Pontot rabolt a TFSE Gyulán
2018.12.10 | 21:30
Pontot rabolt a TFSE Gyulán Megszerezte az idei évben első pontját a TFSE a Gyulai Amazonok otthonában. A fordulatos találkozón mindkét csapat az első percektől egymásnak esett, ennek megfelelően Koch Fruzsina már az 1. percben vezetéshez juttatta a vendégeket, majd egy perccel később Bálint Rebeka egalizált átlövésből. A tapogatózó játék miatt a hazai csapat lendületét vesztette, talán egy játékos sem emelkedett ki a mezőnyből ezen a napon. A fővárosi alakulatból Bede Anna a 15. percben gól szerzett, majd ismét egy perccel később ezúttal Fülöp Diána egalizált. Kardosi Blanka a félidő vége előtt 10 méterest értékesített, így egygólos vendég vezetéssel fordultak a csapatok. A taktikusabb TFSE a második játékrészben is a kontrákban bízott, fegyelmezett játékuknak köszönhetően nem talált fogást Molnárné együttese ellenfelükön, holott helyzet adódott Erdélyi Angéláék előtt bőséggel. Dicséret illeti Horváth Gábor  tanítványait, hiszen talán az év legfegyelmezettebb és legösszeszedettebb játékát produkálta az első osztályban. A 17 éves Balogh Noémi kiegyenlített a 35. percben, majd hazai oldalról megnyerni látszott a mérkőzés, miután Bálint Rebeka bombáját megadta a játékvezető, így a 37. percben kezükben volt a 3 pont a gyulaiaknak. Ezen a napon azonban a lelkes játéknak köszönhetően Bede Anna gólpasszát az utolsó percekben Bobok Csilla értékesítette, beállítva az igazságosnak mondható 4-4-es végeredményt. Gyulai Amazonok – TFSE 4-4 (2-3) Gyula, Városi Sportcsarnok Vezette: Szelezsán, Krajcovicz, Szigeti Gyulai Amazonok: Palócz Mónika - Fülöp Diána, Heidt Edina, Molnár Ágnes, Bálint Rebeka Csere: Kurai Nikolett, Balogh Noémi, Erdélyi Angéla, Szerb Katalin, Sovány Liza Rdző: Molnár Zoltánné TFSE: Terdik Tamara - Bede Anna, Koch Fruzsina, Janicsek Zsanett, Winternitz Katalin Csere: Molnár- Sáska Ildikó, Kardosi Blanka, Bobok Csilla, Kajdy Janka, Winternitz Anna Edző: Horváth Gábor Gólszerzők: Bálint Rebeka (2), Fülöp Diána, Balogh Noémi illetve Bede Anna, Koch Fruzsina, Kardosi Blanka, Bobok Csilla Molnár ZoltánnéMolnár Zoltánné (Gyulai Amazonok): Először is szeretném őszinte részvétünket nyilvánítani a csapat nevében Tóth Ferenc családjának és kitartást kívánunk az elkövetkezendő időszakra. A mérkőzésre kitérve, ezen a napon ennyi volt bennünk, nagyon rosszul játszottunk, talán az év egyik leggyengébb játékát nyújtottuk. Nem a mi napunk volt, ezért örülünk az egy pontnak is. Nagyon jól fog jönni a téli pihenő a csapatnak, januárban pedig újult erővel vágunk neki a mérkőzéseknek. Kellemes ünnepeket kívánok minden női futsalban dolgozó, tevékenykedő szakembernek, játékosnak! Horváth Gábor (TFSE): Először is el kell, hogy mondjam, nagyon büszke vagyok a csapatomra. Az első perctől az utolsóig betartották az előre megbeszélteket és végig csapatként küzdöttek. Úgy gondolom, hogy győzelmet érdemeltünk volna, de egygólos előnyünknél sajnos nem sikerült gólra váltani a helyzeteinket. A csapatunk tartását mutatja, hogy ebben a helyzetben is visszajöttünk a mérkőzésbe, amikor minden ellenünk dolgozott. Nem számítottunk könnyű körülményekre, de a valóság a várakozásainkat is felülmúlta. Bár a mérkőzés alapján két pontot Békéscsabán hagytunk, összességében örömteli, hogy végre kézzel fogható eredménye is van a sok elvégzett munkánknak. Jövőre nem ígérünk senkinek könnyű mérkőzést! Korozmán Krisztiánnak ezúton is szeretném megköszönni mindazt, amit a félszezon során a csapatért tett!