Osztályozót ért a Szeged bravúrja
2015.06.09 | 07:55

Göcsej SK – SZTE EHÖK SE 2-5 (1-1) Zalaegerszeg, 100 néző. Vezette: Horváth Zoltán, Vass István (Juhász Bálint). Göcsej: Schmidt – Papp, Kottán, Horváth, Halmos. Csere: Balikó (kapus), Friss, Szabó, Szőke, Nagy, Tóth Z., Gerencsér, Bogyó. Vezetőedző: Szimán Bálint. SZTE EHÖK SE: Tombácz – Bullás, Tóth A., Deák, Ferenczi. Csere: Vastag (kapus), Crkvenjakov, Teimel, Fülöp, Csamangó, Cserenkó, Makra, Ördögh. Játékos-edző: Cserenkó Szabolcs. Gólszerzők: Horváth (19′), Bogyó (40′), ill. Teimel (11′, 26′), Fülöp (24′), Makra (35′), Crkvenjakov (39′). Sárga lap: Szabó (14′), Papp (26′). Kiállítás: Szabó (23′), Papp (31′). Magabiztosan, három góllal nyert az SZTE EHÖK SE futsalcsapata a Göcsej otthonában az NB II-es rájátszás utolsó körében. Cserenkó Szabolcs legénysége ezzel kiharcolta az osztályozón való játék lehetőségét az élvonalért. Szoros, kevés helyzetet hozó játékkal indult a mérkőzés, amiben nagy szerepet játszott, hogy mindkét gárda kiválóan megszervezte a védekezését. A 10. percben Halmos Máté emelésénél már Tombácz Róbert is verve volt, a kapufa azonban hárított, majd a túloldalon Teimel Márk fordult le őrzőjéről, és 9 méterről óriási gólt ragasztott a jobb felső sarokba. (0-1) A folytatásban már felpörögtek az események, mindkét hálóőrt gyakran foglalkoztatták a játékosok. A 19. minutumban aztán érkezett az egyenlítés: Horváth Elemér éles szögből leadott lövésénél a kapufa ezúttal a zalaegerszegiek pártjára állt. (1-1) Fordulás után Szabó Bence igen hamar megkapta második sárga lapját, a kétperces emberelőny alatt pedig Fülöp Tibor révén ismét megszerezte a vezetést az universitas. (1-2) Szőke Ádám egalizálhatott volna, de ziccerét Tombácz bravúrral védte, Teimel pedig belőtte saját maga második, csapata harmadik találatát. (1-3) Bár innentől teljes erőbedobással támadott a Göcsej, kicsit több mint fél óra elteltével mégis ismét a hazaiak kerültek szorult helyzetbe, miután Papp Tamás is a kiállítás sorsára jutott. Az emberfórból ezúttal csak azért nem született újabb szegedi gól, mert Schmidt Gábor a keresztlécre tudta még tolni Makra Zsolt 12 méteres bombáját. A 35. percben ugyanakkor már a vendéglátók hálóőre is tehetetlen volt, amikor Makra közelről a hálóba pofozta Teimel hibátlan asszisztját. (1-4) Ezzel lényegében el is dőlt a találkozó kimenetele, habár a végére még maradt egy-egy gól a csapatok tarsolyában. Sikerével az SZTE EHÖK SE a három NB II-es csoport bajnokainak részvételével rendezett rájátszásban a második helyen végzett, így Cserenkó Szabolcs alakulatára osztályozó vár az NB I-be való feljutásért. Az ellenfél az élvonalban – az UTC kizárása okán – utolsó előttiként végzett, békéscsabai Pioneers VFC lesz. Cserenkó Szabolcs: “A nyírségi vereség után igyekeztünk rendet tenni a fejekben, ami a látottak alapján sikerült is. A hozzáállástól az agresszív védekezésen át a támadások befejezéséig a játékunk minden szegmenséről csak pozitívan tudok nyilatkozni. A csapat megmutatta, hogy igenis tud nyerni idegenben is, és az érdemeinkből az sem von le semmi, hogy a göcsejiek nem voltak különösebben motiváltak a mai napon. Mindkét félidőben jobbak voltunk a hazaiaknál. Úgy gondolom, abszolút megérdemelt győzelmet arattunk. A mérkőzés talán a harmadik gólnál dőlt el, akkor tört meg kicsit a hazai együttes. Ami pedig az osztályozót illeti, most lendületbe jöttünk, úgyhogy nem szeretnénk itt megállni!” szegedma.hu