ÖT BOROMISZA ÉS EGY KAPUSGÓL
2015.10.26 | 22:21

Az utolsó előtti fogadta a sereghajtót – a futsal NB I 6. fordulójában az eddig mindössze három pontot gyűjtő 1. FC Veszprém csapott össze az egypontos Vasassal, hivatalos nevén 1988 Déli FC-vel. A találkozó első időszaka igazolta Madarász János előzetes várakozásait: tanítványai léptek fel kezdeményezően, az ellenfél pedig kontrákra rendezkedett be. A hazaiak távoli lövésekkel próbálták feltörni a fővárosi reteszt, de Gál biztosan őrizte portáját. A piros-kékek csak elvétve hagyták el saját térfelüket, mégis ők szerezték meg a vezetést. A 9. percben Takács szabadrúgása Horváthot találta meg, aki szép mozdulattal jutatta a játékszert Schmidmajer kapujába (0-1). A bakonyiak még nagyobb nyomás alá helyezték riválisukat, akiket több esetben is a szerencse mentett meg a góltól. A 13. minutumban aztán megtört a jég. Finta végezhetett el szabadrúgást a hatos előteréből, kapura lövés helyett azonban Boromisza Gáborhoz passzolt, aki higgadtan kilőtte a jobb alsó sarkot. Egy perc sem telt el, s a vezetést is megszerezte az 1. FCV. Ismét Fintától indult az akció, aki ügyesen megiramodott a balszélen, majd pontosan tálalt a hosszú oldalon érkező Boromisza Gábor elé, aki a hálóba kotorta a játékszert (2-1). Megélénkült a Madarász-csapat játéka, miközben a Déli FC érezhetően elbizonytalanodott. Negyed óra telt el a meccsből, amikor Boromisza Dániel is a hálóba lőtt Gál lábai között (3-1). Ritkán látható jelenettel folytatódott a játék a pihenő után. Elrontotta letámadását a Vasas, Schmidmajer pedig remek ütemben lépett ki kapujából, majd senkitől sem zavarta zavartatva vezette a játékszert, s a hálóba is bombázott. A portás nem sokkal később a túloldalon is jeleskedett, egymást követően kétszer is nagyot védett. Szegény embert az ág is húzza – mondhatták a vendégek, a 26. percben Nagy Gáborról a saját kapujába pattant a labda (5-1). Nem sokkal később ismét Boromisza Dániel volt eredményes, aki Gulyás passzát váltotta gólra. A meccs hajrájához közeledve már a fáradtsággal is meg kellett küzdenie a sereghajtónak, amelynek öttel a vége előtt megszületett a hatodik szabálytalansága. Boromisza Gábor viszont mellé lőtte a megítélt tízméterest. Ami nem ment büntetőből, az sikerült akcióból. A mesterhármasig jutó támadó tizenegy méterről hatalmas bombát „ragasztott”Gál hálójába (7-1). Másodpercek voltak vissza a találkozóból, amikor hatméterest lőhetett az 1. FCV, ám Vas kísérlete is kimaradt. Fintáékra jövő hétfőn (18:30) jóval nehezebb vár a Göcsej elleni újabb hazai meccsen. A játéknap legnagyobb meglepetését a Dunaferr szolgáltatta, amely 7-5-re nyert a címvédő Rába ETO otthonában. Férfi futsal NB I, 6. forduló: 1. FC Veszprém–1988 Déli FC 7-1 (3-1) Március 15. utcai sportcsarnok, 250 néző. Vezette: Wittner, Kovács G. Veszprém: Schmidmajer – Németh P., Boromisza G., Tar, Vas. Csere: Finta, Boromisza D., Bognár, Gulyás, Püspök. Vezetőedző: Madarász János. Vasas: Gál – Nagy G., Faragó, Zalatnai, Takács. Csere: Belinszky, Lak, Bita, Horváth B., Papp (kapus). Edző: Nagy Attila. Gólszerzők: Boromisza G. (13., 14., 39.), Boromisza D. (16., 29.), Schmidmajer (22.), Nagy G. (26. – öngól), ill. Horváth B. (9.). Madarász János: – Ezzel a mérkőzéssel kidugtuk a fejünket a szakadékból, a kérdés, hogy jövő héten ki tudunk-e lépni belőle. Nekem még a mai produkció is kevés volt, de most legalább megszereztük a három pontot. Nagy Attila: – Kijött a két csapat közötti tudáskülönbség, bár úgy érzem, hogy annak mértéke túlzó. Fiatal, rutintalan csapatom nem tudta tartani az iramot a dinamikus veszprémiekkel, akik remekül kihasználták a hibáinkat. Játékvezetői hibák is sújtottak minket, s a végére el is fáradtunk. -forrás: vehirsport.hu -