PAFC bravúrgyőzelem Szegeden
2015.03.06 | 09:20
PAFC bravúrgyőzelem Szegeden SZTE EHÖK SE – PAFC-Mitre 2-4 (1-1) Szeged, 300 néző. Vezette: Kaszala, Halasi, Márkus SZTE EHÖK SE: Tombácz – Bullás, Csamangó, Szentes Bíró, Deák. Csere: Vastag (kapus) Crkvenjakov, Tóth I Attila, Teimel, Fülöp, Ferenczi, Tóth II Attila, Cserenkó. Játékos-edző: Cserenkó Szabolcs. PAFC: Mihályi – Bula, Hajnal, Ambrus, Méhes. Csere: Fűrész (kapus), Lőricz, Závodszky, Németh, Tóth G., Déri, Keresztury. Gól: Szentes Bíró (14′, 26′) ill. Bula (15′), Hajnal (26′, 32′), Méhes (37′) A szezon eddigi hazai mérkőzéseit Deszken játszó EHÖK SE először léphetett pályára az újszegedi sportcsarnokban az ellen a PAFC-Mitre ellen, akikkel szemben az őszi mérkőzésen az utolsó pillanatban bukták el a győzelmet a szegediek, két pontot elcsentek ezzel az egyetemi csapattól a piliscsabaiak. Nem csak a helyszín volt új, de az EHÖK SE-ben először játszott a rutinos Tóth Attila is. Jól kezdtek Bullásék, több helyzetet is kidolgoztak, azonban a szervezetten védekező PAFC védői jól blokkolták a szegedi kísérleteket. Az első gólt végül egy Szentes Bíró-átlövés hozta meg Cserenkó Szabolcs tanítványainak, azonban nem tudtak ennek sokáig örülni a szegediek, mert egy perccel később a hosszún kissé üresen érkező Bula kiegyenlített. A fordulás után is maradt a lüktető, magas iramú játék, majd a 26.percben ismét Szentes Bíró Tamás villant, amikor is egy csel után lőtte ki a hosszú sarkot mintegy kilenc méterről, ezzel újra vezetett az SZTE EHÖK SE. A vendégek azonban másodjára is tudtak egyenlíteni, ismét egy, a hosszú oldalon üresen maradt játékos, Hajnal mattolta Tombáczot, sőt, hat perccel később szinte ugyanabból a szögből Hajnal újra el tudta rúgni a szegediek kapusa mellett a labdát, amivel már a PAFC vezetett. (2-3) A folytatásban kockáztatott az SZTE EHÖK SE, Tombácz kapus is fellépett a játékkal, így öt a négy ellen játszott az egyetemi csapat, de nem sikerült bevenni a nagyon koncentrált piliscsabaiak kapuját. A legnagyobb lehetőség Dalibor Crkvenjakov, valamint Bullás Imre előtt adódott, de a vendégek kapusa, Mihályi remekül élt együtt a játékkal mindkét alkalommal. Ezzel az SZTE EHÖK SE elszenvedte első vereségét a bajnokságban, ugyanakkor a gárda továbbra is vezeti az NB II Közép csoportját, előnye egyaránt négy pont a Vác, és az egy meccsel kevesebbet játszó Dunakeszi előtt. Cserenkó Szabolcs:„Nehéz úgy végigvinni egy bajnokságot, hogy az ember ne kapjon ki. A meccs előtt semmi jele nem volt ennek, hogy ma vereséget szenvedünk, de egy biztos, hogy ma mindannyian nagyon tompák voltunk. Néhány játékosnak át kell értékelnie a dolgokat, talán kicsit túl nyugodtan mentünk bele a meccsbe. Megszereztük a vezetést, viszont ma a védekezésünkkel adódtak problémáink, gyermeteg hibákból kaptuk a gólokat. Nincs semmi probléma, viszont azt sajnálom, hogy a debütálásunk alkalmával kikaptunk. Jövő héten mindenképpen javítunk.” Forrás: szegedma.hu   HÓDMEZŐVÁSÁRHELY FC - ÚJPEST FC-220 VOLT 7 – 3 (2-1) Hódmezővásárhely, 100 néző Vezette: Viczián, Modes, Petrovszki HFC: Vígh-Márki, Szilágyi, Brízik, Huszka Csere: Hauk, Juhász, Faragó, Király, Nagy, Kovács, Mátè Vezetőedző: Bódi Attila Újpest: Csicsó- Sós, Kolena, Decsi, Vincze Csere: Arany,Huszák, Mágocs, Munkácsi, Simon Edző: Simon Péter Gólszerzők: Hauk (6',7',32',40'') Faragó(25',26') Máté(40') illetve Vincze (16') Decsi(23') Simon(36') Óvatos játékkal kezdte mindkét csapat a találkozót, az első percekben nem sok helyzet alakult ki a kapuk előtt. A 6. percben aztán megtört a csend, Hauk két gólt jegyzett egy percen belül, ezzel ellépett a vásárhelyi csapat.