Pioneers VFC - Rubeola FC Csömör 4 - 3
2015.01.31 | 18:11
Pioneers VFC - Rubeola FC Csömör 4 - 3 Pioneers VFC - Rubeola FC Csömör 4 - 3 (4 - 1) Békéscsaba, 150 néző. V.: Futó, Moldván, Temesi. Pioneers: Könyves -  Szarka, Lukucz, Knyihár, Bondár. Cs: Patka, Veres, Sztojka, Dócza,  Dohányos, Tóth, Laksteter, Horváth, Zsömbörgi. Vezetőedző: Kiss László. Csömör: Varsányi - Józsa, Szűcs, Jenei, Varga. Csere: Smeló, Tősér, Husz, Maruzsi, Gyárfás Vezetőedző: Takó Csaba. Góllövők: Sztojka, Laksteter, Szarka, Knyihár ill.: Jenei, Józsa, Varga. A csabaiak számára rosszabbul nem is kezdődhetett volna az alsóházi rangadó: már a második percben vezetést szerzett a Csömör. Középkezdés után azonnal egyenlíthettek volna a Pioneers játékosai, ám ezerszázalékos ziccerben hibáztak.  Ezt követően felváltva forogtak veszélyben a kapuk, de míg a csömöriek két kapufát is lőttek, addig a VFC fordított, sőt a félidő végére háromgólos előnyre tett szert. A második játékrész ismét vendég találattal indult, és mivel a hazaiak sorra kihagyták a lehetőségeiket - ráadásul a Csömör harmadik gólját is meglőtte -, ezért izgalmassá sikeredett a végjáték. Kiss László, a Pioneers vezetőedzője: - Örülünk a győzelemnek. Sajnos elég sok fordulónak kellett eltelnie ahhoz, hogy újra érezhessük a győzelem ízét. Látjuk a hibáinkat, és még nagyon sokat kell dolgoznunk ahhoz, hogy a rájátszásban biztosítsuk NB I-es tagságunkat. Smeló Dávid: Nem volt megfelelő a hozzállásunk a mérkőzéshez, ami az első félidőben mutatott játékunk és a helyzetkihasználásunkon meg is látszódott. A második félidőben megpróbáltunk változtatni, de természetesen ilyenkor már semmi nem jön össze, így hiába dolgoztunk ki sok lehetőséget minden kimaradt. Gratulálok az ellenfélnek akik végig lelkesek és sportszerűek voltak.