Pontosztozkodás a nyitányon Veszprémben
2016.09.12 | 21:50
Pontosztozkodás a nyitányon Veszprémben Az 1. Futsal Club Veszprém 1-1-es döntetlent játszott a tavalyi ezüstérmes Dunaferrel az élvonal első fordulójában. Remek mérkőzésre volt kilátás a futsal NB I nyitányán. Hétfő este az előző idényben második helyen záró Dunaferr látogatott a dobogós álmokat szövögető Veszprémhez. 1 Dunaújvárosi lehetőségekkel kezdődött a találkozó: előbb a jó ütemben kilépő Varga lőtt kevéssel a kapu mellé, majd Bognár tisztázott a gólvonal elől. Nehezen vették fel a csapatok a mérkőzés fordulatszámát, a játékrész derekához közeledve aztán az 1. FCV tudott jobban kibontakozni. Ezt jelezte, hogy több esetben is „csak” a volt veszprémi Reveland akadályozta meg a mieinket a gólszerzésben. A 11. percben azonban már ő is tehetetlennek bizonyult. Az új szerzemény Füzy labdát szerzett, majd jó ütemben érkezett Püspök visszaadott labdájára, amit védhetetlenül lőtt a hálóba (1-0).

2

A következő percekben szinte kapujához szegezte ellenfelét a Madarász-csapat. Püspöknek, Boromisza Gábornak és Tatainak is volt lehetősége a gólszerzésre, ám Reveland továbbra is állta a sarat. Igaz, a túloldalon is láthattunk egy nagy Schmidmajer-bravúrt. Ezzel együtt is váratlanul jött a rivális egyenlítő találata, melyet Klacsák szerzett a 15. minutumban (1-1). A hajrában is záporoztak a lövések mindkét kapu előtt, de a remeklő hálóőröknek köszönhetően mindkét háló érintetlen maradt.

3

A második felvonás elején a Dunaferr akarata érvényesült, amely az első percekben valóssággal körbelőtte vendéglátója kapuját. A vendégek több nagy lehetőséget is kidolgoztak, de a befejezéseknél rendre rossz döntéseket hoztak.

4

A hazai hívek elsősorban abban bízhattak, hogy kedvenceik kontrából lesznek eredményesek, de ez nem következett be. Pedig a hajrában nagy lehetőség kínálkozott Tatai előtt, közeli lövését azonban blokkolták a piros mezes védők. A végjátékban egyik gárda sem vállalt túlzott kockázatot, így igazságos pontosztozkodás lett a vége.
1. FC Veszprém–Dunaferr 1-1 (1-1) Március 15. utcai sportcsarnok, 500 néző. Vezette: Zimonyi (Kovács G., Tihanyi) Veszprém: Schmidmajer – Bognár, Tatai, Boromisza G., Hoffer. Csere: Fehér, Boromisza D., Füzy, Püspök, Tar, Gulyás. Vezetőedző: Madarász János. Dunaferr: Reveland – Horváth N., Hosszú, Varga, Németh P. Csere: Klacsák, Schrancz, Fekete, Fridrich, Csányi, Józsa. Vezetőedző: Fehér Zsolt. Gólszerzők: Füzy (11.), ill. Klacsák (15.).
1111Madarász János: – Azt kaptam a mérkőzéstől, amit vártam. Két azonos képességű csapat feszült egymásnak, amelyek próbálták a maguk javára billenteni a mérleg nyelvét, de ez egyiknek sem sikerült. Igazságos a döntetlen. Fehér-Zsolt-vezetőezőFehér Zsolt: – Sokkal több helyzetet dolgoztunk ki, mint a veszprémiek, amelyek alapján rászolgáltunk volna a három pontra. Ellenfelünk viszont hősiesen küzdött, így összességében igazságos eredmény született. A mérkőzés iramán érződött, hogy még csak a nyitó fordulónál járunk. Forrás: vehírsport.hu