(2-0) Továbbra is kiegyenlített játék folyt a pályán, de csak helyzetekig jutottak a felek. A félidő végén sikerült szépíteni a vendégcsapatnak. A 16. percben egy szöglet kombináció után Vincze lőtt a vásárhelyi kapuba.(2-1). A második játékrész első perceiben némi meglepetésre egyenlíteni is tudott az Újpest. A 23. percben Decsi lőtt védhetetlenül Vígh kapujába.(2-2). A bekapott gól után felpörögtek a vásárhelyi fiatalok, a debütáló Faragó Béni szerzett két gólt egy perc leforgása alatt, majd Hauk volt ismét eredményes.(5-2) Ezután vészkapust hoztak be a vendégek, így próbáltak meg felzárkózni, de csak egy szépítő találatra futotta erejükből. (5-3) A mérkőzés utolsó perceiben újabb hazai góloknak tapsolhattak a kilátogató nézők. Előbb Máté szerelte az utolsó embert és gurított az üres kapuba, majd Hauk látványos góllal állította be a 7-3-as végeredményt. A Bódi Attila csapata hétfő esti győzelmével egy helyet javítva a 10. helyezést foglalja el a tabellán. Bódi Attila:"Nagyon fontos 6 pontos mérkőzést játszottunk az Újpest ellen. A fiúk nagy szívvel és sokat dolgozva érték el a mai sikert. Így egy kicsit leszakítva a tabellán a mai ellenfelet. Az utóbbi időben nem igazán tudtunk készülni, de ma egy igazán élvezetes mérkőzésen, szép győzelmet arattunk!" forrás: promenad.hu/ Czibere Adrián   MTK BUDAPEST - BRAND MISSION TOLNA-MÖZS 2 – 5 (0-2) A hazaiak ismét csere nélkül vágtak neki a meccsnek, így a kérdés csak az volt, meddig bírják erővel. Az első félidő végéig kellett várni az első találatra, amit a vendégek szereztek, amit nem sokkal később meg is dupláztak. A fordulás után tovább nőtt a Tolna előnye, de a hazaiak szépítettek, amivel visszajött a remény számukra. A remény csak a hajráig tartott, mert a vendégek újabb gólja eldöntötte a 3 pontot. Könnyed győzelmet aratott a Tolna és tapad az előttük állókra. GARVITTAX - DUNATOURS VÁC FSE 3 – 4 (3-4) Előzetesen úgy tűnt, csak a gólarány lehet a kérdés a két csapat meccsén, de végül megszenvedtek a váciak a három pontért. Szünetben 3-4 volt az állás, így mindenki arra gondolt, hogy majd a második félidőben kiütközik a tudáskülönbség, de nem így lett. A csapatok az öltözőben hagyták a góllövő cipőjüket, így a fordulás után több találat nem esett, így ha nehezen is, de begyűjtötték a vendégek a három pontot. KSK-LIMES SE - GÖDI SE FUTSAL 13 – 8 (6-3) Kleisz show-t láthattak a kilátogató nézők hétfő este Budakalászon. A fiatal támadó összesen 10 gólig jutott és vezérletével magabiztosan tartották otthon a három pontot. Kleisz hat góljával már szünetben is 3 gólos előnyre tettek szert, amit fordulás után tovább tudtak növelni. A Limes támadója már 56 találatnál jár, amivel holtversenyben az első helyen áll. UTE - AIRNERGY FC 5 – 5 (1-1) Mind a két csapat jó formában érezhette magát, hiszen a legutóbbi két bajnokijukat nyerték, így bizakodó lehetett mind a két oldal. A mérkőzés vendég rohamokkal és góllal indult. Az első 10 perc után úgy tűnt, könnyed vendégsiker születik, de a hazaiak kezdtek ébredezni és szünetig egalizáltak. A fordulás után igazi adok-kapok alakult ki, hol az egyik, hol a másik fél vezetett, felváltva estek a gólok. A végeredmény az utolsó előtt percben alakult ki, de a legvégén mind a két együttesnek volt esélye megszerezni a győztes gólt, de végül maradt az igazságosnak mondható döntetlen.