Parádés rangadó, Nyírgyulaj győzelem!
2019.11.12 | 20:57
Parádés rangadó, Nyírgyulaj győzelem! Telt ház vára a csapatokat Nyírbátorban, ahol mind a két csapat teljes kerettel vágott neki az estének, így minden adott volt egy nagyszerű mérkőzésre, és mint utóbb kiderült, így is alakult. NYÍRGYULAJ KSE – FTC-FISHER KLÍMA 3-2 (2-1) Nyírbátor, 350 néző Játékvezetők: Takács, Szűcs, Forgács Nyírgyulaj: Pallai – Siska, Sánta, Vlasovych, Lapa Cserék: Dobó – Opre, Vass, Nagy, Fekete, Pazonyai, Baitsur, Kondás, Csoma Vezetőedző: Lovas Norbert FTC: Tóth – Büki, Bongár, Öreglaki, Cseri Cserék: Bajusz – Gellérfi, Rábold, Fekete, Hosszú, Gergály, Fülöp, Lőrincz, Temesi Edző: Roni Ribeiro Sárga lap: Temesi, Büki, Bognár illetve Csoma, Lapa Piros lap: Sánta Gólszerzők: Sánta, Lapa, Vlasovych illetve Bognár, Büki A Nyírgyulaj kezdett jobban és másfél perc után vezettek. Egy szabadrúgást követően Sánta volt szemfüles és vágta a kapuba a kipattanót. 1-0 A gól után a Fradi belelendült és pár perces tűzijátékot rendezett ellenfele kapuja előtt, ahol Pallai több bravúrt is bemutatott, de volt, hogy a kapufa mentett. Az átvészelt percek után a vendéglátók pillanatai jöttek, akik egy újabb pontrúgást követően, újabb találatot jegyeztek, Lapa átlövése talált utat Tóth kapujába. 2-0 A Fradi nem csüggedt és rohamozott tovább, így lüktető volt a mérkőzés, mivel a hazai kontrákban is benne volt a veszély. A zöld-fehérek helyzetei a 12. percben érett góllá. Egy szokásos Büki-Bognár összejáték után, utóbbi lőtt okosan a kapu jobb alsó sarkába. 2-1 A fővárosiak vérszemet kaptak, de hiába volt több lehetőségük egalizálni, csak kapufákig jutottak. A játékrész hajrája aztán a Nyírgyulajé volt, de Tóth is a helyén volt a vendégeknél, így több gól már nem esett a játékrészben. Screenshot_2019-11-12 Futsal Hungary Futsal Magyarország(1)A fordulás után ismét a Lovas-alakulat kezdett jobban. Egy gyors kontrát követően kétszer is gólt szerezhettek volna, de mind a két esetben a kapufát találták el, így továbbra is nyílt volt a mérkőzés. Mind a két oldal bátran felvállalta a támadásokat, gyorsan játszott, így élvezhető, jó meccset láthattak a nézők és az igazi izgalmak ekkor még hátra voltak. A félidő közepén egy ritkán látható jelenetre került sor. A hazaiak egy gyors kontrát vezettek, miközben a játékvezetők előnyszabályt mutattak. A támadás végén a sípmester felmutatott egy sárga lapot Temesinek, akinek már volt egy, így a kiállítás sorsára jutott. A vendégcsapat heves reklamálásba kezdett, hiszen nem Temesi, hanem Büki szabálytalankodott. Néhány perc közjáték és játékvezetői tanácskozás után visszavonták Temesi piros lapját, és Büki kapta meg sárga lapját, megjegyezve jogosan. Az eset után, nem sokkal később, pont Temesi szerzett labdát az ellenfél térfelén, ziccerbe kerülve, akit Sánta csak szabálytalanul tudott megállítani, így most valóban villant a piros lap. A Fradi előtt hatalmas lehetőség adódott, de Pallai eszén ezúttal sem tudtak túljárni. Vagy ő hárított bravúrral vagy ismét a kapufa mentett. A hazaiak ráadásul egy labdaszerzést követően majdnem gólt szereztek emberhátrányban, de a gólvonalról menteni tudtak a vendég védők. Ahogy telt az idő, egy sürgetőbb volt a Fradinak, de Pallai őrületbe kergette ellenfeleit. Ennek ellenére a hajrában újabb nagy esélye volt a fővárosiaknak, mivel összejött a hat szabálytalanság, de Büki lövését is hárította a hazai kapus, igaz nem a legjobban elvégzett 10 méteres volt. A végére ahogy várható volt, jött a vészkapus a vendégeknél, de nem hozta meg a várt eredményt a kockáztatás. A találkozó két perccel a vége előtt dőlt el. A hazaiak ukrán játékosa, Vlasovych lesett le egy rossz keresztpasszt az ellenfél kapuja előtt, amit könyörtelenül bevágott a léc alá. 3-1 Ekkor már két gól kellett volna a zöld-fehéreknek a döntetlenhez, de csak a legvégén sikerült betalálniuk Büki révén, ami csak a szépítéshez volt elegendő. 3-1 Ritkán látható, élvezetes meccset játszott a két csapat. Mind a két oldal kitett magáért és felvállalta a nyílt játékot, aminek a legnagyobb nyertesei a nézők voltak. A Fradi csak magát okolhatja, hogy pont nélkül távozott, hiszen számtalan lehetősége volt, de Pallai megmutatta, hogy miért volt oly sokszor válogatott és a rutinja mennyit számít a csapatnak. Persze a Nyírgyulaj győzelme sem érdemtelen, hiszen sokat tettek ők is a három pontért, és jobban kihasználták ellenfelük hibáit. A két csapat maradt a tabellán a harmadik, illetve a negyedik helyen, csak azzal a különbséggel, hogy négy pontra nőtt a Nyírgyulaj előnye mostani riválisával szemben. 43232189_341603509739265_4559871636047659008_n Lovas Norbert, Nyírgyulaj: - Ahogy azt vártuk, egy nagyon jó Ferencváros ellen kellett felvenni a kesztyűt. Úgy érzem, hogy a koncentráció döntött a mai meccsen. Itt arra gondolok, hogy megvoltak a lehetőségek nálunk és a Fradi oldalán is. Sikerült a 4:3-as, illetve az 5 a 4-es helyzeteket is kivédekezni, így szerintem megérdemelten tartottuk itthon a 3 pontot. Gratulálok a Ferencvárosnak, további sok sikert nekik. fh szakmaivezető roniRoni Ribeiro, FTC: - Az eredmény ellenére bátran állítom, hogy tegnap játszottunk a legjobban a szezonban. Lendületes, gyors, ötlettel teli, izgalmas játékot mutatott mindkét csapat, hihetetlen kapusteljesítménnyel, mindkét oldalon. Igazi, első osztályhoz méltó, színvonalas ki-ki mérkőzés volt, azt gondolom élmény volt minden perce játékosnak, nézőnek egyaránt. Büszke vagyok a játékosaimra, a szép játékra. Pici szerencse elfért volna nálunk, és természetesen gratulálok a Nyírgyulajnak, remek csapat!