Otthon ütötték ki a listavezetőt, Csenger bravúr Gödöllőn!
2016.03.24 | 11:15
Otthon ütötték ki a listavezetőt, Csenger bravúr Gödöllőn!   NBII Közép csoport 20. forduló   DEAC - ALUKONSTRUKT ECS 9-2 (5-2) A hazaiak az elmúlt öt meccsüket megnyerték, amivel jelezték, hogy kiváló formában vannak. Ezek fényében nem tűnt nagy falatnak a Nyíregyháza, ami be is igazolódott. Hamar háromszor beköszöntek a debreceniek, de ezután sem álltak le és tovább rohamoztak, és végül fölényes győzelmet arattak. Amennyiben így folytatják, ledolgozzák az előttük állókkal szemben a hátrányukat és odaérhetnek a dobogóra.   SZTE EHÖK SE - REAC SPORTISKOLA SE 7-6 (2-5) A hazaiaknál kissé átalakult a keret az elmúlt hetekben. Több meghatározó játékos is távozott, így nem volt egyértelmű a szegediek fölénye. Ennek megfelelően alakult az első félidő, hiszen a fővárosiak három gólos előnyt tudtak kiharcolni. Talán a szünetben elhitték, hogy már begyűjtötték a három pontot, de a hazaiak a fordulást követően feljavultak, és nagyot küzdve megfordították az eredményt, és otthon tartották a három pontot, amivel őrzik a második helyüket.   NAGYKÁTA FUTSAL - ENERGIA SC GYÖNGYÖS 3-4 (2-2) Papíron a vendégek voltak a találkozó esélyesei, de nagyon megszenvedtek a három pontért. A hazaiak lelkesen és fegyelmezetten játszottak, és közel álltak a bravúrhoz. A hajrában mind a két csapatnak megvolt az esélye megnyerni a találkozót, de ez a nagyobb rutinnal rendelkező gyöngyösieknek sikerült.   KINCSEM LOVASPARK SE - MVFC BERETTYÓÚJFALU II. 1-12 (1-5) Sokszor fordul elő, hogy a válogatott szereplése miatt az NBI-ben szünet van, és így a válogatottban nem szerepelő játékosok visszajátszanak a második csapatban. Sokan ezt igazságtalannak érzik, hiszen mivel csak néhány csapat ellen történik ez, nem egyenlők a feltételek, és befolyásolja a bajnokság végkimenetelét. De mivel a szabályok szerint ezt lehet, nincs benne semmi szabálytalan. Most a Kincsem volt ennek a nagy vesztese, hiszen komplett NBI-es csapattal érkezett a Mezei, ami az eredményben is meglátszott. A vendégek érvényesítették a nagyobb tudást, és könnyedén nyertek ilyen arányban is. A Kincsem különösebben nem kesergett a vereség miatt, hiszen vélhetően így is övék lesz a bajnoki cím. A hátralévő hat meccséből mindössze hármat kell nyernie a bajnoki aranyhoz, és még több alsóházi csapattal is találkozik, nem tűnik nehéz feladatnak. Nehéz elképzelni, hogy nem ők lesznek a befutók.   UFC GYÖMRŐ - MAGLÓD TC 3-6 (0-2) Házi rangadót rendeztek Gyömrőn, ahol nagy tétje nem volt a találkozónak, hiszen előrébb nem nagyon tud lépni egyik csapat sem a tabellán. Ennek ellenére nagy lelkesedéssel játszott mind a két csapat, amelyből a nagyobb tudással rendelkező Maglód jött ki győztesen. A vendégek a szokásos játékukat játszva két gólos előnnyel fordultak. Ezek után meglepetésre a hazaiak a második félidő elején fordítottak. A vendégek a hajrára összeszedték magukat és végül a maguk javára fordították az eredményt, leginkább Kis Róbert mesterhármasának köszönhetően.   FISE - KASTÉLYDOMBI SE 2-7 (1-4) A rapszodikus vendégek még nem tettek le arról, hogy dobogóra odaérjenek, és ehhez mindenképpen nyerniük kellett, amit könnyedén abszolváltak. Simon Zsolt vezetésével a félidő közepére eldőlt a három pont, a hátralévő idő formalitás volt. Győzelmével a Kastélydomb négy pontra van a harmadik helytől.   Pénteken játszották: MAG-LOG TEAM CFT Gödöllő - CSENGER FUTSAL 5-6 (1-3) A hazaiak számára nem úgy indult a tavasz, ahogy eltervezték, így már a dobogó is távolinak tűnt, de a vendégek még odaérhetnek a második, harmadik hely valamelyikére, igaz csak győzelem esetén. Az első félidőben a vendégek akarata jobban érvényesült és hamar két gólos előnyre tettek szert, de a Gödöllő szépített. A hajrá ismét a Csengeré volt, így kétgólos előnnyel mehettek pihenőre. A második félidő ritkán látható gólözönnel kezdődött. Szűk 4 perc alatt hét gólt is láthatott a publikum. A 24. percben 4-5 volt az eredményjelzőn, és ekkor kevesen gondolták, hogy végül ez lesz a végeredmény. A csengeriek hősiesen őrizték minimális előnyüket, és értékes három pontot szerezve újra felléphetnek a dobogóra, ha behúzzák elmaradt meccsüket. A Gödöllő ezzel az újabb vereséggel vélhetően a középmezőnyben fog végezni.