Öreglaki tripla és magabiztos Fradi siker a derbin!
2018.11.20 | 14:03
Öreglaki tripla és magabiztos Fradi siker a derbin! Hétfőn este kezdetét vette a második kör a futsal NB II-ben, és rögtön egy pikáns mérkőzéssel, egy Újpest – Fradi összecsapással. A hazaiak felszálló-ágban voltak, három győzelemmel a hátuk mögött, de ennek ellenére a zöld-fehérek számítottak az esélyesnek. Az érdeklődés a szokottnál természetesen a szokásosnál nagyobb volt, majdnem megtelt a budakalászi sportcsarnok. ÚJPEST FC-220 VOLT – FTC FUTSAL-FISHER KLÍMA 1-4 (1-1) Budakalász, 250 néző Játékvezetők: Wittner, Ibriksz, Szabó Újpest: Horváth G. – Kavalecz, Póta, Bakay, Illovai Cserék: Joó, Graeser –Szabó, Héger, Péter, Nagy, Flaisz, Horváth L., Matyó Vezetőedző: Póta Balázs FTC: Tóth – Soltész, Cseri, Roni, Öreglaki Cserék: Bajusz – Bita, Temesi, Apatini, Kecskés, Szabó, Németh, Csanády Vezetőedző: Felipe Matos Gólszerzők: Szabó T. (20.) illetve Roni (17.), Öreglaki (22. 30. 32.) Sárga lap: Szabó illetve Öreglaki 46508425_1198788433609128_1691251992522915840_n Hétfőn este kezdetét vette a második kör a futsal NBII-ben, és rögtön egy pikáns mérkőzéssel, egy Újpest – Fradi összecsapással. A hazaiak felszállóágban voltak, három győzelemmel a hátuk mögött, de ennek ellenére a zöld-fehérek számítottak az esélyesnek. Az érdeklődés a szokottnál természetesen a szokásosnál nagyobb volt, majdnem megtelt a budakalászi sportcsarnok. Ahogy várható volt, a Fradi rögtön magához ragadta a kezdeményezést, és beszorította ellenfelét. Több helyzete is adódott a zöldeknek, de Horváth kapus több bravúrt is bemutatott. Nagy nyomás alatt volt az újpesti kapu, de nem sikerült megszerezni a vendégeknek a vezetést, számtalan helyzetből. A Póta legénység nem nagyon tudott kijönni a szorításból, elvétve jutottak el Tóth Gyula kapujáig, akinek nem sok dolga akadt. Az első találatra 17 percet kellett várni, ekkor Bita adott remek passzt a kiugró Roninak, aki okosan a kapus alatt a hálóba gurított. 0-1 A gól még inkább meghozta a listavezető kedvét, de hiába rohamoztak tovább, nem tudták növelni az előnyt. Már csak egy perc volt a játékrészből, amikor a sok kihagyott helyzet megbosszulta magát. Az Újpest jutott szabadrúgáshoz 9 méterre a kaputól, amit Szabó bombázott a rövid felső sarokba védhetetlenül. 1-1 Ő egyébként az első meccsen is szépségdíjas gólt szerzett. A szünetig már említésre méltó esemény nem történt, így döntetlennel mehettek a csapatok pihenőre. 46518772_320570982113668_2426458077571055616_n A térfélcserét követően a játék képe nem nagyon változott, a Fradi nagy fölényben játszott, ami hamar góllá érett. Öreglaki szánta le magát jobbal lövésre, amely utat talált a hosszú alsó sarokba. 1-2 A hátrány tudatában próbált kijjebb jönni az Újpest, és két percen belül több egyenlítési lehetőségük is akadt, de Tóth is megmutatta, hogy képes bravúrokra. A nehéz percek után a Fradi ismét ráerőltette akaratát ellenfelére, és csak idő kérdése volt, mikor jön a következő találat. Ez a félidő közepén érkezett, ismét Öreglaki volt eredményes, aki gyönyörűen bökte meg a kicsúszó kapust. 1-3 A vendégek gólfelelőse, Öreglaki nem elégedett meg ennyivel, és két perccel később újabb góljával klasszikus mesterhármast szerzett, amivel végképp eldöntötte a három pont sorsát. 1-4 Az újpestiek időt kértek , próbálták rendezni a sorokat, sokan arra számítottak, hogy leviszik a kapust, de Póta mester úgy érezte, hogy ezen az estén nem kockáztat, ami talán jó döntésnek bizonyult, mert nagy volt a különbség a két csapat között. Az utolsó 7-8 percben a Fradi eldugta a labdát, és sorra alakította ki a helyzeteket, és még tovább növelhette volna az előnyt, de nem céloztak elég pontosan, de így sem forgott veszélybe a győzelmük. 46768343_1971272339620027_1984137563467677696_n Ezen az estén a Fradi valós tudását mutatta. Kreatívan és gyorsan játszottak, amit az újpestiek nem tudtak ezen az estén lelkesedéssel kompenzálni. A zöld-fehérek nagyobb arányban is nyerhettek volna, de így sem lehetnek elégedetlenek. A találkozó a presztízse ellenére rendkívül sportszerű volt, amit a játékvezetők remekül kézben tartottak. PótaPóta Balázs, Újpest: - A mai estén a Ferencváros a játék minden elemében jobb volt nálunk, kijött a szintkülönbség és a játékosaik nevükhöz méltóan futsaloztak, talán ebben az évben a legjobban! Az első félidőben még tudtuk tartani magunkat, utána átment egy macska-egér harcba. A ma látottak alapján hízelgő volt, hogy egy ki-ki mérkőzésnek harangozták be a derbit. Sajnálom a csapatunkat, mert nagyon bíztunk a sikerben, de még nagyon sok tanulni valónk van, hogy felvegyünk egy ilyen magas tempót mind lábbal, mind mentálisan. Gratulálok az ellenfélnek, valahogy így kéne ezen az osztályon átszaladniuk! FH Felipe MAtos vezetőedzőFelipe Matos, FTC: - Végre jól játszottunk, úgy, ahogy a képességeink szerint tudunk. Szünetben azt beszéltük a játékosokkal, hogy szinte minden hibátlanul működik, csak a helyzetkihasználáson kell javítani, és akkor meglesz a három pont. Ez a másodikban sikerült, és ha jobban koncentrálunk, még több gólt szerezhettünk volna. Érett játékot nyújtottunk, mind támadásban, mind védekezésben, ami jó jel a folytatásra. Szeretném megemlíteni a játékvezetőket is, akik remekül vezették a mérkőzést. Sok sikert ellenfelünknek, remélem találkozunk a rájátszásban is!