Parádézott a Budaörs, biztos Atomerőmű-siker Száron
2019.10.22 | 19:25
Parádézott a Budaörs, biztos Atomerőmű-siker Száron A női NB II harmadik fordulójában a Kalafa saját otthonában szenvedett súlyos vereséget az Atomerőműtől. Talán még Horváth György a paksiak amúgy általában mindig optimista trénere sem hitte volna, hogy együttese négygólos diadalt fog aratni Száron. Már az első játékrész felénél érett a meglepetés, hiszen az utóbbi időben tarthatatlan Trapp Enikő kétszer is bevetette Halász Nikolett kapuját, a térfélcserét követően azonban Pap Eszter visszahozta a hazaiak reményeit. A fordulópontot Ugrits Adrienn kiállítása jelentette.. A nagyszerű képességű Klézli Szandra kihasználta a létszámfölényt, s a hajrában Sajabó Boglárka és a bombaformában játszó Kovács Mónika biztosította be a vendégsikert. Sok munka vár még Szabó Lászlóra a Kalafa mesterére ezt nyugodtan ki lehet jelenteni.

72763495_1383507418471540_7814577842703826944_n Bármilyen furcsa, a Dévaványa volt a favoritja a PAFC elleni összecsapásnak és ennek megfelelően Furka Júlia már a második percben megszerezte a vezetést a másodosztály újoncának. A kitűnő futsalosnak ez volt harmadik bajnokiján a negyedik gólja, ami nagyszerű teljesítmény. A jó kezdést nem követte hasonló folytatás a piliscsabaiak magukhoz tértek és Pintér Denissza révén kiegyenlítettek. Ezt követően voltak bőven lehetőségek mindkét oldalon, a kapusok azonban lehúzták a rolót, így igazságos döntetlennel ért véget a találkozó.

Screenshot_2019-10-22 Futsal Hungary Futsal MagyarországTudtuk, hogy a Budaörs jobb csapat mint a Viadukt, azt viszont nem, hogy 14-0 lesz a végeredmény. Ez hűen kifejezi a Korozmán-tanítványok teljesítményét, na meg persze Pezsiékét is..Mélypont persze minden csapat életében előfordul, s a törökbálintiak sokszor bizonyították már, hogy tudnak ennél sokkal jobban is játszani. Nem volt egy súlycsoportban a két gárda, a Bede ikrek és Balya Dorottya szinte akkor rúgtak gólt amikor akartak, nehéz megfelelő jelzőt találni arra amit ezen a meccsen a pályán alkottak. Nem kétséges a Budaörs a másodosztály toronymagas esélyese. Győzött az MVFC Berettyóújfalu, a Csorvás leginkább a védekezésre helyezte a hangsúlyt, s szinte alig veszélyeztették Pozsgai Melinda kapuját. Az, hogy “csak” öt gól lett a különbség a gyatra helyzetkihasználásnak köszönhető, a játék képe alapján két számjegyű különbség is kialakulhatott volna. Azt is meg kell persze jegyezni, hogy a Csorvás rendkívül szimpatikus csapat, akik küzdőképességből jelesre vizsgáztak. Kiemelnénk Trencsényi János mesteri húzását, aki a második játékrészben Radics Ágnest felküldte centerbe, s a rutinos klasszis négyszer is mattolta a Csorvás amúgy jó képességű hálóőrét. Az MVFC szimpatizánsai pedig jó ha megjegyzik Hetrovics Emese nevét, aki ha így folytatja női futsalunk meghatározó játékosa lehet. Az ELTE-Békéscsaba bajnoki elmaradt, sajnos a viharsarkiak ismét tettek arról, hogy lejárassák a női futsalt. Női NB II, 3. forduló Kalafa SE - Atomerőmű SE 1-5 (0-2) Gólszerző: Pap Eszter illetve Trapp Enikő (2), Klézli Szandra, Sajabó Boglárka, Kovács Mónika Szandra Dévaványai SE - PAFC 1-1 (1-1) Gólszerző: Furka Júlia illetve Pintér Denissza Budaörs - Viadukt SE 14-0 (7-0) Gólszerző : Bede Anett (5), Bede Anna (4), Balya Dorottya (3), Koch Fruzsina, Kardosi Blanka MVFC Berettyóújfalu - Csorvási SK 5-0 (2-0) Gólszerző: Radics Ágnes Mariann (4), Hetrovics Emese Az ELTE SE - Békéscsabai Wanted SC összecsapás elmaradt.