ŐRÜLT HAJRÁBAN NYERT A VESZPRÉM
2016.01.19 | 14:47

Egy perccel a vége előtt még hátrányban volt, ám fordított és végül nyert a Nyírgyulaj otthonában a Veszprém a futsal NB I-ben.
A Győr ellen elvesztett bajnokin kiállított Püspök Péter és Sárdi Máté nélkül utazott az újonc Nyírgyulajhoz a Veszprém. A forduló előtt egyetlen pont volt a különbség a tabellán, így a mienket a visszavágás lehetősége – október közepén Lovas Norberték 2-1-re nyertek a bakonyi megyeszékhelyen – mellett az ötödik hely megtartása is motiválta. Az első félidő küzdelmes játékot hozott, gól azonban csak az utolsó percben esett. Varga Dániel öngóljával ekkor a bakonyiak jutottak vezetéshez (0-1). A 34. és a 37. perc között háromszor is kapituláltak (3-1) a vendégek, a válogatott Lovas találatára azonban rögtön válaszolt Tatai. Az utolsó percben újabb fordulatot láthatott a nyírbátori csarnok közönsége. Tatai ugyanis előbb egyenlített, majd Vas hat másodperccel a vége előtt megszerezte a győztes találatot (3-4). Az első osztályú bajnokságban a február 2-án kezdődő belgrádi Európa-bajnokság miatt hosszú szünet következik. Az 1. FCV legközelebb február 26-án lép pályára, méghozzá a Vasas otthonában. Futsal NB I, 14. forduló: Nyírgyulaj KSE–1. FC Veszprém 3-4 (0-1) Nyírbátor, vezette: Szabó F. (Takács, Kövér). Nyírgyulaj: Pallai – Angyalos, Siska, Kovács, Nagy I. Csere: Kriston (kapus), Lovas, Berecz, Varga, Czerula, Tóth B. Játékos-edző: Lovas Norbert. Veszprém: Schmidmajer – Bognár, Tatai, Boromisza G., Tar. Csere: Spandler (kapus), Finta, Boromisza D., Vas, Sándor, Németh P. Vezetőedző: Madarász János. Gólszerzők: Berecz (34.), Varga D. (36.), Lovas (37.), ill. Varga D. (20. – öngól), Tatai (37., 40.), Vas (40.). Tabella forrás: vehirsport.hu