Otthon bukta a szezonnyitót a Haladás
2016.09.12 | 23:07
Otthon bukta a szezonnyitót a Haladás A Swietelsky-­Haladás VSE NB I­-es futsalcsapata fájó hazai vereséggel nyitotta a 2016/2017­es szezont. Swietelsky-­Haladás VSE - Nyírgyulaj KSE 1­-3 (1­-2) ­ Szombathely, 600 néző Vezette: Kovács G., Wittner (Ibriksz). HVSE: Tyukász - Gyurcsányi, Hajmási, Öreglaki, Horváth P. Csere: Halmos, Vidák, Hegyesi, Matyi, Gyimesi, Rácz, Németh, Sipos, Bencsik Edző: Lódi Tamás. Nyírgyulaj: Pallai ­- Angyalos, Sánta, Siska, Nagy I. Csere: Lovas, Faragó, Gömze, Varga D., Szép, Szabó Á, Orosz D, Végső Játékos­edző: Lovas Norbert. Góllövők: Gyurcsányi (10.), ill. Nagy I., (2.), Sánta (17.), Siska (30). A nyitófordulóban a három pontért lépett pályára a Haladás,­ bár a Nyírgyulaj azért jó neveket vonultatott fel. A találkozót a hazaiak kezdték támadóbb szellemben, a vendégek megszállták saját térfelüket. Ám a Nyírgyulaj az első támadását, kontráját góllal zárta. Keményen, kellemetlen stílusban védekezett a Nyírgyulaj, nem engedte igazán nagy helyzetbe kerülni a Haladást. Szenvedtek a vasiak, nem tudták feltörni a falat. Végül Gyurcsányi csak egyenlített ­egy demoralizáló góllal. A szögletből átívelt labdát zúdított kapásból a kapuba (10. perc: 1-1). És ekkor már jöttek a hazai helyzetek,­ Pallai kapusnak volt munkája bőven. Már úgy tűnt, hogy fordít a Haladás, amikor a Nyírgyulaj egy hibásan befújt szabadrúgásból ismét átvette a vezetést (17. perc: 1-­2). Az első félidő hajrája hektikusra sikeredett, mindkét kapu előtt adódott helyzet, a Haladás kisbüntetőt is hibázott. Fordulás után sem változott a játék képe: a Haladás nyomott, kitámadott, a Nyírgyulaj védekezett, és próbált kontrázni. Pillanatokra volt csak a vendégeknél a labda, de azért egy felső lécre futotta tőlük. Nagyot küzdöttek a hazaiak, de jobbnál jobb helyzeteket is kihagyták. A percek pedig fogytak. Főleg úgy tűnt kevésnek hazai szemszögből a hátralévő tíz perc, hogy szögletből újabb gólt gyötörtek be a vendégek (30. perc: 1­-3). Rögtön vészkapusra váltott a Haladás. De így is jól szuperált a vendégek védekezése. Ha pedig sikerült helyzetet kialakítani, azt sikerült is kihagyni ­ Hegyesi például kapufát rúgott egy erőszakos labdaszerzés után... Nagyon nem akart semmi összejönni. És a percek lassan leperegtek, vereséggel nyitotta a szezont a Haladás. 12718233_1979551278935846_7673942657721278304_nLódi Tamás: - Üdvözlök mindenkit, jó lenne, ha felébrednénk, ugyanis új bajnokság kezdődött! Bosszantó módon kaptunk ki, hiszen sok helyzetet alakítottunk ki, de ennyi kihagyott ziccerrel nem lehet meccset nyerni. Az ellenfelünk jól harcolt, de a kapunkig, talán ha négyszer jutott el, mégis rúgott három gólt. Ez van, megyünk tovább, a jövő héten javítunk! Kollázsok16Lovas Norbert: - Először is gratulálok a csapat minden egyes tagjának. Ez egy nagyon nehezen megszerzett három pont, de annál értékesebb, hisz a Haladás ellen még nem sikerült győznünk! A mérkőzés jól indult számunkra, hiszen egy szép támadás végén megszereztük a vezetést. Viszont ugyanilyen szép gólt is kaptunk egy szögletvariáció végén. Ami a csapatot dicséri, hogy ezután nem estünk össze, hanem még jobban koncentrálva, újra sikerült gólt lőni. 1:2- es félidő után a második játékrészben még tudtunk lőni egy gólt, és ezután következett az 5:4 védekezése részünkről. Nem mondom azt, hogy jól csináltuk végig hisz Pallai Gabinak többször védenie kellett, de ezért van ott, hogy ezt végrehajtsa! Hősies védekezéssel sikerült megtartani a kétgólos előnyünket a mérkőzés végéig, és így értékes, és szép három ponttal távozunk Szombathelyről! A Haladásnak további sok sikert kívánok.  - Tóth Gábor, Unger Tamás -

2024.03.27 | 20:40
2024.03.22 | 11:00

2024.03.18 | 22:30
2024.03.17 | 10:00
2024.03.16 | 08:15
2024.03.15 | 07:45
2024.03.10 | 09:30
2024.03.07 | 12:15