Öt nap alatt 6 pont
2020.12.06 | 09:33

Négy napon belül 6 pontot szerzett az Aramis, megerősitve ezzel a 6. pozíciót a tabellán. A felsőház még így is távolinak tűnik a budaörsiek számára, de az alsóházat magabiztosan vezetik.

Az újvárosi tinicsapat ismét megcsinálta azt a bravúrt, amit a Haladás ellen, azaz kétgólos vezetésre tettek szert az első félidőben, de aztán nem bírták az Aramis nymást. A hazaiak váltakozva alkalmazták Moga mester kedvenc fegyverét, azaz az emberelőnyös 5-4-et és a standard 4-4 elleni formációt.
Az első félidő 2-2-vel zárult, hogy aztán a másodikban kinyíljon a gólzsák.

A végeredmény nem volt kérdéses, ám a találkozót nézve a Futsal Hungary Tv-n nem csak a gólok voltak érdekesek, mert ahogy mondani szokták a showt elvitte a játékvezetés.
Egy nyugodt mederben folydogáló mérkőzésen az első félidő közepén felborult a rend. Történt, hogy egy sarokrúgást elvettek a hazaiaktól a játékvezetők. Ilyen volt már a történelemben, de ezen most a hazaiak begőzöltek, Boznánszkyval és Moga mesterrel az élen. A furcsa csak az volt, hogy a mindig határozott kezű Futó játékvezető nem tudott úrrá lenni a helyzeten. Hanyag eleganciával, a játékosok feje fölött elnézve szórta, szórták segítőjével a sárga, majd piros lapokat. Igaz, hogy a  hazaiak részéről indult a "balhé" de ezt az esetet határozott fellépéssel, egy ilyen rutinos párosnak tudnia kell kezelni, mellyel megelőzhető lett volna a kártya-eső.
Nem szeretnénk csak a játékvezetők nyakába varrni a meccs ilyetén való alakulását, hiszen a hazaiaknál az utóbbi időben a kispad folyamatosan forrong, ami nem segít rajtuk sem.

Aramis SE – Dunaferr DUE Dutrade FC 7-4 (2-2)
Budaörs, Aramis Csarnok
Vezette: Futó - Apkó - Boros

Dunaferr DUE Dutrade FC: Cseresnyés – Csányi, Boldizsár, Dorogi, Németh.
Csere: Perjési, Kovács, Danó, Szili, Slett, Bartha, Garda.
Edző: Facskó József.

Aramis SE: - Vámosi - Moga, Juhász, Boznánszky, Jenei
Cserék: Molnár, Tama, Harnisch, Sáhó, Bognár, Fischer, Keresztury, Papp B, Gál
Edző: Flavius Moga Lorant

Gólszerzők: Juhász 2, Fischer 2, Harnisch, Bognár, Cseresnyés (öngól), illetve: Boldizsár 2, Csányi, Bartha