Őrült gólpárbaj után győzött az Aramis
2015.02.03 | 09:55
Őrült gólpárbaj után győzött az Aramis Őrült gólpárbaj után győzött az Aramis Az alapszakasz utolsó előtti meccsén a dobogó második fokán álló, remek erőt képviselő Aramis fogadta az ugyancsak jó formában lévő, idén még veretlen vasiakat. Aramis SE–Swietelsky-Haladás VSE 6-4 (0-1) Budapest, 300 néző, NB I-es futsalmérkőzés, vezette: Kujbus, Kovács (Szuromi). Aramis: Sikur – Frank T., Horváth Sz., Hosszú, Csopaki. Csere: Horváth N., Kovács I., Farsang, Jovánczai, Klacsák, Sebestyén, Roni, Soós. Játékos-edző: Frank Tamás. HVSE: Tyukász – Gyurcsányi, Öreglaki, Horváth P., Hajmási. Csere: Matyi (kapus), Borsi, Vidák, Dürgő, Hegyesi, Németh P., Vlasics, Biró. Edző: Marcos Angulo. Gólszerzők: Roni 2 (27., 40.), Horváth Sz. (27.), Csopaki (28.), Klacsák (30.), Kovács I. (32.), ill. Gyurcsányi (9.), Öreglaki 3 (28., 29., 33.). Kiállítva: Gyurcsányi (35.), Öreglaki (40.). A Veszprémet verő budaörsiek újabb komoly kihívás előtt álltak, hiszen azt a Haladást fogadták, amelyiknek szintén nagyon kellett a győzelem. A tabellán elfoglalt helyezések (Aramis a második, a Szombathely az ötödik) alapján kiélezett csatára lehetett számítani, és az is lett… Még akkor is igaz ez, ha az első félidőben nem volt különösebben élvezetes a játék. Ahogy régen fogalmaztak volna: a küzdelem dominál, a szép játékkal adósak maradtak a játékosok. Ebben a játékrészben, egyetlen gól esett. Gyurcsányi nagyszerűen indult meg egy labdával, a védőjét, és Sikurt is becsapta, majd a hálóba emelt. (0-1). Nem sokkal később újra a vendégek játékosa volt a főszereplő, amikor Horváth Szabolcsot rúgta meg. Az Aramis fiataljának lábszárán alig maradt bőr, de ami ennél is nagyobb baj volt: szemmel láthatóan furcsán állt a bokája. A bírói síp néma maradt… (Szerencse, hogy az ijedtség nagyobb volt a bajnál, Horváth a második félidőben –igaz sántikálva- de újra játszott. A szünetben a helyi TV-ben a sérült Korozmán Krisztián azt fejtegette, hogy a Szombathely játékának egyetlen ellenszere van: gólt kell rúgni. Ha ugyanis megvan az első hazai találat, akkor teljesen más lesz a látvány, és még az sincs kizárva, hogy a második félidőben gólfesztivál lesz. Mint kiderült, Korozmánból a próféta szólt. A második húsz percben ugyanis kilenc találat esett. A hetedik percben Roni egyenlített, majd 30 másodperc múlva Horváth Szabolcs a vezetést is megszerezte az Aramisnak. Az öröm nem tartott sokáig. Jött ugyanis újabb fél perc múlva Öreglaki (2-2). De az őrült gólpárbajnak ezzel sem volt vége. Csak húsz másodperc kellett Csopaki villanásához (3-2). Újabb pár sóhajnyi idő után megint Öreglaki következett (3-3). Az öregapám se látott ilyet bökte ki egy helyi szurkoló, és igaza lehetett. Egy részt a nagypapi idejében még nem volt futsal, más részt szinte elképzelhetetlen, hogy két perc alatt 5 gól szülessen. Tíz perccel a vége előtt Klacsák Bence is betalált (4-3), majd Kovács István növelte az előnyt (5-3). Angulo Lopez Marco Antonio, a vendégek mestere ekkor lehozta parádésan védő kapusát Tyukászt, így emberelőnyben támadhatott a csapata. A fórt azután Öreglaki használta ki, akinek ez már a harmadik gólja volt a meccsen (5-4). Már csak 15 másodperc volt, amikor Csopaki vett el egy labdát, Öreglakinak pedig nem volt más lehetősége, mint hogy kézzel hárítsa a Zeze becenevű játékos emelését. Kujbus játékvezető azonnal kiállította a szombathelyi csatárt, a büntetőt pedig Roni vágta a hálóba, beállítva a 6-4-es végeredményt. Igazi rangadó volt, két remekül felkészített csapattal. Két olyan gárdával, amelyik mindenképpen győzni akart. Ez most az Aramisnak sikerült, de a győzelem komoly áldozattal járt. Sikur kapus ugyanis sárga lapot kapott, így nem játszhat a következő meccsen, a Győr elleni rangadón.