Őszi legjobb játékával nyert a Dunaújváros
2019.12.14 | 12:51
Őszi legjobb játékával nyert a Dunaújváros A Debreceni Egyetem férfi futsalosai a Dunaferrt fogadták. Az újvárosiak hazai környezetben fölényes győzelmet arattak a DEAC ellen, és Szentes-Bíróék péntek este sem tudtak javítani. A találkozó elején Szentes-Bíró veszélyeztetett egy sarokrúgás után, de Rigó védett. Ezt követően Dobit tesztelték a vendégek, de ő állta a sarat. A kilencedik percben Pál egy szép összjátékot követően talált be. A Dunaferr hamar megduplázta az előnyét, Sáhó távoli bombája kötött ki a kapuban. Dobit ápolni kellett, ám tudta folytatni a játékot. A második félidő elején Nyeste lépett volna ki, de Szeghy szabálytalankodott, a fejér megyei játékos pirosat kapott. A szabadrúgást Szentes-Bíró váltotta gólra. Sokáig nem örülhettek a  szépítésnek a hazaiak, mivel Fridrich is beköszönt. A 29. minutumban Pál a bal alsót lőtte ki, így 1-4-re módosult az állás. A hajrá még két Dunaferr-találatot tartogatott: Fridrich mellett Sáhó ünnepelhetett. Meggyőző játékkal aratott magabiztos, 6-1-es győzelmet Debrecenben a Dunaferr DUE Dutrade, és jött fel a bajnoki tabella ötödik helyére.

DEAC – Dunaferr DUE Dutrade FC 1-6 (0-2) Debrecen, DESOK csarnok Vezette: Futó – Deme – Muhari DEAC: Dobi – Szentes, Tóth, Kántor, Rácz. Csere: Krajcsi, Somogyi, Nyeste, Sustyák, Szabó, Haraszti, Varga, Békési. Vezetőedző: Elek Gergő. Dunaferr DUE Dutrade FC: Rigó – Klacsák, Fridrich, Pál, Sáhó. Csere: Németh P., Dorogi, Szeghy, Faragó, Németh L., Horváth B. Vezetőedző: Fehér Zsolt. Gólszerzők: Szentes, illetve: Pál 2, Fridrich 2, Sáhó 2. Elek GergőA pénteki végeredmény tökéletesen tükrözi a két csapat közti különbséget. Ebben a szezonban ezen a meccsen nyújtottuk a legrosszabb teljesítményünket. Az első félidőben az akarati tényezőkkel is problémák voltak. A második játékrészben nagyjából 15-17 percen keresztül tudtuk hozni magunkat, de adtunk 20 minutum előnyt a Dunaferrnek. Ezt követően megint azt tapasztaltam, hogy a játékosok nem azt tették, amit előzetesen megbeszéltük. Reméljük, hogy ez csak egy egyszeri baki volt - nyilatkozta Elek Gergő vezetőedző. Fehér-Zsolt-vezetőezőFehér Zsolt: - Nagyon sokat dolgoztak a srácok a héten azért, hogy ma 3 pontot szerezzenek! A mérkőzés nagy részében azt történt a pályán amit elterveztünk, nem adtunk lehetőséget a DEAC-nak a kontráik megindítására! A találkozót már az első félidőben eldönthettük volna, ha helyzeteinket jobb arányban értékesítjük! A második félidőben Szeghy kiállítása picit megfogta a csapatunkat, lélektanilag a harmadik góllal úgy gondolom eldőlt a találkozó! Külön öröm, hogy az 5-4 elleni játékból nem kaptunk gólt! Válaszként mi viszont szemre is tetszetős gólt értünk el ebből a játékhelyzetből! Gratulálok a játékosainak nagyon intelligensen, és okosan játszottak ma! Sok sikert kívánok a DEAC-nak (Szentimrey Tamás)