Pontot rabolt a Rubeola a Halitól !
2019.10.12 | 21:00
Pontot rabolt a Rubeola a Halitól ! Kellemetlen döntetlennel folytatta az NB I-es futsalbajnokságot a Haladás VSE NB I-es futsalcsapata. A 7. fordulóban a zsinórban négy győztes meccset maga mögött tudó Haladás az utolsó előtti,  Rubeola vendégeként lépett pályára – a kötelező győzelem reményében. Rubeola FC–Haladás VSE 2-2 (2-2). Csömör, 200 néző, Vezette: Tamási, Deme (Sipos). Rubeola: Varsányi – Nehéz, Husz, Keresztury, Józsa. Csere: Horváth N., Horváth Sz., Érsek, Dauner, Milavecz, Viz, Németh M., Fischer. Edző: Jenei Ottó. HVSE: Sásdi – Simic, Bruno, Dróth, Vidák. Csere: Alasztics (kapus), Michel, Hajmási, Horváth P., Sipos, Gerencsér, Péter, Vas, Luis Garcia. Edző: Calvo Rodriguez Juan Ramon. Gólszerzők: Nehéz (15.), Horváth N. (20.), ill. Gerencsér (4.), Luis Garcia (7.). [gallery ids="113300,113301,113302"] Az esélyesebb Haladás nagy rohamokkal kezdett, és már a 7. percben 2-0-ra vezetett. A folytatásban azonban elmaradtak a gólok, és a szombathelyiek lendülete is alábbhagyott. Ráadásul védekezésben könnyelmű hibákat vétettek, ezeket kihasználva a házigazda szépített. A folytatásban pedig egyre jobban felbátorodott a Csömör, és másodpercekkel a lefújás előtt egyenlített. Fordulás után elmaradtak a várt szombathelyi rohamok, ekkor már teljesen nyílt csatát vívtak a felek – a játék képe alapján nem tűnt úgy, hogy a HVSE sokkal nagyobb erőt képvisel. Mind a két kapu előtt adódott helyzet – Sásdinak is volt dolga bőven, például egy kisbüntetőt és több ziccert is hárított. A hajrában a Haladás mindent megtett a győzelemért, vészkapus játékkal is próbálkozott, de nem tudta begyötörni a harmadik gólt – így két értékes pontokat veszített. [gallery ids="113303,113304,113305"] Tetézi a bajt, hogy a zöld-fehérek brazil légiósa, Moura Da Silva Petterson Bruno súlyosnak tűnő térdsérülést szenvedett. De csak tüzetes orvosi vizsgálatok után derül majd ki a pontos diagnózis. Forrás: Tóth Gábor, Vaol.hu