Pontot mentett, vagy pontokat vesztett a Haladás?
2022.08.16 | 16:15

A Nyírbátor és a Rubeola pénteki összecsapásával (4-1) kezdetét vette a 2022-2023-as bajnoki idény. A forduló rangadóján a Haladás csapata hazai környezetben fogadta a dobogós álmokat dédelgető Kecskemétet.

Haladás VSE–SG Kecskemét Futsal 4-4 (1-1).
Haladás Sportkomplexum, 500 néző
Vezette: Kubicsek - Wittner - Kondákor

Haladás: Gyimesi – Hajmási, Dróth, Dávid, Vas.
Csere: Homlok – Kovács M., Szalmás, Luiggi, Knizs, Henrique, Sipos G., Vatamaniuc-Bartha, Fehér.
Edző: Calvo Rodriguez Juan Ramon.

Kecskemét: Rigó – Bencsik, Mánya, Hadnagy, Pál.
Csere: Nyerges – Bíró, Kajtár, Ristic, Öreglaki, Milovac, Haász, Sánta.
Edző: Soltész Levente.

Gólszerzők: Dróth (18.), Sipos (27., 32.), Hajmási (34.), illetve Hadnagy (17.), Bencsik (22.), Ristic (26., 35.).

A Haladás és a Kecskemét alaposan feltérképezhette egymást az alapozás során, hiszen két edzőmeccset is vívtak a felek Szombathelyen (7-3, 4-4).  A találkozó elején Dróth Zoltánt, Szalmás Zoltánt és Alasztics Marcellt díjazták előző szezonbeli teljesítményük elismeréseként. Egyúttal köszöntötték Vörös Csabát, a Haladás NB II.-es labdarúgó csapatának technikai vezetőjét, aki hétfőn töltötte be 68. életévét. Juanra mester nem számíthatott hazai oldalon Alasztics, Rutai, Nagy Kevin és Cassemiro szolgálataira sem. Öt percet kellett várni az első komoly HVSE lehetőségre, Szalmás közeli lövését hárította bravúrral Rigó. Ristic zúgó kapufája jelezte, hogy pontért, pontokért érkeztek az alföldiek, akik az első 10 percben többször is meglephették volna a Halit. A szombathelyiek a félidő második felében egyértelműen uralták már a játékot, a vezető gólt azonban mégsem a zöld-fehérek, hanem a vendégek szerezték meg – Mánya lövésébe Hadnagy pöckölt bele, 1-0.

Sokáig nem örülhetett a Kecskemét, a 18. percben Dróth fordult le őrzőjéről és lövésével egalizálni tudott a HVSE (1-1). Szünet után szinte azonnal betalált ismét a vendég alakulat, Bencsik köszönt be Gyimesi ketrecébe (1-2). A hazai gondokat tetézte, amikor a 26. percben Ristic lökete is beakadt (1-3). A pofonok után kezdett éledezni a vasi gárda: Longo passzolt a szinte gólvonalon álló Siposnak, akinek csak be kellett passzolnia a labdát a kapuba, 2-3. A hajrában Sipos egalizált, majd Hajmási hozta zavarva Pált és lelopva lábáról a labdát megfordította az állást, 4-3. Nem váratott sokáig a vendégek válasza, pár másodperc múlva Ristic talált be megint (4-4). A küzdelmes, ám kevés szabálytalanságot hozó meccs igazságos döntetlennel zárult.

Forrás: vaol.hu

2024.04.25 | 13:11
2024.04.22 | 14:47

2024.04.16 | 20:00
2024.04.15 | 07:15
2024.04.13 | 20:15
2024.04.10 | 09:45
2024.03.18 | 22:30