Óriási csata után Újvárosi győzelem
2019.01.05 | 12:44
Óriási csata után Újvárosi győzelem Hiába bővítették ki a Csömöri Sportcsarnok parkolóját a közelmúltban, az óriási érdeklődés miatt gondban voltak a későn érkezők. Ráéreztek a szurkolók, hogy nem mindennapi mérkőzést láthatnak péntek este az évadnyitón. Amint azt beharangoztuk több ponton is kapcsolódik egymáshoz a két klub múltja és jelene. Ennek ellenére barátságos mérkőzésről szó sem volt, a csapatok nagy elánnal vetették magukat a küzdelembe. 1cebacbd-49a5-480c-add9-c1902125add9A mérkőzést magyar viszonylatban óriási iram jellemezte, és nem csak egyes szakaszaiban, hanem az első perctől a végéig. A két csapat játékerejének megfelelően az Újváros volt a kezdeményező, a Rubeola pedig kontrára rendezkedett be. Ahogy telt az idő egyre inkább rögzültek a frontvonalak, a vendégek egy kicsit kényelmesebben járatták a labdát, a hazaiak hite pedig percről percre nőtt. A vendégek Hosszú és Pál átlövéseiben bíztak - láthattunk is belőlük jópárat  - a szokásos Fekete centerjátékára épülő felpasszos figurák viszont nem jöttek. Valójában igazi gólhelyzet nélkül zárult az első félidő, a futsalban ritka 0-0-ás eredménnyel. A második félidő meglódult a helyzetek szempontjából, de ezeket a vendégek sorra kihagyták, a ritka hazai kontrák pontos végigjátszásához szükséges erő pedig hiányzott Nehéz Krisztiánék részéről. Ez nem volt csoda, hiszen emberfeletti lelkesedéssel védekeztek az Újvárosiak folyamatos támadásai ellen. A foci és a futsal törvényszerűségeinek megfelelően a kihagyott helyzetek megbosszulják magukat, és ez most is így történt. Egy labdavesztés utáni villámgyors hazai akció után Husz közeli gólja után felrobbant a csarnok. Az utolsó 10 perc kérdése volt, hogy ki tudja-e védekezni a megszerzett előnyt a Rubeola. Ekkor még nehéz lett volna megjósolni ezt, mert hiába támadott folyamatosan az Újváros, körbelőtték a kaput, vagy ha eltalálták, akkor Varsányi parádézott a csömöri kapuban. Aztán az igazi gólhelyzetek után Hosszú előbb Maruzsit, Majd Józsát is kicselezve Pál Patrikot hozta kihagyhatatlan helyzetbe 1-1. Ezután azonban kétszer is gólt szerezhetett volna a hazai csapat, de elhibázták a meccslabdákat. A Dunaferr mindenáron győzni akart, ezért áttért az emberelőnyös játékra, és 18 másodperccel a vége előtt egy végletekig kijátszott támadásból Sáhó passzolt az üres kapuba.

A mérkőzés dramaturgiáját egy thriller író se írhatta volna meg jobban. Ez azonban nem vigasztalja a csömörieket, és tulajdonképpen megérdemelték volna az egyik pontot, csupa-szív, őszinte játékukért. Ám az is igaz, hogy a Fehér csapat végig dominált, és kis szerencsével - vagy nagyobb összpontosítással - több góllal is nyerhetett volna. Az igazi győztesek azonban mi voltunk, a nézők, akik egy izgalmakban, helyzetekben bővelkedő ragyogó futsal mérkőzést láthattunk. Rubeola FC Csömör - Dunaferr DUE Dutrade FC 1-2 (0-0) Csömöri Sportcsarnok Vezette: Tamási Péter, Deme Rajmund, Leél-Őssy Ádám Rubeola FC Csömör: Varsányi Áron - Nehéz Krisztián József, Maruzsi Máté, Husz Attila, Józsa Tamás Norbert. Cserék: Németh Máté - Tősér Gábor, Beke Zsolt, Dauner Kristóf, Viz Fülöp, Várkonyi Barnabás, Varsányi Botond, Miletics Zsombor, Fischer Zsigmond Lóránt. Edző: Biczi Gábor Dunaferr DUE Dutrade FC: Rigó László - Németh Péter, Pál Patrik Krisztián, Fekete Róbert, Hosszú Ádám. Cserék: Cseresnyés Alex - Klacsák Bence, Fridrich Dávid, Szeghy Szabolcs Géza, Szabó Kristóf, Sáhó Kristóf, Hajdú Norbert, Csányi Dávid István, Kovács Krisztián. Vezetőedző: Fehér Zsolt       Góllövők: Husz Attila 30' illetve Pál Patrik 54', Sáhó Kristóf 40' Takó Cs.Takó Csaba: - Az volt a célunk, hogy jó mérkőzést tudjunk játszani, úgy érzem a csapat a mérkőzés nagy részében maximálisan felnőtt a feladathoz. Nyilván nem jó érzés 18 másodperccel a vége előtt elveszíteni egy mérkőzést, ennek ellenére nekünk nagyon fontos, hogy a pozitívumokat keressük, hiszen egy nagyon erős ellenfél ellen léptünk pályára. Kemény hetek várnak ránk, remélem a mostani teljesítményt át tudjuk menteni a következő mérkőzésekre is. Fehér-Zsolt-vezetőezőFehér Zsolt: - Sokan nem gondolták volna, hogy az Újváros majd csak a véghajrában tud nyerni Csömörön, úgy, hogy meg rizikózza az 5-4-es játékot! Uraltuk, irányítottuk az egész mérkőzést, helyzet - helyzet hátán, ziccerek tömege, kapufák! Varsányi szenzációs napot fogott ki a tegnapi mérkőzésen! Majd ahogy ez ilyenkor szokott lenni egy ellentámadásból gólt szereztek a Csömöriek! Ekkor se omlottunk össze, éreztük azt, hogy ezt a mérkőzést meg tudjuk nyerni. Nagyobb sebbésségre kapcsoltunk, és megérdemelten hoztuk el a három pontot! Gratulálni szeretnék a Csömör csapatának, akik jól megszervezték védekezésüket erre a találkozóra! Sok sikert nekik a folytatáshoz!