nagy (36.), 5:3 Bukovec (40.) Forrás: Mlsz.hu -

2024.04.20 | 06:28
2024.04.16 | 11:08

2024.04.16 | 20:00
2024.04.15 | 07:15
2024.04.13 | 20:15
2024.04.10 | 09:45
2024.03.18 | 22:30
2024.03.17 | 10:00