Parádés második félidővel ezüstérmes a Dunaferr
2016.06.07 | 06:14
A Haladás elleni 5-1-es győzelemmel szerezte meg a bajnokság ezüstérmét a Dunaferr DF Renalpin FC futsal csapata a sportcsarnokban ma este. A Dunaferr az első félidő után még hátrányban volt, ám a térfélcsere után átgázolt ellenfelén, s még ilyen arányban is megérdemelten nyerte a rangadót.
A futsal felsőház utolsó fordulójára is maradt kérdőjel, vagyis az az eldöntendő kérdés, melyik csapat végez a dobogó második, vagy harmadik fokán. Ezt végül az egymás ellen játszó, hazai pálya előnyét élvező Dunaferr és a Haladás döntötte el. Az előjelek alapján szoros meccsre volt kilátás, hiszen mindkét együttes remek formában várta a párharcot, viszont a Dunaferr pont erre a meccsre volt kénytelen eltiltás miatt nélkülözni vezetőedzőjét, Fehér Zsoltot, akinek helyét ezúttal Schrancz Balázs töltötte be. A feladat tehát adott volt, a körülményekkel és a Haladással is meg kellett birkózni a hazai gárdának, ha az ezüstérmet akarta megszerezni. Az első pár perc tapogatódzó játéka után Horváth Norbert átlövéssel próbálkozott, majd az ellentámadásból egy védekezési hibát követően Németh Péter szerzett vezetést a Haladásnak (0-1). A folytatásban megpróbálta a támadásait erősíteni a Dunaferr, azonban helyzetig nem jutott. A 7. percben egy bal oldali akciót követően lőhetett a szaggatottról Hosszú, de Tyukász szépen hárított. Ekkorra kirajzolódni látszott a vendégek taktikája, akik támadásban folyamatosan becserélték a mezőny legmagasabbját, Németh Pétert, aki keményen megdolgoztatta védőinket. Klacsák centerezéséről maradt le Fekete. Hosszú Ádám majdnem a felezővonalról elvégzett szabadrúgása tévesztett célt, majd Reveland futott ki jó ütemben kapujából, aki Öreglaki lövését hatástalanította. Aradi Csaba tört előre jól, aki szögletet harcolt ki, mely után Nagy Attila lőtt, de Tyukász lábbal védett. Hajmási a gólvonal elől Horváth Norbert labdáját vállal tette ki az alapvonalon túlra, majd Schrancz Balázs az időkérésénél próbálta nyugtatni a fiúkat, akik a hátrány és az elrontott passzok miatt kissé idegesen játszottak. A félidő hajrájában Reveland Zoltán helyett Ivacs Gábor lépett pályára, akinek lövését a bal oldali kapufa hárította, majd a kipattanót Tyukász védte. A második játékrészre agresszívabb játékfelfogás kellett ahhoz, hogy fordítani tudjon a hazai csapat, mely azonnal sikert hozott. A kezdőrúgás után Hosszú Ádám keresztben ellőtt passzába ért bele szerencsétlenül a hatoson belül Öreglaki, akinek lábáról saját kapujába került a labda (1-1). Ezzel az állással a Dunaferr került jobb pozícióba az ezüstérem felé vezető úton, míg a Haladásnak csak a győzelem volt az elfogadható, így azonnal felgyorsult a találkozó. Vidák kapott sárga lapot Horváth felrúgásáért, majd Fekete Róbert labdája centikkel ment mellé. Pár másodperccel később Hosszú Ádám csípett el egy keresztbe tett passzt, aki azonnal kapura fordult, majd mérnöki pontossággal lőtte ki a bal alsó sarkot (2-1). A 24. percben a megzavarodott vendégek gyűrűjében Aradi Csaba kapott forintos labdát Hosszútól, de a lövés nem találta el Tyukász kapuját, majd a vendég kapus Klacsák Bence középre tartó bombáját hárította lábbal. A vezetés birtokában megnyugodott Dunaferr óriási tűzijáték végén Klacsáknak köszönhetően tovább növelte előnyét (3-1). Óriási fordulat állt be a játékba, hiszen a Dunaferr nem csupán a mérkőzés állását fordította meg, hanem annak irányítását is átvette. Hegyesi közeli lövését védte Reveland reflex mozdulattal, aki nem sokkal később kitenyerelt egy távoli löketet is. Cserekapussal folytatta a találkozót a Haladás, melyet azonnal büntetett a hazai csapat. Reveland kidobását Klacsák jobbal pöckölte a kapuba (4-1). A háromgólos hátrány még jobban megzavarta a vendégek gondolatait, akik nem tudták rendezni soraikat, míg a mieink egyre nyugodtabban néztek az eredményjelzőre, és a múló időre. Öt a négy elleni játékra állt át ismét a Haladás, mely újabb hazai gólt hozott. Ezúttal Hosszú szerzett labdát, melyet azonnal, saját szaggatottjáról emelt az üresen hagyott kapuba (5-1). Ezzel végleg eldőlt a mérkőzés és az ezüstérem sorsa, melyet megérdemelten nyert a Dunaferr! Dunaferr Renalpin FC – Switelsky Haladás VSE 5-1 (0-1) Dunaferr Renalpin FC: Reveland Zoltán – Hosszú Ádám 2, Klacsák Bence 2, Horváth Norbert, Varga Csaba. Cserék: Hegedűs Ferenc – Aradi Csaba, Ivacs Gábor, Fridrich Dávid, Gorjanácz Márió, Nagy Attila, Schrancz Balázs, Fekete Róbert. Játékos edző: Schrancz Balázs. Swietelsky Haladás VSE: Tyukász Péter – Gyurcsányi Zsolt, Horváth Péter, Hegyesi Zsolt, Öreglaki Norbert (öngól). Cserék: Vidák Balázs – Németh Péter 1, Matyi Benjámin, Rácz Bence, Gyimesi Máté Ármin, Sipos Gergő, Kajáry Dominik Zsolt, Hajmási Milán, Németh Erik. Vezetőedző: Lódi Tamás. Forrás: dunaujvaros.com