ÓRIÁSIT KÜZDÖTT, DE ALULMARADT A VESZPRÉM
2015.11.10 | 08:33

Tizennégy gólt és színvonalas, lüktető küzdelmet hozott a Haladás veszprémi vendégjátéka, melynek végén a szombathelyiek örülhettek.
Az élmezőnyhöz való felzárkózással kecsegtetett a veszprémiek számára egy újabb győzelem a futsal NB I-ben. Mindez azonban koránt sem ígérkezett egyszerű feladatnak, hiszen a mieink hétfő este a második helyen álló Haladást fogadták, amely az első fordulóban elszenvedett veresége óta zsinórban ötször nyert. Rendkívül erőszakosan, nagy iramot diktálva kezdett a Szombathely, amely rögtön ki is alakított két veszélyes helyzetet. Előbb azonban Finta vágta ki a kapu torkából a játékszert, majd Schmidmajder hárított bravúrral. A 4. percben aztán vezetéshez jutott a Haladás, a korábbi sokszoros válogatott Gyurcsányi passzát a jelenlegi válogatott Öreglaki váltotta gólra. A 7. minutumban pedig Nagy Tamás talált be közelről. A pontosabban és dinamikusabban játszó vendégcsapat a folytatásban is ráerőltette akaratát ellenfelére. Schmidmajer ugyan többször is védeni tudott, de Hegyesi lövésével szemben már tehetetlennek bizonyult (9. perc: 0-3). Madarász János azonnal időt kért, amellyel át is formálta a találkozó képét. A veszprémiek fokozatosan átvették a játék irányítását. A játékrész derekánál Püspök szöglete urán Boromisza Dániel szépített. A rivális kontrákra rendezkedett be, egy szép kényszerítő után Vidák találta magát szemben az üres kapuval, ám kihagyta az ordító helyzetet. Az 1. FCV pedig büntetett: Boromisza Dániel ismét egy sarokrúgás után talált be (15. perc: 2-3). Ekkor Marcos Angulo kényszerült időkérésre, de ezzel sem tudta megtörni a mieink lendületét. Három perccel a szünet előtt Finta egyenlített egy távoli lövéssel a szépszámú hazai publikum óriási örömére. A vasiaknak ráadásul összejött az ötödik szabálytalanságuk. Mesterük azonban áttért az öt a négy elleni játékra, hogy elejét vegye a következő, büntetőt érő faultnak. A hajrában a veszprémiek álltak közelebb a gólszerzéshez, de három másodperccel a pihenő előtt mégis az ellenfél talált be (3-4). Nem sokat kellett várni az egyenlítésre a térfélcsere után, Boromisza Gábor átadásából Tar volt eredményes. Sajnos a válasz is gyorsan jött: Hajmási lőtt a hálóba a 23. percben (4-5). Öttel később pedig újra kettő volt közte, miután Németh II. Péter is feliratkozott a gólszerzők közé. A 1. FCV számára kedvezőtlen fordulatot jelentett, hogy összegyűlt a gárda ötödik szabálytalansága. A 33. percben Hegyesi végezhetett el tízméterest, aki a kapufát találta el. Majd Öreglaki nézett farkasszemet Schmidmajerrel, aki már nem rontott. A végjátékban vészkapussal támadott a házigazda, ami kisvártatva eredményhez is vezetett. Hárommal a vége előtt ugyanis Finta lövését védte be Tyukász (5-7). Az újjabb veszprémi szabálytalanság után már a harmadik büntetőjét lőhette a Haladás. Öreglaki lövését ugyan védte Schmidmajer, a kapusról kipattanó labdát azonban a hálóba fejelte a támadó, végleg eldöntve a három pont sorsát. Nem sokkal később Vidák alakította ki az 5-9-es végeredményt, miután saját térfeléről az üres hazai kapuba emelt. A Madarász-csapat veresége ellenére is hatalmas tapsot kapott a drukkerektől. 1. FC Veszprém–Swietelsky Haladás VSE 5-9 (3-4) Március 15. utcai sportcsarnok, 800 néző. Vezette: Farkas (Zimonyi, Horváth). Veszprém: Schmidmajer – Finta, Boromisza G., Németh I. P., Gulyás. Csere: Bognár, Boromisza D., Tar, Püspök. Vezetőedző: Madarász János. Szombathely: Tyukász – Gyurcsányi, Öreglaki, Hajmási, Nagy T. Csere: Gyimesi (kapus), Vidák, Németh II. P., Hegyesi, Rácz, Vlasics, Molnár, Németh E., Sipos. Vezetőedző: Marcos Angulo. Gólszerzők: Boromisza D. (10., 15.), Finta (17., 37.), Tar (22.), ill. Öreglaki (4., 34., 39.), Nagy T. (7.), Hegyesi (9.), Hajmási (20., 23.), Németh II. P. (28.), Vidák (39.). Madarász János: – A vereség ellenére is elégedett vagyok a fiúk teljesítményével. Az történt, amire számítottunk, de sajnos az egy az egy elleni párharcokban sokat hibáztunk. Ettől függetlenül is megvoltak a helyzeteink, többször is lehetőségünk volt fordítani. Nem így sikerült. Erre a játékra és hozzáállásra azonban lehet építeni. Ez egy olyan vereség, amely után nem kell szégyenkeznünk. Gratulálok a Haladásnak. Marcos Angulo: – Élvezetes találkozót vívtunk, amely tizennégy gólt hozott. Gratulálok a veszprémieknek, akik óriásit küzdöttek és remekül játszottak. Úgy láttam, hogy Tatai játéka nagyon hiányzott nekik, aki véleményem szerint az egyik legjobb magyar játékos.  - forrás: vehirsport.hu -