Óriási Miskolc-bravúr, a sereghajtó legyőzte a listavezetőt!
2021.12.08 | 10:00

Nem a papírforma mérkőzések fordulója volt a 12. a férfi NB II Keleti csoportjában. Olyannyira, hogy a sereghajtó legyőzte a listavezetőt! A Nyíregyháza így elszenvedte szezonbeli első vereségét, ennek a két riválisa örült a leginkább, amelyek viszont behúzták a három pontot. A maradék két találkozó sem volt hétköznapi, nézzük, miért.

Rögtön az első mérkőzésen borult a papírforma, ugyanis hét perc után már kettővel vezetett az esélytelenebbnek tűnő Gyöngyös Csengeren. A szünetig egyenlítettek a hazaiak, de a második félidőben Csoszánszki Dávid öt perc alatt négy gólt vágott, ráadásul már az első kettőt is ő szerezte, így a mesterhatosával 6–3-ra nyert a Gyöngyös! A vendégek ezzel három ponttal elléptek a Kincsemtől, és az ötödikek, három pontra a negyedik Csengertől.

FOTÓALBUM a Csenger-Gyöngyös meccsről!

A Kincsem hazai pályán favorit volt az utolsó előtti DAFC Szeged ellen, és 12 perc után hárommal vezetett, de a szünetben már döntetlen volt az állás. A második félidőben a hazaiak a négy gólig jutó Mészáros Dominik vezérletével 5–3-ra, 6–5-re, 7–6-ra és 9–7-re is vezettek, mégis 9–9-es iksz lett a vége! A Kincsem ezzel maradt a hatodik, míg a DAFC Szeged hiába szerzett értékes pontot, így is a bravúrgyőzelmet szerző Miskolc mögé került az utolsó helyre.

A két meglepetéseredmény után azonban jött a legnagyobb bravúr. A MEAFC-Miskolc teljesen esélytelennek tűnt még hazai pályán is a Nyíregyháza ellen, és 18 perc alatt kétszer is kétgólos hátrányba került. A 25. percre azonban már 4–4 volt az állás, a hajrá pedig nagy meglepetésre a hazaiaké volt, a szezonbeli első meccsét játszó Lőrincz Patrik megszerezte a vezetést, majd az eddigi legeredményesebb miskolci, Varga László a szezonbeli 18. találatával beállította a 6–4-es végeredményt. A sereghajtó tehát hatalmas bravúrt elérve legyőzte a listavezetőt, így egy helyet előrelépett, míg a Nyíregyháza előnye egy pontra csökkent az élen.

Ugyanis a Maglód behúzta a három pontot a Mád ellen. A szünetre kettővel, a 26. percre már néggyel ment. Nem sokkal később feljöttek kettőre a vendégek, de hamar jött az ötödik hazai gól, a végén így már csak szépíteni tudott a Mád, amely ezzel három pontra van a felsőháztól, a Maglód viszont már csak egyre az első helytől, és az egyedüli veretlen csapat keleten.

Nyert a Nyíregyháza másik üldözője is. Igaz, a Rubeolának könnyebb feladata volt, a szünetre már 2–0-ra vezetett a nagyon tartalékos Nyírség ellen, végül 5–1-re nyert, és feljött öt pontra a Nyíregyházára. A Nyírség a nyolcadik.