Öreglaki vezérletével Haladás henger a Fáy utcában
2015.01.20 | 18:48
Öreglaki vezérletével Haladás henger a Fáy utcában A Déli FC elleni remek idegenbeli győzelemmel folytatta az NB I-es futsalbajnokságot a Swietelsky-Haladás VSE. Az új év első játéknapján, a 15. fordulóban két közvetlen rivális csapott össze, ugyanis a Vasas és a Haladás is a felsőházat célozta meg. A szombathelyieknél megérkezett a két új igazolás, Hegyesi Zsolt és Dürgő Péter játékengedélye, így mindketten bemutatkozhattak zöld-fehér mezben. 1988 Déli FC -  Swietelsky-Haladás VSE 3-7 (1-5) Fáy utca, 300 néző, vezette: Kovács G., Wittner (Janitz). 1988 Déli FC: Kovács Á. –- Nagy G., Szalay, Sivák, Boznánszky. Csere: Gál, Molnár, Szeghy, Ragadics, Mezőfalvi, Molnári, Csendes. Edző: Sivák Péter HVSE: Tyukász –- Öreglaki, Vidák, Gyurcsányi, Németh P. Csere: Matyi (kapus), Borsi, Horváth P., Biró, Hajmási, Hegyesi, Dürgő. Edző: Marcos Angulo. Gólszerzők: Nagy G. 2 (14., 32.), Szeghy (40.), ill. Gyurcsányi (2.), Öreglaki 3 (5., 20., 21.), Hegyesi (5.), Biró (19.), Horváth P. (32.). A szombathelyiek motiváltan, óriási lendülettel, villámgyors játékkal kezdték a mérkőzést. A házigazda nem tudta tartani a lépést, csak kereste a labdát, így már az 5. percben 3-0-ra vezetett a Haladás. A vendégek szemre is tetszetős gólokat rúgtak, szép támadásokat vezettek, szervezeten védekeztek. A játék minden elemében ellenfelük fölé nőttek, már a félidőben érezhető volt, hogy eldőlt a mérkőzés sorsa. Fordulás után aztán a vasiak gyorsan berámoltak még egy gólt (21. perc:1-6), így a házigazdának igazából lehetősége sem maradt a feltámadásra. Igaz, a Déli FC mindent megtett a szépítésért, az utolsó 4-5 percben vészkapussal rohamozott, de ez sem okozott nehézséget a minden bizonnyal remek téli felkészülést maga mögött tudó Haladásnak. A két csapat nem volt egy súlycsoportban, a játék képe, a helyzetek száma alapján az eredmény hízelgő a hazaiakra nézve. Egyik közvetlen riválisa ellen aratott figyelemfelkeltő, önbizalom növelő győzelmet a HVSE, így minden bizonnyal már most, három meccsel az alapszakasz zárása előtt biztosította a helyét a felsőházban. Marcos Angulo: -– Nagyot játszottak a fiúk, nem volt gyenge pontunk, minden egyes játékosomnak jár a gratuláció! Elégedett vagyok, jó úton járunk, lassan készülhetünk az elitkörre. A Haladás játékosai sokat nem pihenhetnek, hiszen csütörtökön (20.00) már ismét pályára lépnek, a 13. fordulóból elmaradt mérkőzést pótolják a Békéscsaba vendégeként. A Békéscsaba sereghajtóként várja a meccset, sok sikerélményben eddig nem volt része (1 győzelem, 12 vereség), a remek formában lévő HVSE pedig az 5. a tabellán, vagyis a kötelező három pontért kel útra.  - Tóth Gábor, Unger Tamás -