PAFC siker a nyugati rangadón!
2018.11.07 | 14:58
PAFC siker a nyugati rangadón! PAFC – ETO SZC FUTSAL CLUB 3-2 A nyugati csoport csúcsrangadójára került sor, ami akár nagyban befolyásolhatja a csoport végeredményét. Vesztett pontok alapján két pont volt az előnye a Piliscsabának, így egy esetleges győzelemmel megnyugtató előnyre tehettek volna szert, míg győri siker esetén megelőzhették volna ellenfelüket. Jó iramú, magas színvonalú játékot láthattak a nézők. Több helyzet akadt mind a két oldalon, de az első gólra egészen a 13. percig kellett várni, ekkor Harnisch szerzett vezetést a győrieknek. Egy perc sem telt el, és Ambrus egyenlített, majd pár percre rá Leandrinho szerezte meg a vezetést a PARFC számára, de a szünet előtt néhány másodperccel Püspök volt eredményes, így döntetlennel vonulhattak a csapatok az öltözőkbe. A fordulás után is maradt a színvonal, de már óvatosabbak voltak a csapatok. Érezhető volt, hogy egy gól eldöntheti a rangadót. A lehetőség mind a két csapat előtt megvolt, de nem sikerült egyik csapatnak sem megszerezni újra a vezetést. Már csak öt perc volt hátra, amikor Leandrinho ismét előnyhöz juttatta a vendéglátókat. Ezután a győrieknek sürgős lett, a vészkapus játékot is megpróbálták, de egyenlíteni már nem sikerült, így a Piliscsaba örülhetett a végén. Ezzel jelenleg 9 ponttal vezetnek a második helyezett Maglód előtt, de ha a Győr nyeri elmaradt meccseit, akkor öt pont lesz a fórjuk. 74c5d23ca7b046c6fae3c5bfcfb03cd571502627   PTE PEAC R-BUS – AINERGY FC 2-4 Két váratlan vereséget szenvedett az Airnegy az elmúlt fordulókban, így ha dobogón akar maradni, akkor mindenképp nyernie kellett Pécsen. Ehhez képest a hazaiak szereztek vezetést, de még rögtön abban a percben egyenlítettek a fővárosiak, majd két gólos előnyre tettek szert a 15. percig. Ekkor kevesen gondolták, hogy több gól nem esik a hátralévő 25 percben, pedig így történt. Hiába a helyzetek, a kapusok remekül védtek, így maradt a két gólos vendégsiker, amivel a dobogó harmadik fokán áll az Airnergy, igaz két meccsel többet játszott, mint a mögöttük álló Győr. 45421451_1028412023995544_5229590181480235008_n   ELTE-BEAC – UTE 11-3 Nem volt kérdés, hogy az egyetemisták a találkozó esélyesei, amit a pályán is érvényesítettek. Megkezdték a gólgyártást már az első percben, amire még érkezett válasz, de utána egyoldalúra sikerült a mérkőzés. Már a szünetben hat gól volt a különbség, amit fordulás után tovább növeltek Árendásék. A vég 8 gólos győzelem, amivel az ELTE fellépett a felsőházi rájátszást érő hatodik helyre.   87423d91-07e7-4a4d-a207-731c2f8c2b945 STARS-ÉRDI VSE – TIHANYI FC 8-2 Talán a forduló legnagyobb meglepetése, hogy az érdiek megverték a Tihanyt, ráadásul ilyen arányban. A hazaiak eddig nem nyertek a bajnokság folyamán, és most sem ők számítottak az esélyesnek. A tihanyiak képtelenek voltak gólt szerezni, míg a hazaiak remekül sáfárkodtak a helyzetikkel, így szünetben 5-0 állt az eredményjelzőn. A fordulás után próbált javítani a vendégcsapat, és valamelyest sikerült is, de ez csak nagyarányú vereség elkerülésére volt elegendő.   TFSE – REAC-SISE 5-4 Az elmúlt fordulókban kezdett magára találni a REAC, hiszen előbb pontot szerzett a Maglód ellen, majd megverte az Airnergyt, és a kupában is továbbjutott. Ezek fényében a TF sem mehetett biztosra, annak ellenére, hogy ők is jó formában vallhatták magukat. Az első félidőben inkább a küzdelem dominált, kevés helyzettel, és kevés góllal. A REAC szerzett vezetést, amit szünetig egalizáltak a hazaiak. Az események a fordulás után pörögtek fel. Az egyetemisták két gólos előnybe kerültek, de a rákospalotaiak nem adták fel, és támadtak a szépítésért, ami össze is jött, majd nem sokkal később az egyenlítés is. Sokáig nem örülhettek viszont, mert a TF rögtön visszavette a vezetést. Ezután megvolt az esélyük, hogy eldöntsék a meccset, mert egy vendég kiállítást követően emberelőnybe kerültek, de nem tudtak élni a lehetőséggel. A kihagyott emberelőny megbosszulta magát, és a REAC egyenlített, szűk két perccel a vége előtt.  Már szinte  mindenki elkönyvelte a döntetlent, amikor a végén jött a csattanó. A TF a legvégén megszerezte ötödik gólját, amire már nem érkezett válasz, így ha nehezen is, de megnyerték a találkozót és mindössze egy pontra vannak a dobogótól.   MAGLÓDI TE – NAGYKANIZSA FUTSAL 5-3 A két NB II-es újonc találkozóját választottuk ki a hétfői élő közvetítésre, és úgy gondoljuk nem bánta meg, aki ezt a találkozót követte interneten, a Futsal-Hungary TV-n keresztül. Bár fordulatokban nem volt gazdag a mérkőzés -  hiszen végig a Maglód vezetett - de szinte végig bizonytalan volt a találkozó kimenetele. Talán az elején, ha az első lehetőségei közül kihasznál egyet a Nagykanizsa, és nem a Maglód szerzi meg a vezetést, akkor fordított eredmény is születhetett volna. Igen, mert előnyből a Maglód nagyon tud játszani rutinos játékosai révén. Talán elég, ha Simon Zsoltot említjük, aki 28 éves kora ellenére eddig 228 mérkőzésen 508 gól szerzett. Ezzel a győzelmével a Maglód megtartotta a második helyét a tabellán, de nem tévedünk nagyot, ha azt jósoljuk, hogy  Bagó Gábor fiai is a felső házban fognak végezni az alapszakaszban.