Parádés finálé végén a Mezei-Vill örülhetett!
2019.02.25 | 11:49
Parádés finálé végén a Mezei-Vill örülhetett! Vasárnap délután rendezték a férfi Magyar Kupa döntőt, amelyre igen nagy volt az érdeklődés. Mind a két csapatot szépszámú szurkoló kísérte el a fináléra, így minden adott volt egy jó hangulatú, remek mérkőzésre, és utólag kiderült, nem is kellett csalódni. Nem nagyon ismerkedtek a csapatok, felvállalták a támadásokat, így lüktető volt a játék, és az első gólra nem is kellett sokáig várni. Komáromi végzett el gyorsan egy oldalberúgást a figyelmetlen védők mellett és remek passzát Gyurcsányi közelről bevágta a léc alá a negyedik percben. A gól után kissé fölénybe került a Berettyóújfalu és több helyzetet is kidolgozott, így nem volt meglepő, hogy jött az egyenlítés. Schidmajer két lövést is bravúrral hárított, de harmadikra már ő is tehetetlen volt, így Rafinha egalizált. A gól után maradtak Ráblék lendületben, de a Veszprém ellentámadásaiban is benne volt a gólveszély, így mind a két fél előtt adott volt, hogy  megszerezze a vezetést, ami a hajrában Rábléknak sikerült. Egy veszprémi labdavesztés után Serginho büntetett, megfordítva az állást szünet előtt, így ők mehettek nyugodtabban pihenőre. 52630307_2763544870337296_4985416660727889920_n A fordulás után a Veszprém lépett fel támadólag, bátran kezdeményeztek, és támadtak az egyenlítésért. Erőfeszítésük a 27. percben góllá ért. Dávid szánta el magát lövésre, ami az egyik védő lábán megpattanva a léc alá vágódott, amiből Tihanyi kapus nem sokat látott, így ismét döntetlen volt az állás. A gól után tovább nőttek a Mezei-Vill gondjai, mert egy labdavesztést követően Rafinha volt szabálytalan, amiért megkapta második sárgalapját, így emberelőnybe került a Veszprém. Tataiék előtt hatalmas lehetőség adódott, de jött az újabb fordulat a mérkőzésen. Rábl szerzett labdát, akit Boromisza szerelt, amit a játékvezető szabálytalannak ítélt, majd jött a sárga, és mivel neki is volt már egy, újra villant a piros. Ezek után 3-3 mezőnnyel játszottak a csapatok, ahol a Berettyóújfalu volt a kezdeményezőbb, de gólra nem tudta váltani, majd mivel ők előbb kiegészülhettek, támadhattak létszámfölényben, de gólt nem tudtak szerezni. Ahogy érkeztünk a hajrához, érezhető volt, hogy fáradnak a csapatok és kevesebb kockázatot vállalnak, de győzelemre játszott mind a két oldal, így továbbra is izgalmas volt az összecsapás. A legnagyobb sansza győzelemre a Mezei előtt adódott. Szűk két perccel a vége előtt 10 métereshez jutott a Mezei-Vill, de Nagy Imre lövését hárította Schmidmajer, így maradt a döntetlen és jöhetett a hosszabbítás. 52602623_2763547270337056_1201891325851467776_n A Ráadás első öt perce abszolút a Berettyóújfalué volt. Nagy mezőnyfölényben játszottak, és több komolyabb helyzetük is adódott, amiből egyet a végén Nagy Imre közelről gólra váltott, így gól és lélektani előnybe kerültek. A térfélcserét követően ahogy várható volt, jött a vészkapus a veszprémi oldalon. Kockáztatni kellett a Madarász-legénységnek, de ezúttal rosszul jöttek ki belőle. Javi Sanchez szerzett labdát és gondolkodás nélkül az üres kapuba ívelt. Úgy tűnt, eldőlt a kupa sorsa, de Komáromiék nem adták fel. Küzdöttek tovább és egy perccel a vége előtt Bencsik Roland hozta vissza a reményeket. Egy szép egyéni alakítás után kilőtte a bal alsó sarkot. A Veszprém az utolsó percben mindent egy lapra feltéve próbálkozott, de már nem tudott egyenlíteni, így a Mezei-Villé lett az idei magyar kupa. 52609132_2763545140337269_4735085595687124992_n Nagyon jó mérkőzést játszott a két csapat, a futsal minden szépségét megmutatva. Fordulatos, színvonalas összecsapás volt, ahol lehet mondani, hogy megérdemelten nyert a Mezei, de ha a hosszabbítást követően a Veszprém diadalmaskodik, akkor sem mondhattuk volna, hogy érdemtelenül. Nagyot küzdöttek Madarász János fiai, de ezúttal ez csak az ezüstéremhez volt elég. Ezen az estén leginkább a légiósok jelentették a különbséget. ÖSSZEFOGLALÓ MVFC BERETTYÓÚJFALU – FUTSAL CLUB VESZPRÉM 4-3 (2-1, 2-2, 3-2) Szigetszentmiklós, 800 néző Játékvezetők: Szilágyi, Futó, Juhász, Deme MVFC: Tihanyi – Rábl, Harmati, Rafinha, Serginho Cserék: Mezei – Nagy I., Sazbó, Trencsényi, Nagy D., Takács, Javi Sanchez Vezetőedző: Sergio Mullor Cabrera Veszprém: Schidmajer – Tatai, Márkus, Bognár, Bencsik R. Cserék: Simon, Spandler – Tar, Komáromi, Dávid, Gyurcsányi, Boromisza, Bencsik Á. Vezetőedző: Madarász János Piros lap: Rafinha (28.) illetve Boromisza (29.) Gólszerzők: Rafinha (9.), Serginho (17.), Nagy Imre (45.), Javi Sanchez (48.) illetve Gyurcsányi (4.), Dávid (27.), Bencsik R. (49.)