Pioneers VFC–Renalpin FC 4–5 (2–0)
2015.02.17 | 20:13
Pioneers VFC–Renalpin FC 4–5 (2–0) Sokáig érett a bravúr hétfőn este Békéscsabán. A Pioneers VFC élvonalbeli futsal-csapata még a 34. percben is vezetett az esélyesebbnek tartott, két román válogatottal megerősített Dunaújvárossal szemben, de a végén érvényesült a papírforma. A látogatók minimális sikere azt is jelentette, hogy a viharsarkiak nem a Duna-partiakat, hanem a Vasast rántották magukkal az alsóházi rájátszásba. Nem várta jó hírekkel az NB I-es futsal-bajnokság alapszakaszának hétfő esti utolsó meccsét a viharsarki csapat, mivel nélkülöznie kellett a házi gólkirályát, Bondár Attilát. A támadót éppen ezen a napon műtötték meg, miután súlyosan roncsolódott három lábujja, egy szombati bulimeccs nemkívánatos „mellékhatásaként”. A Vasas a játéknap nyitányán 3–2-es vereséget szenvedett a Rubeola otthonában, ezért újvárosiak számára megnyílt a remény, hogy ledolgozzák az angyalföldiekkel szemben meglévő ponthátrányukat. A felsőházat jelentő hatodik hely megszerzéséhez azonban nyerniük kellett. Ennek megfelelő szemlélettel kezdték a találkozót. A kezdeti kóstolgatás után támadólag léptek fel, de túlságosan kemény játékuk miatt szépen gyűjtötték a faultokat is, de fura módon ötnél tovább nem jutottak. A félidő második felében Könyves kapus tartotta életben a hazai reményeket, aki bravúrt bravúrra halmozott. A másik oldalon elég volt egy röpke kihagyás ahhoz, hogy Farkas labdaszerzését Laksteter gólra váltsa a hajrában, Veres pedig – kihasználva a vendégek zavarodottságát – közvetlenül a szünet előtt tovább növelte a hazaiak előnyét. Szünet után a szabálytalanságok terén fordult a kocka: a hazaiak a 25. percre összeszedtek öt hibát. Igaz, hogy közben Laksteter újból betalált, de a válasz sem váratott sokat Safar révén. Röviddel később pedig az első büntetőt is megkapták, de ezt elhibázták. Aradi viszont egy átlövéssel korrigált, visszahozva a Duna-partiakat a meccsbe. A meccs utolsó negyedére alaposan felgyorsultak az események. Nagy Attila 10 méteresből egalizált, de Veres szinte a középkezdésből értékesítette Sztojka passzát. Ez az öröm is kérészéletűnek bizonyult, mert Ivacs újból egyenlített, ráadásul ezt követően kijöttek a vendégek öt a négyre, és ebből Schrancz kovácsolt tőkét a 38. percben. Az álmaikat jelentő előnyt pedig már nem engedték ki a kezükből… Szomorú arcok itt, örömittas tekintetek a másik oldalon, de ez is a sport része! Pioneers VFC–Renalpin FC 4–5 (2–0) Békéscsaba, 150 néző. Vezeti: Kormányos II., Borbás Bottyán, Hegyesi. Pioneers: Könyves – Knyihár, Dohányos, Szarka, Sztojka. Csere: Patka, Dócza, Farkas J., Veres, Laksteter, Murvai, Lukucz M., Horváth B., Zsömbörgi. Edző: Kiss László. Dunaferr: Hegedűs – Szente, Safar, Togoi, Aradi. Csere: Rigó, Schrancz, Nagy R., Ivacs, Nagy A., Szabó G. Edző: Baranyai Pál. Gólszerző: Laksteter (18., 24.), Veres (20., 34.), ill. Safar (25.), Aradi (28.), Nagy A. (32.), Ivacs (35.), Schrancz (38.). Kiss László, a Pioneers VFC vezetőedzője: Jó mérkőzést játszottunk, helyzetkihasználásunk az elmúlt időszakhoz képest nagyon sokat javult, volt bennünk dinamika, ritmus és akarat, vezettünk is két góllal. A második félidőben a játékvezetők nagyon könnyű síppal kezdték vezetni a mérkőzést és több vitatható ítélet nem tudtunk megfelelően kezelni, ezért a mérkőzés utolsó harmadára kiestünk a ritmusból és el is fáradtunk, ennek ellenére az egy pontra mindenképpen rászolgált volna a csapatom. Szarka Zoltán, a Pioneers VFC játékosa: Örülök, hogy a csapat egyik legjobb teljesítményét nyújtotta ezen a mérkőzésen. Régen voltunk ennyire eredményesek gólszerzés tekintetében. Az első félidő nagyon jól sikerült, a másodikban kezdtünk elfáradni. Hamar kigyűlt az 5 szabálytalanságunk, ami nagyban befolyásolta további játékunkat. Ha ilyen minőségű játékot nyújtunk a rájátszásban, nagy esélyünk van a bennmaradásra. Baranyai Pál, a  Dunaferr vezetőedzője: Úgy gondolom, hogy nagy utat járt be a csapat és megérdemli a felsőházba kerülést. A mérkőzés elejét jól kezdtük, rengeteg helyzetet dolgoztunk ki, de sajnos sorban ki is hagytuk azokat. Ez mindig megbosszulja magát. Itt is meg történt, 2-0 volt a szünet a hazai csapatnak. A pihenő időben átbeszéltük a dolgokat a srácokkal, türelmes játszékra kértem őket. Támadásaink  végén  azonban a ziccerek továbbra is kimaradtak. Három nullás hazai vezetés után valami megtört, és betaláltunk a kapuba. Ott már tudtam, hogy megfordítjuk a meccset, és ezért nagyon sokat tett a csapat. A szív és az akarat diadala volt a tegnapi nap! Mindenkinek köszönöm ezt az élményt, és büszke vagyok a srácokra. Szabó Gergely, a Dunaferr csapatkapitánya: A mérkőzés előtt úgy éreztem nagyon egyben van a csapat. A bemelegítéskor is látszott a tűz a srácok szemében. Már az első félidőben is rengeteg helyzetet alakítottunk ki, de mivel ezek kimaradtak kicsit kapkodni kezdtünk. Félidőben átbeszéltük a hibákat, és az első lőtt gólunk felszabadította a görcsösséget a lábakból. Közel 50 kapuralövésünk volt, ami azt mutatja, hogy mi irányítottuk a játékot. Ez a győzelem ismét megmutatta, hogy tudunk csapatként küzdeni. Ezzel a hozzáállással, és ha kicsit pontosítunk a játékunkon, remélem a felsőházban is sikeresek leszünk!